Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

24/2015

24/2015

Postprzez Irmi 28 gru 2015, o 18:00

Salut,

Melduje objęcie służby w dniach 27.12.2015 - 03.01.2016.
Dziękuje serdecznie poprzedniej służbie o zostawienie pięknego i obszernego raportu. Zapoznać się z nim muszę, ale zanim to zrobię, to wypije ciepłą herbatkę bo zmarzłam trochę, przeglądając ubiór wojska na zimę. Na dworze ciemno, nieprzyjemnie. Zagoniłam żołnierzy do ćwiczeń. Mam nadzieje ze będą w stanie.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: 24/2015

Postprzez Hetman.Jack 28 gru 2015, o 22:19

Super. Co się będzie wojsko nudzić. Przypominam o nowo przybyłych do KS.
Jack diuk von Horn
już nikt

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę...

Postprzez Cudzoziemiec 1 30 gru 2015, o 12:34

Salut Panie Generale!

Szeregowy von Thorn-Skaro melduje objęcie służby w dniach 27.12.2015 - 03.01.2016. (szalenie przepraszam, że dopiero dziś melduję, służbę, co potwierdzi Oficer Prowadząca, przejęliśmy wspólnie)

W pierwszych dniach służby nowych brak. Wrócił jedynie ktoś, kto już był, więc uznałem, że informowania o KSZ większego sensu nie ma. Poza tym na froncie spokój, mielonka grzana w kankach smaczna, a wartownicy pod Pałacem Rady Ministrów salutują Szeregowemu!

Postprzez Hetman.Jack 30 gru 2015, o 16:31

Wybaczam. ;)
Jack diuk von Horn
już nikt

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę...

Postprzez Irmi 1 sty 2016, o 15:52

Salut,

Jak na 2016 rok i Sylwester w koszarach to jestesmy w miarę trzeźwi. Chociaż nie powiemy udała nam się impreza. Nasi żołnierze, sama byłam zaskoczona, śpiewali takie hity, które powodowały, że nogi same rwały się do tańca. Pomyślałam sobie, że może co po niektórych wysłać na jakiś "Mam talent" tudzież inny talent show. Poza tym, że było mase śmieci po Sylwestrze na rynku w Baridasie i w Grodzisku, to nie zdarzyło się, żebyśmy wzywali większe ilości wojska. Sylwester i dzień dzisiejszy minął i mija na spokojnie.

W dyżurce ziąb jak nic. Drewno do kominka nam sie skończyło więc pozostaje herbatka z prądem lub rumem. Raporty jeszcze nie do końca uzupełnione, ale obiecujemy ze będą. Dzisiaj trzeźwiejemy.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 1 sty 2016, o 19:06

Bardzo dobrze
Tylko tak się zastanawiam czemu POPRZEDNIA ani OBECNA służba dyżurna nie opublikowała życzeń świątecznych dla mieszkańców Księstwa ? Ok nie było rozkazu, ale co nikt nie wpadł na taką opcję; wspomnę tylko że poprzedniej SD o tym wspomniałem w korespondencji...
Co do spraw bieżących, jak tam witanie nowych mieszkańców ?
Jak sprawa z ogrzewaniem ? bo znowu mrozy nadciągają. Nie mniej wydawało mi się że kominek to tylko dodatek do CO
A tak zapytam jak się sprawuje termalna odzież; bo nie wiem czy administracja już wydaje ciepłą bieliznę i umundurowanie...
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Cudzoziemiec 1 1 sty 2016, o 19:12

Panie Generale! Szeregowy von Thorn-Skaro melduje, że o życzeniach... zapomniał, tzn. złożył je, ale w innym trybie. Strasznie mi z tego powodu smutno. Zapatrzyłem się za bardzo na Panią Oficer Urodziwą, przyznaję. Jeśli chodzi o nowych mieszkańców to nie zaobserwowano takowych - Fiodor Swirydiuk to osoba, która KS zna dość dobrze i uznałem, że informacja o KSZ nie jest jej potrzebna. Jeśli popełniłem błąd - przepraszam! Mrozy zaś nam nie straszne, mi tam fajnie, ja lubię taką temperaturę. A jak się robi za zimno to wskakuję do swojego czołgu i objeżdżam okoliczne wsie - zawsze jest z tego trochę rozgrzewającego eliksiru. Odzież termiczna Panie Generale to wspaniała sprawa! Chociaż trochę mi czasem za ciepło sam pan generał wie gdzie.

Postprzez Irmi 1 sty 2016, o 21:06

Salut,

Panie Generale, no żywcem zapomnieliśmy o życzeniach na święta. Za dużo się działo podczas tego. Wie Generał jak to jest. Wybory, walka o fotele nie sprzyjają myśleniu o życzeniach. Mamy nadzieje się poprawić.

Szeregowy Skaro dziękuje za komplement. Nie ukrywam przyjemnie mi się zrobiło.

Panie Generale, co do odzieży termicznej to jest super sprawa, aczkolwiek nie pamiętam, aby Administracja zaczęła ją wydawać. A faktycznie na dworze robi się co raz zimniej. Jak zauważyłam dzisiejszej nocy, na oknach zostawiałam sporą część pary wodnej. Mam przyniesione futro, wiec liczę na to ze nie zamarznę. Nie chce być sopelkiem lodu. Mam do Pana Generała taki apel, prosimy o większe zapasy drewna oraz sporą ilość czajników. A na dworze co raz ciemniej, w koszarach spokojniej.
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Irmi 3 sty 2016, o 01:19

Salut,

Ostatni dzień mojej służby i szeregowego Skaro upłynął dziwnie spokojnie. Jedynymi rozruchami, które zauważyliśmy były w Królestwie Baridasu. Ludzie protestowali, ale sami nie wiemy o czym bo nie chcieliśmy wchodzić w sam środek protestu. Zatem po cichu się wycofaliśmy. Po godzinie wszystko wróciło do normy. Co więcej żołnierze zadowoleni z dodatkowych ćwiczeń. Dzisiaj ścinali drzewa pod dyżurką, aby nie spadły nam na głowę. Szeregowy Skaro był na patrolu. Mam nadzieje ze opowie jak wróci.

W dyżurce co raz zimniej. Bielizna nie daje rady. Herbatka z prądem plus rękawiczki to jedyne co mi pozostaje. Mam nadzieje ze kominek znów zacznie grzać, bo wyjdę jak sopelek. Raporty uzupełnione. Elaboraty napisane. W radiu gra smętna muzyka. Noc mija spokojnie.
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Cudzoziemiec 1 3 sty 2016, o 01:23

Salut! Panie Generale! Szeregowy von Thorn-Skaro melduje powrót z kończącego służbę patrolu!

Znów mi salutowali wyżsi stopniem! Ale to jak wchodziłem do budynku RM. Rozumiem ich. Nie skarżę. Na patrolu względny spokój - widziałem wilki, głodne są i podchodzą bliżej domostw. Nie zagrażają jednak. Póki co. Bielizna dalej daje radę i dalej mi za ciepło Sami Wiecie Gdzie Panie Generale! Melduję, że służba minęła nam nad wyraz przyjemnie, ale dzieci z tego nie będzie!

SALUT!

Następna strona

Powrót do Służba Dyżurna