Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

08/2018

08/2018

Postprzez Julian FER 18 lut 2018, o 19:12

Informuję o objęciu SD w terminie 18 lutego - 25 lutego 2018 roku. Melduję służbę w składzie:

- kpr. Julian Fer at Atera
- szer. Daniel Szekeres

(-) kpr. Julian Fer at Atera
Kościół Diuczej Wiary

Re: 08/2018

Postprzez Daniel Szekeres 18 lut 2018, o 19:24

Salut!
Szeregowy Daniel Szekeres- melduję swoją obecność na tygodniowej służbie. Nie mogłem się już doczekać, pełen zapału czekam na rozkazy chyba, że chwilowo nie ma to udam się na szybką wieczorną inspekcję wojsk w koszarach. Sprawdzę co żołnierze porabiają.
(-) sierż. Daniel Szekeres

Postprzez Hetman_Gotfryd 18 lut 2018, o 20:44

Miałem ochotę na SD w tym tygodniu; a ty widzę że dwie gwiazdy KSZ się zebrały do kupy. I ostro działają, przyjrzę się wam jak sobie w tym tygodniu poradzicie.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 19 lut 2018, o 05:08

Panie Hetmanie jakie gwiazdy myślę, że Pan Kapral jak i ja podchodzimy do swoich zadań z bardzo dużym zaangażowaniem tak jak wszyscy żołnierze KSZ.

Melduję, że po nocnej inspekcji koszar znalazłem kilka nieprawidłowości mimo, że niedziela to wolny dzień dla większości żołnierzy ale trzeba dbać o zasady i porządki w pokojach.

W kilkunastu pokojach znalazłem nie regulaminowy ubiór, bałagan na salach i nie poprawne ułożenie rzeczy osobistych w szafkach. Przez dłuższy czas nie było inspekcji w tych pokojach, dlatego niektórzy żołnierze pozwoli sobie na troszkę więcej luzu. Melduję, że poradziłem sobie z tym starą dobra metodą wywrócenia wszystkiego do góry nogami. Po 15 minutach ponownej kontroli wszystko było idealnie ułożone. Spotkałem również 3 stawiających się żołnierzy ale również poradziłem sobie z tym nocne ćwiczenia fizyczne dały im się we znaki i do myślenia. Co pozytywnie mnie zaskoczyło nie znalazłem żadnej osoby pod wpływem alkoholu po przepustkach, nasi żołnierze bardzo poważnie traktują służbę w wojsku albo bardzo dobrze kamuflują się z tym. Ale będę miał to jeszcze na oku.

Postprzez Julian FER 19 lut 2018, o 13:55

Salut!

Kontrola z zaskoczenia to od czasu do czasu dobry element motywujący żołnierzy. Pomocnika proszę o zapoznanie się z "burzą mózgów" w Kancelarii tajnej i przesłanie ewentualnych propozycji na PK.

(-) kpr. Julian Fer at Atera
Oficer Dyżurny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel Szekeres 19 lut 2018, o 15:11

Melduję, że zapoznałem się z treścią z Kancelarii Tajne. Zostałem poinformowany, że w najbliższych dniach KSZ chcą odwiedzić dzieci i młodzież szkolna z Eldoratu, Grodziska, Fer, Almery i Srebrnego Rogu szacowana liczba osób zwiedzających w raz z opiekunami to 275 osób. Z miłą chęcią podejmę się oprowadzenia gości, opowiedzenia im o KSZ i rozpalenia w nich odrobinę ciekawości militariami, wojskowością co być może będzie skutkować przyszłymi dobrze zapowiadającymi się żołnierzami.

Postprzez Hetman_Gotfryd 21 lut 2018, o 15:25

Szeregowy w takim razie , zróbcie artykuł o tej wizycie dzieci w KSZ. To musi się ukazać w naszej prasie, to nie tylko propagowanie idei patriotycznych; to świetny pijar :D
Co do tych gwiazd to był komplement w waszym kierunku.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 21 lut 2018, o 19:27

Tak jest Panie Generale postaram się jak najszybciej napisać i opublikować w " Żołnierzu Sarmackim". Dziękuję za komplement Panie Generale ale to zwykła rzetelna praca nic specjalnego ;)

Postprzez Hetman_Gotfryd 24 lut 2018, o 00:21

Skromność to zaleta; ale nie od dziś wiadomo. Że czasem pochwała od "Starego"- podnosi na duchu :D
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 24 lut 2018, o 19:21

Panie Kapralu melduję, że ostatnio powitałem nowego mieszkańca i zaprosiłem go KSZ. Również pełnym sukcesem udały się spotkania z młodzieżą, które trwały 3 dni nie będę się tutaj rozpisywał. Jeśli ktoś będzie chętny i ciekawy jak przebiegały spotkania mały artykuł ze zdjęciami będzie dostępny już niedługo w Żołnierzu Sarmackim.

Podsumowując żołnierze zasługują na duże słowa pochwały za pedagogiczne i profesjonalne podeście do dzieci i młodzieży. Wszystko jaśnie i przejrzyście wytłumaczyli na czym polegają zadania żołnierza KSZ jak i bezpiecznie obsługiwać się bronią. Wychowawcy klas chcieli by większej ilości takich spotkań ponieważ integruje to uczniów i motywuje do nieszablonowego myślenia i małej rywalizacji między nimi. Żołnierzom też to się podobało mimo, że trudno było czasami ogarnąć sporą ilość osób na strzelnicy, gdzie zasady zachowania i bezpieczeństwa muszą być na najwyższym poziomie. Ale całkiem nowe doświadczenia i trochę ucieczka od rutynowych zadań. Patrząc przyszłościowo warto zastanowić się na dłuższą współpracą ze szkołami.

Następna strona

Powrót do Służba Dyżurna