Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

K 10/20 Korona vs Michaił von Hippogriff-Vovkulak

W tym dziale zarchiwizowano postępowania w sprawach karnych, cywilnych i innych

Re: K 10/20 Korona vs Michaił von Hippogriff-Vovkulak

Postprzez Andrzej Fryderyk 8 wrz 2020, o 16:08

Herb wielki Księstwa Sarmacji

Nagłówek: „Wyrok w imieniu Księstwa Sarmacji”
Trybunał Koronny w składzie

  • JKM Andrzej Fryderyk – przewodniczący
  • MTK Daniel January von Tauer-Krak

rozpoznawszy sprawę karną o sygnaturze K 10/20 wszczętą na wniosek oskarżyciela publicznego - Prefekta Generalnego przeciwko Michaiłowi von Hippogriff-Vovkulakowi (AG737) oskarżony o czyn z art. 41. ust. 1. pkt 3 w zb. z art 41. ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 25 Ustawy Sejmu nr 115 — Kodeksu Sprawiedliwości z dnia 26 października 2010 roku (Dz. P. poz. 5833 z późn. zm., dalej k.s.) tj. iż oskarżony składał fałszywe zeznania w postępowaniu przygotowawczym w sprawie karnej, wprowadzając tym samym Prefekta Generalnego w błąd,

rozstrzygniecie

  • Uznaje oskarżonego Michaiła von Hippogriff-Vovkulaka (AG737) winnego zarzuconego mu czynu opisanego w art. 41. ust. 1. pkt 3 . k.s w zb. z art 41. ust. 1 pkt 2 k.s,
  • Wymierza oskarżonemu karę dwóch miesięcy i dwóch tygodni więzienia.

uzasadnienie

Prefektura dostarczyła materiał dowodowy, z przeprowadzanego śledztwa w postępowaniem przygotowawczym w sprawie karnej. Oskarżony miał zostać poinformowany o skutkach prawnych składania fałszywych zeznań, fabrykowania dowodów oraz utrudniania lub uniemożliwiania przeprowadzenia postępowania karnego.

Prefektura zauważyła, że zeznania oskarżonego były sprzeczne z całym pozostałym materiałem dowodowym w sprawie, a ponadto zwróciła uwagę na fakt, że oskarżony celowo składał fałszywe zeznania, o czym miał osobiście napisać.

Oskarżony nie odniósł się do zarzutów.

Trybunał zważył co następuje.

Po analizie materiału dowodowego Trybunał bez wątpliwości stwierdził, iż oskarżony dokonał czynu z art. 41. ust. 1. pkt 3 w zb. z art 41. ust. 1 pkt 2. k.s., tj. składał fałszywe zeznania w postępowaniu przygotowawczym w sprawie karnej, wprowadzając tym samym Prefekta Generalnego w błąd. Słowa oskarżonego, zaprzeczające, jakoby wiadomości o których mówiła prefektura istniały, a w szczególności wiadomości JKW Filipa I Gryfa, wysłane ok. godziny 9:43 26 lipca 2020 r., nie da się pogodzić z zeznaniami pozostałych osób: Eugeniusza Maata (AH043), Oli Marcjan-Chojnacka-Alatristé (A3175), Grzegorza T. J. Czartoryskiego (AH012) oraz Gustawa Fryderyka (AG804), jak i materiałem dowodowym zebranym przez prefekturę. Dowody jednoznacznie wskazują, że dana wypowiedź w istocie została wysłana i była dostępna dla oskarżonego.

Prefektura uzasadniła również w sposób wystarczający, że czyn oskarżonego był dokonany umyślnie, okazując dowód zatytułowany „Przyznanie się do winy na kanale”. Słowa „Oj panowie Bronię was w chuj na tym przesłuchaniu ale zaraz bańka pęknie” w zbieżności z tym, że oskarżony jako jedyną formę obrony przyjął składanie zeznań niezgodnych ze stanem faktycznym wynikającym z materiału dowodowego, jednoznacznie wskazują, że intencją oskarżonego było udaremnienie postępowania Prefektury.

Powyższe przesłanki wskazują, że oskarżony bez wątpienia swoim czynem miał na celu popełnić przestępstwo, o które został oskarżony, a na żadnym etapie postępowania nie wyraził skruchy. Jedyną okolicznością łagodzącą jest brak karalności w przeszłości, co zadecydowało o obniżeniu kary wnioskowanej przez Prefekturę o dwa tygodnie.

Z uwagi na powyższe orzeczono jak w sentencji.

Skazany został umieszczony w Więzieniu.
Grzegorz T. J. Czartoryski,
Prefekt

pouczenie

Stronom przysługuje możliwość złożenia apelacji w terminie 7 dni od wydania orzeczenia.


Do wiadomości: @CarmenLaurent @AlexanderRose @MichaelWolferine
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji
Avatar użytkownika
 

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum spraw zwykłych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron