Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

WYBORY Rektora VI kadencji

Rektorat Akademii Sclavińskiej oraz Biblioteka Akademicka
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

WYBORY Rektora VI kadencji

Postprzez ApM 13 gru 2018, o 19:36

Szanowni Naukowcy Akademii,
Mając na uwadze fakt, iż z dniem 31 grudnia br. minie V kadencja rektorska w Akademii zarządzam wybory Rektora VI kadencji, która potrwa od 1 stycznia do 30 czerwca 2019 r. Jednocześnie przypominam, że zgodnie ze zmienionymi przepisami §5 Statutu Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda z dnia 29 listopada 2017 r. (Dz. Urz. Nr 1):

§5
1. Rektor jest organem kadencyjnym. Kadencja Rektora trwa 6 miesięcy - od 1 stycznia do 30 czerwca i od 1 lipca do 31 grudnia.
2. Rektor zarządza wybory nowego Rektora w ostatnim miesiącu swojej kadencji, najpóźniej na 14 dni przed końcem kadencji. Kandydaci składają swoje kandydatury na ręce ustępującego Rektora w ciągu dwóch dni od dnia zarządzenia wyborów. Na czwarty dzień od dnia zarządzenia wyborów ustępujący Rektor przedstawia Konwentowi Akademii listę kandydatów. W przypadku zgłoszenia się tylko jednego kandydata ustępujący Rektor występuje do Konsula o powołanie go na nowego Rektora, a w przypadku zgłoszenia się minimum 2 kandydatów Konwent Akademii proceduje nad listą tych kandydatów w trybie i na zasadach właściwych w podejmowaniu uchwał, z wyłączeniem możliwości skrócenia lub przedłużenia debaty. W głosowaniu nad listą kandydatów członkowie Konwentu Akademii oddają głosy za konkretną kandydaturą lub oddają głos pusty. Kandydat z największą liczbą głosów zostaje wybrany Rektorem, a ustępujący Rektor występuje z wnioskiem do Konsula Sclavinii o powołanie Rektora wybranego w głosowaniu. W przypadku równej liczby głosów wniosek zawiera wskazanie dwóch kandydatów z tą samą - największą liczbą głosów, a o wyborze Rektora decyduje Konsul Sclavinii. W sytuacji złożenia przez Rektora rezygnacji w trakcie trwania kadencji lub niezgłoszenia się żadnego kandydata w wyborach lub nierozpoczęcia procedury w terminie Konsul wskazuje jednego z Naukowców na pełniącego obowiązki Rektora do czasu ogłoszenia kolejnych wyborów Rektora.


Harmonogram wyborów:
13.12 zarządzenie wyborów
14 - 15.12 zbieranie kandydatur
16.12 ogłoszenie wyniku lub wskazanie dalszego trybu wyborczego
prof. Apolinary Montserrat
Kanton Koronny, opiekun repliki insygniów książęcych, hrabia Bordonii
Rektor Akademii Polinaukowej w Bordonii, Redaktor Naczelny Nietygodnika Sarmackiego
ApM
 

Re: WYBORY Rektora VI kadencji

Postprzez ApM 16 gru 2018, o 14:45

Szanowni Naukowcy Akademii,
Mając na uwadze fakt, iż w trwających wyborach nikt nie zgłosił swojej kandydatury na Rektora Akademii, informuję, że wystąpiłem do Pani Konsul o powołanie z dniem 1 stycznia 2019 r. jednego z Naukowców na pełniącego obowiązki Rektora.
prof. Apolinary Montserrat
Kanton Koronny, opiekun repliki insygniów książęcych, hrabia Bordonii
Rektor Akademii Polinaukowej w Bordonii, Redaktor Naczelny Nietygodnika Sarmackiego
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
ApM
 


Powrót do Rektorat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość