Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Drobne zmiany

Drobne zmiany

Postprzez Gauleiter Kakulski 21 gru 2017, o 00:00

Pojawiła się strona powitalna autorstwa Orjona von Thorn-Surmy, dzięki! Lekko zmieniłem wyświetlanie mapy - jeżeli na działce jest jakiś obiekt, to w tle wyświetla się tylko kolor działki, a nie obraz typu działki. Zwiększa to czytelność mapy, choć czasem wygląda niefajnie (np. gdy obiektem jest droga, która zajmuje wizualnie tylko część działki). Docelowo będzie to zróżnicowane.

Niektórym z Was może też działać już ciasteczkowanie. Nie wiem czemu tylko niektórym, sprawdzę w piątek i wtedy dodam też link do logoutu.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Re: Drobne zmiany

Postprzez KJAF 21 gru 2017, o 16:27

Dobra robota Szefie! Zasłużyliście stryjku na nagrodę w nocy
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez incisive 21 gru 2017, o 21:21

Na czym polega moje przyłożenie do pracy? Powiedzmy, że mam na tą chwilę 4 jako budowniczy. Ale na dzieńdobry pracuję z wydajnością 1,2. Następna praca jest z wydajnością 2. Kolejna wydajność jest znów około jednego.
I czy nie można łowić ryb? Tak z ciekawości sprawdzałem w paru miejscach. Nie mogę pracować na wodzie.

edit:
Nie koniecznie łowiectwo. Ale zbieranie nie wiem... Zbieranie muszli, bursztynu, wydobycie ropy, czy inne piedoły. Czy tereny wodne będą nieużytkami?

Z wyrazami szacunku,
jedyny żebrak Księstwa Sarmacji:
Incisive
Z wyrazami szacunku,
jedyny żebrak Księstwa Sarmacji:
Incisive
Królestwo Hasselandu

Postprzez Gauleiter Kakulski 5 sty 2018, o 10:18

Praca nad miastami nieco się przedłuża, więc wrzucamy inne zmiany, by nie czekały. Sumarycznie nie są to drobne zmiany, ale nie będę zakładał kolejnego wątku.

Rejestr zmian:
- dodano przetrzymywanie logowania w ciasteczkach i link do wylogowania
- Z panelu górnego, bocznego i dolnego (komunikaty) został tylko górny, nieco rozbudowany. Komunikacja odbywa się przez dodatkową wartstwę. Zaoszczędzoną przestrzeń przeznaczono na cztery dodatkowe pola szerokości i dwa wysokości. Mamy wrażenie, że mapa bardzo zyskała na czytelności i wygodzie korzystania, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Sprawdźcie sami :)
- W panelu pracy pojawiają się nie tylko oferty z pola, na którym stoimy, ale również przegląd ofert w promieniu 20 pól.

W kolejce: minimapa, miasta.

Jeżeli coś się wywala, wyczyśćcie pamięć podręczną związaną z mapa.sarmacja.org
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Obrazek

Postprzez Guedes de Lima 5 sty 2018, o 11:41

Gauleiter Kakulski napisał(a):W kolejce: minimapa, miasta.

Jakie miasta? Tak z ciekawości. :)
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Tomasz von Habsburg 7 sty 2018, o 12:56

Czy Mapa będzie resetowana? Zdobyłem już chyba dosyć dużo. :)

(-) Tomasz von Habsburg

Postprzez Gauleiter Kakulski 7 sty 2018, o 13:44

Guedes de Lima napisał(a):Jakie miasta? Tak z ciekawości. :)

Domyślnie po jednym z prowincji (plus Republika Scholandzka;) ), ew. dwóch, jeżeli do obu znajdą się mieszkańcy. Na wizualizacji miast nieco utknęliśmy, stąd aktualizacja cząstkowa.

Czy Mapa będzie resetowana? Zdobyłem już chyba dosyć dużo. :)

Jeżeli będzie, to po moim trupie ;) Będzie korygowana, np. umiejętności prawie na pewno będą lekko skorygowane, a jeżeli włączenie całości będzie się odwlekało, to również stany kont. Na pewno nie będziemy nikogo krzywdzili, tj. zmiany będą adekwatne do włożonej pracy. Czyli jak zmienimy algorytm naliczania umiejętności, to dostosowanie indywidualne będzie takie, jakby ten algorytm funkcjonował od początku.
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Obrazek

Postprzez igor 8 sty 2018, o 21:14

Nie wiem czy istnieje gdzieś wątek ze zgłoszeniami (lub jakiś serwis oparty np. na Mantisie lub Kanboardzie), ale przydałyby się tooltipy dla pasków (i pól na mapie też - wiem, że pod paskami jest opis). Fajnie by było jakby podświetlał się aktualnie zaznaczony hex.
Igor Żdanow

Powrót do Mapa