Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

2/2021

Żołnierze KSZ pełnią Służbę Dyżurną stojąc codziennie na straży porządku i bezpieczeństwa kraju

2/2021

Postprzez Taddeo 10 sty 2021, o 20:21

Panie Hetmanie!
Melduję o przejęciu Służby Dyżurnej, odbywającej się w terminie 10-16 stycznia 2021r. Będzie ona pełniona przez chorążego Tadeusza von Hippogriff-Piccolominiego jako Oficera Dyżurnego.

Pierwszego dnia w dyżurce wydano rozkazy ws. wart oraz zaplanowano zapoznanie się z dokumentami KSZu na nowy rok.
(~) chor Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Szef Sztabu Generalnego KSZ
Miły Gryfek <3
Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: 2/2021

Postprzez Hetman_Gotfryd 10 sty 2021, o 20:45

Powodzenia na SD i wiem że taki wyga jak WY sobie poradzi ;)
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Taddeo 11 sty 2021, o 12:50

Hetman_Gotfryd napisał(a):Powodzenia na SD i wiem że taki wyga jak WY sobie poradzi ;)

Dziękuję Panie Hetmanie za ciepłe słowa. Morale żołnierzy zawsze podnoszą się po spotkaniu z Panem Hetmanem!

Dziś Oficer Dyżurny po przejrzeniu dokumentacji zarządził przynieść puste skrzynie drewniane w oczekiwaniu na ciężarówki, które zabiorą je do fabryk. Skrzynie zostały zgromadzone i przeliczone w magazynach, skąd od południa ciężarówki są załadowywane nimi. Powrót ciężarówek zaplanowany jest na czwartek; w piątek żołnierze będą mogli rozpocząć ćwiczenia z nowy sprzętem.

Obrazek
Miły Gryfek <3
Obrazek

Postprzez Taddeo 13 sty 2021, o 12:53

Dnia 13 stycznia z wizytą do żołnierzy przybył przedstawiciel rządu, Podkanclerzy i MSW Heweliusz Popow-Chojnacki. W czasie pobytu w placówce przyglądał się porannym zadaniom żołnierzy. Przed obiadem udał się do rzecznika prasowego, by omówić możliwość rozmowy z żołnierzami, tak by nie zadawać pytań, na które odpowiedzi nie mogą trafić do prasy. W porze obiadowej Podkanclerzy zasiadł z żołnierzami do posiłku. Po pochwale udzielonej kucharzą poprosił o "dokładkę" racji wojskowej (potem wyjaśnił, że od dawna nie miał możliwości spokojnie zjeść :D). Po posiłku Podkanclerzy udał się na ćwiczenia; nie mógł i nie chciał kryć podziwu do ludzi, którzy nawet jak śpią to są na służbie! W czasie odpoczynku, żołnierze z plutonu pancernego obdarzyli Pana Podkanclerzego prezentem:

Obrazek

Również żołnierze kartografowie, ofiarowali prezent, który jak się później okazało był bardzo trafiony - Pan Podkanclerzy również próbował się w kartografii jak i w biegach na orientację.

Obrazek
Miły Gryfek <3
Obrazek

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 13 sty 2021, o 22:05

Jaśnie Oświecony Hetmanie,
Drodzy Żołnierze!

Na zakończenie dzisiejszego dnia przyjmijcie moje serdeczne podziękowania za to, że mogłem ten dzień spędzić razem z Wami, doglądając Waszej codzienności oraz będąc świadkiem Waszej ofiarnej służby na rzecz Księstwa Sarmacji. Szczególnie dziękuję Szefowi Sztabu Generalnego KSZ Tadeuszowi von Hippogriff-Piccolomini za zaproszenie oraz za koordynację z kancelarią rządu mojej wizyty i oprowadzanie mnie dziś po tej bazie. Dziękuję Wam również za ofiarowane mi prezenty, które z pewnością znajdą się na honorowym miejscu w moim domu.

Obserwując Was dzisiaj niezmiernie cieszy mnie fakt, że ta baza rozwija się w tak szybkim tempie. Dla Rady Ministrów, którą obecnie kieruję, a której kadencja niebawem się kończy od zawsze ważny był rozwój sarmackiego wojska, abyście mogli służyć Sarmatkom i Sarmatom. Jak widać nie próżnujecie i wraz ze swym Hetmanem czynicie wszystko, by strzec pokoju oraz nienaruszalności naszych granic, niekiedy kosztem swojego życia osobistego. Księstwo Sarmacji ma wobec Was wielki dług wdzięczności, ale nie omieszkam się powiedzieć, że tak samo jest z Wami – Wy również ten dług macie wobec swej matki, jaką jest sarmacka Ojczyzna. Aktywnie jednak to zobowiązanie jej rekompensujecie swoją oddaną i wierną służbą, za którą raz jeszcze w imieniu całego Narodu dziękuję.

Przyjmijcie moje z serca płynące życzenia: wielu pomyślnych chwil w nowym 2021 roku oraz na dalsze lata, nieustającego rozwoju w ramach struktur Książęcych Sił Zbrojnych oraz tego, abyście zawsze wzbudzali szacunek i podziw wśród wszystkich swoich rodaków. Ze swej strony takim szacunkiem oraz podziwem Was obdarzam.

Niech żyje Sarmacja! Niech żyją Książęce Siły Zbrojne!

Z wyrazami szacunku,
/—/ Heweliusz Popow-Chojnacki,
Podkanclerzy
Dwór Jego Książęcej Mości
Książę Sarmacji

Powrót do Służba Dyżurna