Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Powołanie członków Rady Ministrów Kanclerza Arpeda-Friedmana

Na Sali Tronowej odbywają się uroczystości państwowe, podejmowani są goście zagraniczni, prowadzone są audiencje

Powołanie członków Rady Ministrów Kanclerza Arpeda-Friedmana

Postprzez Cudzoziemiec 1 15 mar 2018, o 08:36

Wielmożny Panie Kanclerzu,
Jaśnie Oświecony Diuku,
Poważany Kawalerze.

spotykamy się na dzisiejszej uroczystości w związku ze zmianami zachodzącymi w Radzie Ministrów i Waszym do niej powołaniem. Cieszę się, że mam przyjemność ponownie widzieć tu Poważanego Kawalera Westa, a i widok Jaśnie Oświeconego Diuka jest mi miłym. Na me ręce trafił wniosek Pana Kanclerza, wielmożnego Konrada Jakuba wicehrabiego Arpeda-Friedmana, o odwołanie kawalera Westa z urzędu Ministra Kultury i powołanie Go na urząd Ministra Edukacji Narodowej, oraz o powołanie diuka Zombiakowa na urząd Ministra Kultury. Zanim do tego przejdziemy pozwolę sobie wyrazić nadzieję, że współpraca z Panem będzie owocna i nacechowana pozytywnymi emocjami. Witam Państwa serdecznie.
Avatar użytkownika
 

Re: Powołanie członków Rady Ministrów Kanclerza Arpeda-Fried

Postprzez Cudzoziemiec 1 15 mar 2018, o 08:41

Wielmożny Panie Kanclerzu,
Poważany Peterze kawalerze West'cie.

powołując Was na urząd Ministra Edukacji Narodowej pragnę na wstępie podziękować za Waszą pracę jako Minister Kultury. Ponadto życzę zacięcia w pracy z sarmacką edukacją, pomysłów na jej ożywienie, i szybkiego wprowadzenia jej na nowe tory. Funkcja ta jest z pewnością trudniejsza niż funkcja Ministra Kultury, a jednocześnie wiele się od niej nie różni. Każda dziedzina rządowa jest ciężkim brzemieniem, z którym zmagając się codziennie wykazujecie wielką determinację. Wierzę w tę determinację i wierzę w Was. Życzę Panu siły w trudach codziennej pracy. Na pamiątkę proszę, oto uroczysty akt powołania. Gratuluję Panie Ministrze!


Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: Powołanie członków Rady Ministrów Kanclerza Arpeda-Fried

Postprzez Cudzoziemiec 1 15 mar 2018, o 08:44

Wielmożny Panie Kanclerzu,
Poważany Prokruście diuku Zombiakovie.

powołując Was na urząd Ministra Kultury chcę powiedzieć, że jestem więcej niż szczęśliwy widząc, że są osoby z zamierzchłej sarmackiej historii, które wciąż pragną wpływać na nasz kraj, szczególnie w takich sprawach jak kultura właśnie. Życzę Wam wytrwałości i wielu ciekawych pomysłów. Nasza kultura jest wyjątkowa, a Wy macie niebywałe doświadczenie w jej kreowaniu. Dlatego z wielką radością i przyjemnością życzę Wam siły w trudach codziennej pracy, a na pamiątkę dzisiejszego dnia proszę, oto uroczysty akt powołania. Gratuluję Panie Ministrze!


Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Powołanie członków Rady Ministrów Kanclerza Arpeda-Fried

Postprzez Prokrustes 15 mar 2018, o 13:09

Wasza Książęca Mość,

Dziękuję za miłe słowa. Obejmując urząd mam świadomość głębokiego kryzysu - zwłaszcza w wymiarze zaangażowania Obywateli Księstwa w sprawy centralne oraz widoczności działań podejmowanych przez różne ośrodki władzy.

Sam jestem obecnie rozerwany między "n" różnych projektów wychodzących już daleko poza moje możliwości czasowe jak i ochotę. Natomiast wchodząc w skład rządu chcę dać przede wszystkim dobry przykład. Będąc de facto aktywną opozycją i nie zgadzając się z Kanclerzem w wielu kwestiach (co widać w dyskusjach) chcę działać na odcinku możliwie niezależnym od polityki.

Mam całą listę spraw którymi chciałbym się zająć ale wiadomo - czasu na to nie starczy. Postaram się jednak żeby moje wysiłki były widoczne i ukierunkowane na tu i teraz. Moim priorytetem będzie zdecydowanie konsolidacja Dziedzictwa Narodowego. Jest to zadanie syzyfowe i skazane na porażkę w dłuższym biegu dlatego też nie deklaruję "spisania spójnej historii" lecz drobniejsze i realistyczne.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: Powołanie członków Rady Ministrów Kanclerza Arpeda-Fried

Postprzez Peter West 15 mar 2018, o 15:07

Wasza Książęca Mość,
Bardzo dziękuję i liczę na dalszą owocną współpracę, tym razem na polu edukacji.

Z wyrazami szacunku,
Peter West
Minister Edukacji Narodowej
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Avatar użytkownika
 


Powrót do Pałac Książęcy — Sala Tronowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron