Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

SZPN — czy jest potrzebny super-związek?

Piłkarski Kongres Sportowy to spotkanie dedykowane rozwojowi sportowej narracji w Księstwie Sarmacji, lidze SLP, organizacjom sportowym, promocji, współpracy, itd.

Re: SZPN — czy jest potrzebny super-związek?

Postprzez Paczenko 11 cze 2016, o 10:55

Sierg napisał(a):Zrozumiałem Waszą wypowiedź jako sugestię, że uczestnictwo w Mikroświatowej Unii Piłkarskiej nie przynosi żadnych korzyści, a sama organizacja jest teoretycznie niepotrzebna (bo nie ma na nic realnego wpływu). Jeżeli sens wypowiedzi był inny, proszę o jej rozwinięcie.

Pisałem w kontekście "rządzenia się" "dużego".
Wówczas nic nie stoi na przeszkodzie aby "mali" wypięli się na "dużego". A nie na MUP.
Ostatecznie MUP nazwą zastrzeżoną nie jest.
I niech sobie "duży" gotuje się we własnym sosie. Gdyby chciał być nieuczciwy i próbował MUP zawłaszczać.
/-/ kpt. dr inż. net. Ryszard mar. Paczenko

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda, spambot i niediuk.

Postprzez Grimknur 12 cze 2016, o 09:08

Nie wiem czy jestem odpowiednia osobą, która miałaby się tutaj wypowiedzieć, ale...

Zakładam to tak, każdy kraj ma swojego delegata w MUP, powiedzmy jest ich 20, w tym czterech z KS, bo mamy cztery te takie tam różne. Czy jeżeli połączymy siły to czasem nie wyjdzie nam, że zostanie on 1 sam? Tak bym to rozumiał gdybym to ja tworzył MUP. Można stworzyć jakieś miejsce porozumień między naszą czwórką, by nie rzucać naszych dyskusji na MUP, a najpierw uzgadniać wspólne zdanie tutaj.

Ale jak pisałem, nie znam się, nigdy w MUP nie byłem.
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Postprzez Cudzoziemiec 1 28 cze 2016, o 11:19

Akurat nie widzę podowód, dla których nadzwiązek miał nas reprezentować w MUP. Tym bardziej, że to oznaczałoby wyjście z MUP pozostałych sarmackich federacji.

Postrzegam nadzwiązek jako ciało nieformalne, koordynujące i inicjujące współpracę między związkami z Baridasu, Starosarmacji, Sclavinii i Teutonii. Jako ciało nadzorcze wobec SLP, itp.

Sama taka współpraca nie jest sprzeczna z prawem, na pewno nie jest również sprzeczna z prawem MUP.

Poprzednia strona

Powrót do Piłkarski Kongres Sportowy