Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

24/2016

Re: 24/2016

Postprzez Paczenko 15 cze 2016, o 22:47

- Następnym razem przyniosę jakieś prażynki. Albo i drożdżówkę własnej roboty!
/-/ kpt. dr inż. net. Ryszard mar. Paczenko

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda, spambot i niediuk.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Irmi 15 cze 2016, o 22:51

Genialnie. Może nie zasnę:)
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 16 cze 2016, o 18:39

Pod dyżurkę z piskiem opon zajechał Hamvvi i wysiadł z niego generał de Ruth. Energicznie udał się w kierunku dyżurki, od razu z progu krzycząc:
Służba Dyżurna !
Spojrzał na wyprostowanych i zaskoczonych panią Major i Kapitana. -Spocznij dał komendę
Jak tam wam idzie służba, podobno macie tu spory ruch ? ciągle ktoś was odwiedza i popija kawę ? w taką pogodę ?
Kapitanie Jak tam przygotowania do treningu dla wyznaczonych przez pana żołnierzy ?
W taki razie pani Major idziemy na obchód posterunków, a pan kapitan ma czas na sprawy bieżące.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 16 cze 2016, o 19:08

Salut Panie Generale!

- Yyyy.... Służba dyżurna jak sam Pan Generał widzi idzie nam całkiem nieźle. Oj tak spory ruch. Generalnie nie nudzimy się z Kapitanem. A na kawę wpada chorąży Paczenko. A pogoda jak tam pogoda. Zawsze kawa mrożona jest.

- Panie Generale tak jest, idziemy- Irmina wzięła marynarkę i wyszła za Generałem na obchód posterunków.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 16 cze 2016, o 19:23

Pani Major mamy tu łącznie siedem posterunków do obejścia, wie pani ile to czasu zajmuje ?
Dlatego zajmiemy się najpierw I i II wartownią a potem, wewnętrzną liną posterunków w wartowniach V i VII
Ciekawi mnie ile żołnierzy jest na posterunku i co ile godzin się zmienią ? Kto dokonuje rozprowadzenia po wartowniach ? A i ma pani bardzo ładny mundur; idealnie skrojony :) ale to tak czysto prywatnie mowie.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 16 cze 2016, o 20:21

Panie Generale,

Dziękuje za pochwalenie. Staram się mieć zawsze idealnie czysty mundur i dopasowany do mojej sylwetki.

Co do obejścia posterunków to kilometry mi nie straszne. Żołnierzy jest dwóch na każdym posterunku i zmieniają się co dwie godziny. Rozprowadzenia dokonuje pomocnik oficera dyżurnego.

Pan Generał również ma idealny mundur ale to tak na marginesie. Jak sie Panu Generałowi podoba?
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Paczenko 16 cze 2016, o 23:00

Właśnie sobie spokojnym spacerkiem szedłem przez jednostkę, prawie że pogwizdując pod nosem, kiedy zobaczyłem służbowy samochód z generalskim proporczykiem.
- Ożeż w... - zakrztusiłem się i zawróciłem na pięcie. - Mnie tam wcale nie było! - na wszelki wypadek przygotowywałem oficjalną wersję.

Postprzez Laurẽt 19 cze 2016, o 13:07

Pani Major!

Porządkując papiery zrobiłem małe podsumowanie swoich działań. Jako pomocnik powitałem trzech potencjalnych kandydatów do KSZ w dziale powitań. Dodatkowo nakazałem pododdziałom naukę piosenki marszowej. Brałem udział w patrolu w okolicach bazy Aquilam, ale nie stwierdziłem podejrzanych działań poza masową ucieczką kóz do Baridasu.
Porządki wykonano i myślę, że służba jest gotowa do przekazania. Dodatkowo już o 7.39 na dyżurce pojawił się chor. Ryszard Paczenko, którego zwabił chyba zapach tej niesamowitej kawy parzonej prze Panią Major.

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Pomocnik Oficera Dyżurnego
Prefektura Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Irmi 19 cze 2016, o 13:13

Panie Kapitanie,

Serdecznie dziękuje za raporty. Raporty przeczytane i zatwierdzone. Porządki zrobione. Jestem dumna z Pana Kapitana. Służba z panem to czysta przyjemność. A co do chorążego to faktycznie zwabił go zapach kawy. Chociaż uważam iż każdy może posiąść takową umiejętność. Zatem chyba możemy się odmeldować i życzyć przyszłej służbie dyżurnej spokoju i odpoczynku.

Z żołnierski pozdrowieniem
mjr. Irmina de Vellior y Thorn
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Paczenko 19 cze 2016, o 13:19

Dokładnie tak było!
Ta kawa tak pachniała a i tak nie miałem nic do roboty...
Korzystając z nieuwagi Pana kapitana wpisałem się do książki że przyjmujemy służbę i teraz to ja rządzę ekspresem!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Służba Dyżurna