Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

13/2015

13/2015

Postprzez Irmi 11 paź 2015, o 14:51

Melduję objecie służby dyżurnej w składzie Por. Irmina de Vellior i kapral Karolina von Lichtestein
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: 13/2015

Postprzez Karolina 11 paź 2015, o 17:50

Si, si, melduję się również.

W ciągu tego weekendu naszym krajem wstrząsnęły dwie dymisje — w walce z realiozą straciliśmy dwóch posłów i jednego ministra. Mamy nadzieję, że szybko do nas wrócą.

Ponadto, zakończyliśmy (no, prawie) rywalizację w Quizwaniu i świętowaliśmy Dzień Konsularny w Sclavinii.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Karolina 13 paź 2015, o 13:29

Ledwo narzekaliśmy na nadejście jesieni, a w baridajskiej Cracoffii już śnieg spadł! Dziwne rzeczy dzieją się z tą pogodą na Wirtuazji. Na szczęście na Sarmatazji na razie tylko liście opadają z drzew. Porucznik de Vellior dzisiaj wyszła na dwór na patrol i napotkała ponoć sporo wilków, które przysnęły w kopach liści. Doprawdy, niesamowite zjawisko!

W samej dyżurce z kolei niewiele się dzieje. Dzisiaj ktoś dzwonił z pytaniem, gdzie jest najbliższa apteka, bo Sarmapapu potrzebuje. Pewnie niezła impreza w koszarach była.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Irmi 13 paź 2015, o 17:48

Tak zgadza się. Donoszę, że podczas patrolu natknęłam się na watahę wilków, które drzemały w kupie liści przykrytej śniegiem. Może nie byłoby to dziwne gdyby nie to, że rzadko zdarza się widzieć na naszych terenach wilki. Zastanowiło mnie to ale melduje, że obyło sie bez wzywania straży leśnej.

W dyżurce spokój. Ja i Pani Kapral von Lichtenstein popijamy gorącą herbatę żeby nie zmarznąć wieczorami bo taka pora roku. Dzisiaj Pani Kapral postanowiła zrobić porządek z papierami. Oprócz tego odbierałyśmy jakieś dziwne telefony. Nieźle Ci nasi żołnierze imprezują. Służba jak na razie przebiega bez jakikolwiek wydarzeń.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Tomasz Liberi 14 paź 2015, o 19:36

W razie jakichkolwiek problemów proszę pisać również do mnie
gen.bryg. Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Podprefekt Generalny
Poseł na Sejm
Prefektura Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Irmi 14 paź 2015, o 19:49

Panie Komendacie,
Bardzo dziękuje za informacje. Na pewno jeśli zajdzie jakaś potrzeba nie omieszkamy z kapral von Lichtenstein odezwać się do Pana.
Jednakże melduje, że służba przebiega dosyć spokojnie. Oprócz wojny ekologiczno- betonowej w Sclavinii i debaty na temat czy wybudować obwodnicę na terenach byłej fabryki, czy na terenach zielonych to możemy zaliczyć ten dzień do udanych.

W dyżurce chyba jeden piecyk się przegrzał bo zaczynamy z Panią Kapral zamarzać. Nawet musiałyśmy założyć ciepłe płaszcze bo inaczej byśmy były lodowate. Pani Kapral zrobiła mały remanent w biurze i teraz wszystko mamy na swoim miejscu. A dzisiaj to Pani Kapral robi obchód wieczorny. Mam nadzieje, że jak tylko wróci zda meldunek. Pijackich telefonów ciąg dalszy. Zastanawiam się gdzie oni ten bimber pędzą.
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 15 paź 2015, o 16:22

Masakra
Żołnierze pija bimber na terenie jednostki, co za czasy.Za moich czasów przynajmniej się z tym kryli...
Chyba pora na inspekcje garnizonu i kontrole przebiegu służby OD...
Nakazuję podjecie stosownych kroków administracyjnych i porządkowych celem zapobiegania podobnym incydentom.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 15 paź 2015, o 17:04

Panie Generale de Ruth,
Przyjęłam do wiadomość i zajmuje się ową sprawą. Meldunek zostanie zdany w najbliższych dniach.
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Karolina 15 paź 2015, o 18:23

Spacer wieczorny był całkiem miły. Wilków jakby mniej. Może żołnierze je odstraszyli. Żadnych niepokojących incydentów nie odnotowano.

Odnośnie do prewencji picia bimbru, skonfiskowaliśmy dzisiaj z połowy koszarów butelki alkoholu. Obecnie leżą bezpiecznie w dyżurce. A że weekend się zaczyna niedługo… :roll:
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Irmi 16 paź 2015, o 20:45

Melduje,
Służba przebiega spokojnie. Dzisiaj wilki całkowicie opuściły nasz teren. Jednakże zauważyłam, że były dokarmiane przez naszych żołnierzy, którzy prawdopodobnie zlitowali się nad nimi. Kochane chłopaki chociaż wiem, że tak być nie powinno. Kupki liści nadal zostały. Zastanawiam się co z nimi zrobić

Noc w dyżurce nie należy do przyjemnych. Ja i Pani Kapral powoli zaczynamy zamarzać. Jakby piecyki, które były nam dostarczane, ledwo zipiały. Jednakże jak na żołnierki przystało, dajemy radę. Ciepłe płaszcze i hola do przodu.
Co do to skonfiskowanego nielegalnego bimbru, dzisiaj zobaczyłam ile tych butelek naprodukowali. Aż wierzyć się nie chce. Wczoraj Pani Kapral liczyła, że aż ze 20, dzisiaj przeliczyłam i jakby mniej. Czyżby kradzież bo weekend sie zbliża.....
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Następna strona

Powrót do Służba Dyżurna