Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

4/2021

Żołnierze KSZ pełnią Służbę Dyżurną stojąc codziennie na straży porządku i bezpieczeństwa kraju

4/2021

Postprzez von Thorn-Janiczek 23 sty 2021, o 11:56

Hetmanie!

Melduję o przejęciu służby dyżurnej w dniach 24-31.01.2021. Służba będzie pełniona w składzie:

ppłk Bartosz von Thorn-Janiczek - Oficer Dyżurny.

Rzecz jasna dziękuję również poprzednikowi za pełnienie służby w minionym tygodniu oraz przekazanie obowiązków.

Melduję, że w stan gotowości zostały postawione służby Książęcych Sił Powietrznych w Puncie, które pełnią ćwiczenia na rozkaz dowodzącego bazą.

Jednocześnie na terenie Księstwa nakazuję rozesłać patrole piesze oraz zmotoryzowane. Każdy patrol składa się co najmniej z 6 żołnierzy.

Zarządzam przegląd sprzętu radarowego w trybie pilnym.

Nakazuję również przeprowadzenie ćwiczeń terenowych wraz z zaprawą fizyczną wśród wojskowej części personelu kancelarii każdej z baz.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Starosarmacja

Re: 4/2021

Postprzez von Thorn-Janiczek 24 sty 2021, o 16:45

Hetmanie!

Melduję, że patrole rozesłane po głównych drogach oraz osadach Księstwa nie napotkały żadnych problemów. Występowały jedynie okresowe problemy z łącznością wynikające z kiepskich warunków pogodowych. Nakazałem przetestowanie środków łączności pod kątem występowania burz.

Przeprowadzono ćwiczenia strzeleckie wśród jednostek wartowniczych oraz ćwiczenia ratownicze w warunkach morskich.

Wydałem również rozkaz by służby logistyczne w bazach dokonały noworocznego remanentu środków trwałych, w celu uzupełnienia ewentualnych braków.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru

Starosarmacja

Postprzez Hetman_Gotfryd 25 sty 2021, o 19:25

Widać że pan Pułkownik z energią i iście oficerskim zacięciem wziął się za żołnierzy ;) No i dobrze bo jak Nie my ich, to oni Was :lol:

Obecne czasy wymagają od KSZ udziału w wielu sytuacjach kryzysowych na terytorium KS. Co tylko potwierdza że nasza służba to nie tylko walka poza granicami Kraju, ale też i niesienie pomocy obywatelom na terenie KS.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez von Thorn-Janiczek 26 sty 2021, o 14:29

Hetmanie,

Melduję zakończenie dotychczasowych ćwiczeń i przeglądów.

W dniu dzisiejszym rozesłałem następujące rozkazy do wszystkich baz:

1. Kontrola integralności zabezpieczenia fizycznego baz (mury, siatki, zasieki, etc.)
2. Zaprawa fizyczna dla jednostek logistycznych
3. Ćwiczenia z dbania o stan broni w warunkach poligonowych

Powyższe rozkazy zostały wysłane do każdej jednostki.

Ponadto oddziały powietrzne z Punta zostały skierowane do lotów patrolowych (skrzydła myśliwskie).

Z kolei oddziały lądowe kontynuują patrole piesze i zmotoryzowane.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru

Starosarmacja

Postprzez Hetman_Gotfryd 26 sty 2021, o 20:33

W takim razie, mogę zdecydowanie stwierdzić że wszytko działa jak należy :)
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez von Thorn-Janiczek 29 sty 2021, o 23:55

Hetmanie,

W dniu dzisiejszym doszło do incydentu zbrojnego w Starosarmacji, w rejonie Bazylei. Standardowy patrol pieszy natknął się na terenach leśnych na zakamuflowany obóz grupy paramilitarnej. Po obserwacji okazało się, iż grupa ta jest uzbrojona (w toku działań ustalono broń krótką, broń automatyczną, granatniki oraz materiały wybuchowe).

Po rozeznaniu sytuacji oraz kontakcie radiowym podjąłem decyzję w trybie pilnym o neutralizacji obozu. W związku z nieznajomością zamierzeń obiektów nakazałem wykonanie akcji przy udziale wojsk lądowych z ewentualnym wsparciem powietrznym. Wsparcie powietrzne było ostatecznością z powodu gęstego zalesienia terenu oraz obawy, iż uzbrojeni przeciwnicy odkryją obecność sił zbrojnych.

W akcji wzięły oddziały:

- Kompania szturmowa „Red” z 11 Batalionu Desantowo-Szturmowego z Anheim,
- Kompania zabezpieczenia medycznego wydzielona z 1 „Ferskiego” Batalionu Hybrydowego
- 2 pluton 3 kompanii powietrznodesantowej z 1 „Ferskiego” Batalionu Hybrydowego
- 1 pluton 1 kompanii powietrznodesantowej z 1 „Ferskiego” Batalionu Hybrydowego

Akcję przeprowadzono w kilku etapach.

