Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

24/2016

24/2016

Postprzez Laurẽt 12 cze 2016, o 21:33

Informuję o objęciu SD w terminie 12 czerwca -19 czerwca. Jako pomocnik oficera dyżurnego melduję służbę w składzie:

-mjr Irmina de Vellior y Thorn
-kpt. Laurencjusz MaHi at Atera

Pomocnik Oficera Dyżurnego[/wciecie]
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Prefektura Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Re: 24/2016

Postprzez Irmi 12 cze 2016, o 21:44

Oficer dyżurny melduje sie na stanowisku.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Irmi 13 cze 2016, o 14:08

Salut!

Dziękuje serdecznie poprzedniej służbie dyżurnej za wzorowe i dokładnie wypełnienie dziennika przebiegu służby. Dzięki temu jestem w stanie posprawdzać co poniektórych żołnierzy, którzy aż zanadto się obijają w koszarach. Bronie wyczyszczone, czołgi umyte przez naszych rekrutów. A ja siedzę w dyżurce i popijam kawę. Jednak posiadanie ekspresu do kawy to zbawienie, aby w nocy nie zasnąć. Piję już 3 filiżankę i wypełniam owe dzienniki. Dużo tego. No cóż spędzę pewnie tutaj kilka godzin. Mam nadzieje, ze mój pomocnik się pojawi i będzie mógł iść na patrol.

Z żołnierskim pozdrowieniem
mjr. Irmina de Vellior y Thorn
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 13 cze 2016, o 18:36

Udanej SD wam życzę...
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Laurẽt 13 cze 2016, o 22:42

Salut!

Pomocnik Oficera Dyżurnego kpt. Laurencjusz MaHi at Atera melduje swój powrót z patrolu. W czasie patrolu szczególną uwagę zwrócono na wszelkie podejrzane ruchy wokół bazy Aquilam w związku z ostatnim atakiem terrorystycznym, który miał miejsce 28 maja br. Teren wokół bazy sprawdzano również po zmroku przy użyciu sprzętu noktowizyjnego przy wsparciu żołnierzy z 1 Grodziskiego Pułku Straży Przybocznej.

W ramach patrolu na granicy Teutońsko_Baridajskiej stwierdzono masową ucieczkę kóz z Teutonii do Baridasu. Sprawa w trakcie wyjaśnień.

Dodatkowo w celu doskonalenia umiejętności regulaminowego zachowania się zleciłem w jednostkach KSZ realizację dodatkowych treningów z musztry.

(-) kpt. Laurencjusz MaHi at Atera
Prefektura Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Paczenko 14 cze 2016, o 04:39

<salut>
Wsadziłem łeb w okno od dyżurki i rozejrzałem się na boki.
- O, jasne, kawa! - pozazdrościłem. - Przyniosłem raporty z nasłuchu przygranicznego.
- Trzeba było wysłać... - zaczął kpt Laurencjusz.
- Trzeba było - zgodziłem się - ale wtedy bym się na kawę nie załapał!
/-/ kpt. dr inż. net. Ryszard mar. Paczenko

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda, spambot i niediuk.

Postprzez Irmi 14 cze 2016, o 07:13

Irmina popatrzyła na Chorążego Paczenko i powiedziała:

- Serdecznie dziękuje za raporty. Prosze wchodzić. Kawa świeżo zaparzona.
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Paczenko 14 cze 2016, o 07:27

- Dziękuję, Pani Major, dziękuję - odparłem i wtarabaniłem się do środka. Podałem raporty pomocnikowi oficera, kapitanowi Laurencjuszowi MaHi at Atera.
- Raporty z nasłuchów - powtórzyłem. - Panie kapitanie, pan pamięta, że ten atak terrorystyczny na naszą bazę to były ćwiczenia? Tylko tak przypominam, na wszelki wypadek... Bo coraz więcej osób mi się wkoło bazy kręci. A sporo w niej jest rzeczy tajnych. Mi ludzie meldują, że im palce na spustach drętwieją. A ja pretensji o to do nich mieć nie mogę. Najpierw jakiś turysta, chyba miłośnik survivalu, ledwo mi z życiem uszedł. Potem podjeżdża patrol. Niby pięknie, niby jestem wdzięczny, ale czarną nocą, z przyćmionymi reflektorami i bez meldunku. Po co nam spięcia... Lepiej strzelać do wrogów czy do tarcz nawet, niż do swoich. Ja wiem, że w powiedzeniu "friendly fire" występuje słowo "friendly", ale nazwałbym to daleko posuniętą ironią.
- Pyszna kawa - dodałem patrząc na Panią Major. - Jeszcze raz dziękuję.

Postprzez Irmi 14 cze 2016, o 08:44

-Zgadzam się z chorążym Paczenko - odparła Irmina pijąc kolejny kubek kawy. -Nie zawsze słowo firendly oznacza przyjacielski, dobrze do nas nastawiony. Czasem trzeba wziąć na to poprawkę

-Panie Chorąży. Jak smakuje kawa to zapraszam codziennie :)
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Paczenko 14 cze 2016, o 11:22

- Pani Major, melduję posłusznie, że codziennie to mi kawa cały magnez z ciała wypłucze. Chociaż przyznać muszę, że dla takiej kawy - to naprawdę warto!

Następna strona

Powrót do Służba Dyżurna