Strona 1 z 1

6/2021

PostNapisane: 7 lut 2021, o 18:18
przez Hetman_Gotfryd
Informuje o ponownym przejęciu Służby Dyżurnej, odbywającej się w terminie 07-14 lutego 2021r. Będzie ona wykonywana w składzie:

Marszałek Sarmacji Gotfryd Slavik de Ruth - Oficer Dyżurny
sierż. Gustaw Fryderyk von Hippogriff - Pomocnik Oficera Dyżurnego

Zadania na ten tydzień, to głownie kontynuacja z poprzedniego tygodnia. Szczególny nacisk tym razem, położę na zimowe zgrupowania poligonowe.

Re: 6/2021

PostNapisane: 10 lut 2021, o 11:01
przez Hetman_Gotfryd
Okręt podwodny uderzył kioskiem o dno zarejestrowanego w Bialenii statku Duma Ulise. W wyniku uderzenia jednostka podwodna została poważnie uszkodzona, a trzech marynarzy odniosło rany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 8 lutego nieopodal Hasslandu. Wypierający 2 900 ton i mający 65-osobową załogę okręt podwodny złamał ster głębokości i stracił część poszycia kiosku. Uszkodzone zostały też jego anteny. Uderzony statek nie zgłosił żadnych uszkodzeń. Biorąc pod uwagę dostępne dane sugeruje się, że wynurzający się okręt podwodny otarł się o jego dno.

Jak informuj Dowódca III Floty Operacyjnej, jednostka utraciła możliwość komunikowania się drogą radiową i zanurzania. Uszkodzenia są więc poważne i z pewnością oznaczają wycofanie okrętu z linii przynajmniej na kilka miesięcy. Gdyby do czegoś takiego doszło na wojnie wówczas, okręt w ogóle nie nadawałby się do prowadzenia działań.

Wypadek w niewielkim stopniu wpływa, na gotowość Książęcej Marynarki Wojennej KS. W służbie mamy bowiem łącznie 58 okręty podwodne.