Wydzielone jednostki kompanii szturmowej zajęły pozycje szturmowe oraz ubezpieczające wokół terenu obozu leśnego nie nawiązując kontaktu z siłami przeciwnika. Oddziały szturmowe wspierali strzelcy wyborowi z plutonu powietrznodesantowego, wyznaczając cele pierwszej oraz drugiej kategorii. W czasie obserwacji naliczono 23 wrogie jednostki. Większość była uzbrojona w broń krótką oraz automatyczną. Nie stwierdzono broni dalekiego zasięgu. Broń ciężka (ręczny karabin maszynowy, granatniki oraz ładunki wybuchowe) były składowane w ziemiance, znajdującej się w centrum obozowiska, niedaleko hipotetycznego centrum dowodzenia.

W czasie działań przygotowawczych kompania zabezpieczenia medycznego przygotowała punkt opatrunkowy na pobliskim przerzedzeniu drzew. Nakazałem, by w momencie rozpoczęcia akcji saperzy z 1 plutonu powietrznodesantowego przygotowali polowe lotnisko w przypadku pilnej potrzeby ewakuacji rannych.

Plan zakładał kontakt z uzbrojoną grupą w celu identyfikacji i wymuszenia poddania się, jednakże w trakcie obserwacji najdalej wysunięta grupa bojowa przechwyciła za pomocą mikrofonów kierunkowych rozmowę sztabu. Z planów wynikało, iż uzbrojona grupa planuje zdecentralizowany zamach bombowy w mieście Bazylea, mający na celu zniszczenie jak największej ilości budynków oraz celów osobowych. Po otrzymaniu raportu podjąłem decyzję o neutralizacji obozu bez wcześniejszego wezwania do poddania.

Neutralizacja przebiegła planowo, choć nie bez problemów. Ziemianka, którą zwiad brał za skład lub magazyn niewiadomego przeznaczenia okazało się ukryte pod brezentem gniazdo karabinu maszynowego M134 Minigun. Ostrzał z wspomnianego karabinu zatrzymał dwie drużyny szturmowe, jednakże obsługa została szybko zneutralizowana przez strzelca wyborowego.

Po stronie Książęcych Sił Zbrojnych nie stwierdzono ofiar, dwóch żołnierzy odniosło ciężkie rany, czterech lekkie. Wszyscy zostali przetransportowani śmigłowcami do szpitala po uprzednim opatrzeniu w szpitalu polowym. Wszyscy przeciwnicy ponieśli śmierć. Wart odnotowania jest fakt, iż kilku popełniło samobójstwo, dokonując wysadzenia ładunków wybuchowych przytwierdzonych do specjalnych kamizelek - może to świadczyć jedynie o ich zamiarach oraz fanatyzmie. Niestety, wszystkie dokumenty, plany oraz mapy zostały zniszczone podczas eksplozji (w wyniku działania samobójczego) w ziemiance dowodzenia.

Teren został zabezpieczony w celu dalszych badań oraz śledztwa. Użyte w walce wojska zostały skierowane do baz macierzystych, a w ramach zabezpieczenia została na miejsce skierowana kompania wartownicza w sile 60 ludzi.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru

Starosarmacja

Postprzez Hetman_Gotfryd 30 sty 2021, o 17:07

Proszę mnie informować o stanie chorych i skupić się na udzielaniu im wszelkiej pomocy.

Cieszy mnie tak wzorowa postawa i wykazanie się zmysłem taktycznym. W eliminowaniu tak niebezpiecznej grupy terrorystycznej.

Widzę że specjaliście z 1 Batalionu Hybrydowego zdobywają cenne doświadczenie.

Ostatni czas po "Błękitnym Październiku" wymusił na nas wzmożone akcje antyterrorystyczne, których celem jest eliminowanie wrogich ugrupowań na naszym terytorium.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez von Thorn-Janiczek 31 sty 2021, o 14:05

Hetmanie,

Melduję zakończenie działań w okolicach Bazylei. Teren obozu terrorystów został zbadany i przeszukany. Jak wspominałem wcześniej, nie znaleziono żadnych dodatkowych dokumentów, zostały zniszczone w trakcie ataku. Zneutralizowano pozostałe materiały wybuchowe, w tym niewybuchy. W związku z obawą, iż nie udało się odnaleźć wszystkich magazynów broni i amunicji, które mogły być zakopane, nakazałem, po wycofaniu się naszych wojsk, zbombardowanie terenu lekkimi bombami GBU-53 / B StormBreaker. Teren bombardowania to około hektara. Po zabezpieczeniu terenu nakazałem wycofanie wojsk do macierzystych baz.

Nakazałem weekendowe ćwiczenia alarmowe w przypadku ataków terrorystycznych oraz nakazałem wzmożone patrole w okolicy Grodziska oraz wszelkich budynków władz centralnych.

Jednocześnie powołałem sztab alarmowy działający przy sztabie Wojsk Bojowych, który ma koordynować wszelkie informacje o możliwych zagrożeniach terrorystycznych.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru

Starosarmacja

Postprzez Hetman_Gotfryd 31 sty 2021, o 14:21

Bardzo dobra decyzja panie Pułkowniku. Z tego co wiem ŻW już zajmuje się tą sprawą, wspierana przez Departament Informacji Wojskowej. Dajemy jasny sygnał że nie pozwolimy na naruszanie naszej, integralności terytorialnej przez wrogie ugrupowania terrorystyczne.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Powrót do Służba Dyżurna