Strona 1 z 2

17/2021

PostNapisane: 2 maja 2021, o 20:34
przez Hetman_Gotfryd
Informuje o przejęciu Służby Dyżurnej, odbywającej się w terminie 02- 09 maja 2021 r. Będzie ona pełniona w następującym składzie:

Marszałek Sarmacji Gotfryd Slavik de Ruth - Oficer Dyżurny
szer. Hans à la Triste von Hagsen de la Sparasan - Pomocnik Oficera Dyżurnego

W tym tygodniu skupimy się na zadbaniu, o zabezpieczenie przygotowań do Wolnej Elekcji. Oraz standardowo będziemy witać nowo przybyłych do KS, zachęcając ich do wstąpienia w szeregi KSZ.

Re: 17/2021

PostNapisane: 3 maja 2021, o 13:30
przez Hans á-la-Triste
Tak jest Panie Hetmanie!

Re: 17/2021

PostNapisane: 3 maja 2021, o 21:08
przez Hetman_Gotfryd
W dniach 03-07 maja br. wydzielone siły i środki, 3 Brygady Artylerii uczestniczą w szkoleniu. Z zakresu rozpoznania i pokonywania, przeszkody wodnej na Ośrodku Ćwiczeń Poligonowego w Shimontsen.

Dla artylerzystów szkolenie stanowi, praktyczny sprawdzian pokonywania przeszkody wodnej na promach, moście pontonowym i łodziach desantowych. Przeprawiać będą się żołnierze dywizjonu artylerii samobieżnej i dywizjonu dowodzenia, którzy pierwszego dnia szkolenia, uczyli się czynności z zakresu załadunku, zabezpieczenia oraz rozładunku 155 mm samobieżnej haubicoarmaty PzH 2000, pojazdów łączności oraz samochodów ciężarowych, podczas przepraw różnymi sposobami.

W kolejnym etapie szkolenia doskonalić będą praktyczne pokonywanie przeszkody wodnej na pływających transporterach gąsienicowych, promach oraz moście pontonowym M3. W tym samym czasie żołnierze przeprawia się na łodziach desantowych.

Kolejne dni to pokonywanie przeszkody wodnej całością ćwiczących sił i środków, w którym wspólnie z artylerzystami uczestniczyły również inne jednostki XI Korpusu.

Nad sprawnością i prawidłowym, przebiegiem szkolenia, pieczę sprawują żołnierze z 167 Pułku Inżynieryjnego. To oni, udzielają wspieracie swoich kolegów w tym zadaniu i cyklu szkoleniowy.

Re: 17/2021

PostNapisane: 4 maja 2021, o 09:31
przez Hans á-la-Triste
Panie Hetmanie!

Nadałem informację o szkoleniu do 3 Brygady Artylerii.

Re: 17/2021

PostNapisane: 5 maja 2021, o 21:16
przez Hetman_Gotfryd

W ośrodku szkolenia poligonowego w Fer, trwa szkolenie doskonalące nurków. Z zakresu nawigacji podwodnej, wydobywania zatopionego sprzętu.

Saperzy przybyli na szkolenie z kontenerową komorą dekompresyjną, sprężarką do napełniania butli czynnikiem oddechowym, indywidualnymi zestawami nurkowymi przeznaczonymi do prac w wodach zimnych oraz podwodną łącznością. Szkolenie realizowane jest pod sztucznym lodem, a temperatura wody nie przekracza 5 stopni.

Kolejne ćwiczenie zakładało, że nurek nie jest w stanie odnaleźć przerębli i kończy mu się czynnik oddechowy. Każdy szkolony musiał w ciągu jednej minuty wykuć za pomocą noża nurkowego otwór w lodzie, który pozwoliłby mu na swobodne oddychanie z powierzchni.

Jednym z głównych ćwiczeń było również wydobycie amunicji z zatopionego czołgu, do czego idealnie nadał się spoczywający na dnie Leopard 2A4. Do szkolenia użyto makiety pocisku 120 mm o tej samej wadze i wymiarach co rzeczywista amunicja.

Kolejne zagadnienia szkoleniowe zakładały rozpoznanie dna przeszkody wodnej, ćwiczenia w ratowaniu załóg zatopionego sprzętu i ewakuacji sprzętu bojowego, co miało za zadanie przygotować żołnierzy do zabezpieczania przepraw.

Re: 17/2021

PostNapisane: 6 maja 2021, o 11:23
przez Hans á-la-Triste
Nurkowie weszli do wody, wyciągali z niej kilku "nieprzytomnych" żołnierzy z pod lodu.

Na brzegu czekał szpital polowy, który zajął się rannymi

Po udanej akcji ratunkowej nurkowie wyciągnęli z wraku Leoparda wyposażenie, w tym pociski, które zostały zabezpieczone przez grupę saperów.

Re: 17/2021

PostNapisane: 9 maja 2021, o 19:18
przez Hetman_Gotfryd
W sobotę 08 maja br. śmigłowce 95 Pułku Lotnictwa Morskiego przeprowadziły operację poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych przeciwnika. W ćwiczeniu wrogą jednostkę symulował okręt podwodny OKS ”Kalno” typu Virginia.

W poszukiwaniach zanurzonego okrętu śmigłowce ZOP SH-60B, wykorzystywały opuszczaną stację hydroakustyczną, detektor anomalii magnetycznych, oraz wyrzucane pławy radiohydroakustyczne, a śmigłowce pokładowe MH-60R i samolot patrolowo-rozpoznawczy P-3 Orion, detektor anomalii magnetycznych oraz wyrzucane pławy radiohydroakustyczne.

Po zlokalizowaniu okrętów podwodnego, do jego zniszczenia bądź zmuszenia go do wynurzenia śmigłowce mogły użyć następującego uzbrojenia: bomb głębinowych , lub torped przeciwko okrętom podwodnym.

Okręty podwodne należą, do najniebezpieczniejszych jednostek morskich. Stwarzają potencjalne zagrożenie na bardzo dużym obszarze morza. Samo prawdopodobieństwo, ich obecności może spowodować, paraliż transportu morskiego i konieczność zaangażowania znacznych sił strony przeciwnej do walki z nimi.

Re: 17/2021

PostNapisane: 11 maja 2021, o 10:57
przez Tomasz Liberi
Jak przebiega SD? Bez zakłóceń? Czy nie ma chętnych na skosztowanie kuchni aresztu ? :lol:

Re: 17/2021

PostNapisane: 11 maja 2021, o 20:10
przez Hetman_Gotfryd
W sumie to my z szeregowym SD zakończyliśmy w niedzielę,ale skoro pan Generał pyta to nic ciekawego się nie wydarzyło. Oprócz Elekcji i normalnych incydentów na granicach. Wzmożonej aktywności kontrwywiadu z zakresy nasłuchu wrogich agentów. Teraz przed nami jak zawsze, szykowanie DEFILADY na KORONACJĘ i związanych z tym przemieszczaniem sił i środków do Stolicy.

Re: 17/2021

PostNapisane: 12 maja 2021, o 08:26
przez Hans á-la-Triste
Hetman_Gotfryd napisał(a):W sumie to my z szeregowym SD zakończyliśmy w niedzielę


Niestety pod koniec SD miałem realiozę, ale i tak się cieszę, że ładnie wszystko poszło. :D