Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wspólna historia z Teutonią ?

Badania i studia w obszarze nauk historycznych i humanistycznych
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Wspólna historia z Teutonią ?

Postprzez Hetman_Gotfryd 20 lip 2016, o 20:59

Witam serdecznie

Moim drodzy sąsiedzi, piszę tu do was gdyż poszukuję informacji o waszej przeszłości przed internetowej. Mianowicie interesują mnie nie tylko mapy z tamtych czasów, ale i historie, daty oraz lokalizacje... Jacyś mityczni władcy, legendy, ważne wydarzenia z czasów zamierzchłych. Wszystko to co jest z waszego punkty ważne, a dotyczy czasów dawnych. Coś o waszych mglistych początkach osadnictwa itp.
Dlaczego o to pytam; a to dlatego że opisując historię mojej rodzimej Teutonii chciałbym wpleść wątki dotyczące was. W mojej ocenie nie da się tworzyć naszej historii bez wspominania o was; naszych najbliższych sąsiadach. Kto wie może w dawnych czasach( jeśli wam to nie będzie przeszkadzało) wspólnie walczyliśmy z innymi wrogami. Mozę mieliśmy władców ze sobą spokrewnionych, a może czasem sami braliśmy się za bary ze sobą... Liczę że mi pomożecie i uda mi się takie wzajemnie przeplatane historie stworzyć.
Oczywiście cały czas podkreślam że tylko wtedy kiedy tego będziecie chcieli i uznacie że warto. Z mojej strony jest pełna gotowość do takiego wzajemnego budowani historii z czasów zamierzchłych. Liczę zatem na pozytywny odzew i współprace.

Z wyrazami szacunku
Rektor TIH
Gotfryd Slavik de Ruth
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Re: Wspólna historia z Teutonią ?

Postprzez Guedes de Lima 23 lip 2016, o 08:10

Wypowiadając się w imieniu Sclavińskiego Instytutu Historycznego stwierdzam, że z powodzeniem możemy nawiązać współpracę. Oczywiście, że warto stworzyć oficjalną wersję historii przedinternetowej.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Hetman_Gotfryd 23 lip 2016, o 21:50

Bardzo mnie to cieszy. Mam zamiar na dniach, przedstawić pierwsze wstępne założenia. Mam nadzieję że okażą się on wzajemnie akceptowalne. Z kim mam konkretnie ne ten temat rozmawiać ?
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 24 lip 2016, o 08:18

Sławomir napisał(a):Bardzo mnie to cieszy. Mam zamiar na dniach, przedstawić pierwsze wstępne założenia. Mam nadzieję że okażą się on wzajemnie akceptowalne. Z kim mam konkretnie ne ten temat rozmawiać ?

Oczywiście proszę rozmawiać ze mną. Tak ważna kwestia jak wspólna historia przedinternetowa na pewno będzie musiała być konsultowana z władzami Konsulatu, aczkolwiek prace na tym polu będziemy wykonywać na poziomie instytutów.

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.

Postprzez Hetman_Gotfryd 24 lip 2016, o 18:47

Zakładam że mając obydwoje tyle doświadczenia w prowadzeniu Instytów Historycznych. Damy sobie w pełni rade wzajemnie szukając takich informacji, które nie będą w szkodzie historycznej dla naszych samorządów. Ciekawi mnie jak to się w finalnej wersji wyjdzie ;)
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 25 lip 2016, o 07:55

Sławomir napisał(a):Zakładam że mając obydwoje tyle doświadczenia w prowadzeniu Instytów Historycznych. Damy sobie w pełni rade wzajemnie szukając takich informacji, które nie będą w szkodzie historycznej dla naszych samorządów. Ciekawi mnie jak to się w finalnej wersji wyjdzie ;)

Oczywiście, jestem otwarty na możliwie jak najszybsze rozpoczęcie współpracy. Ustalenia w pierwszej fazie mają być transparentne i oparte o temat na forum, czy preferujesz inną formę kontaktu?

Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 25 lip 2016, o 17:17

Sadze że na początek, możemy swobodnie opierać wstępne ustalenia o forum i prowadzoną tu przez nas dyskusje. A w razie jakiś problemów itp pewnie uzupełnimy to o kontakty prywatne poczta-@ lub mediami społecznościowymi. Myślę też że forma na Ty lub po imieniu nie będzie dla nas obrazą :)

Zastanawia mnie też czy Sclavinia to : Miria, Nowicja,Sangraia ? są to nazwy historyczne i mają jakieś uzasadnianie. U nas mamy Slavię, Enderesję,Loardię oraz Nową Teutonię.
Zawsze mnie też zastanawiało nasi Slavinie a wasza nazwa Sclavinia, brzmi podobnie...może jacyś wspólni potomkowie?
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 25 lip 2016, o 19:18

Sławomir napisał(a):Zastanawia mnie też czy Sclavinia to : Miria, Nowicja,Sangraia ? są to nazwy historyczne i mają jakieś uzasadnianie. U nas mamy Slavię, Enderesję,Loardię oraz Nową Teutonię.
Zawsze mnie też zastanawiało nasi Slavinie a wasza nazwa Sclavinia, brzmi podobnie...może jacyś wspólni potomkowie?

W chwili obecnej nie mogę odnaleźć mapy, aczkolwiek na podstawie zachowanych archiwaliów Państwowej Komisji Historycznej Rzeczpospolitej Sclavińskiej z całą pewnością mogę potwierdzić, że Sclavinia położona jest na terenach dawnej Mirii. Odnośnie zaś podobieństwa "Slavinie" do "Sclavinia", to bardzo ciekawa teza i warto byłoby głębiej to spenetrować. Pragnę zaznaczyć, że w przypadku Sclavinii to historyczna chwila, gdyż przez 9 lat istnienia nie udało się stworzyć spójnej historii przedinternetowej.

Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 28 lip 2016, o 13:08

Tak sobie myślę że co do naszej współpracy w czasach dawnych to może w ten sposób się za to zabrać:

ok VIII w pierwsze kontakty handlowe; czasem to my do was przybywaliśmy czasem to my do was
ok 1050r. powstanie pierwszych faktorii na naszych wybrzeżach (my u was wy u nas np po jednej dwóch maks)
daje to początek pierwszym oficjalnym kontaktom. Jakieś wizyty ważnych person z obu stron w stolicach.
- Handel podstawa naszych relacji ; nie wiem czy ustalamy czym handlowano czy to bez znaczenia...
- zwalczanie piratów na morzach
-pomoc militarna na lądzie; zaciągi najemników ? około X-XII w
-Wspólna dynastia ? ślub naszej Księżniczki z waszym Księciem mn XII-XIW w
tak widzę to na początek, nie jest tego sporo ale i tak trzeba to jakoś ogarnąć. W temacie konkretnych dat i wydarzeń.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 29 lip 2016, o 09:55

Sławomir napisał(a):Tak sobie myślę że co do naszej współpracy w czasach dawnych to może w ten sposób się za to zabrać:

ok VIII w pierwsze kontakty handlowe; czasem to my do was przybywaliśmy czasem to my do was
ok 1050r. powstanie pierwszych faktorii na naszych wybrzeżach (my u was wy u nas np po jednej dwóch maks)
daje to początek pierwszym oficjalnym kontaktom. Jakieś wizyty ważnych person z obu stron w stolicach.
- Handel podstawa naszych relacji ; nie wiem czy ustalamy czym handlowano czy to bez znaczenia...
- zwalczanie piratów na morzach
-pomoc militarna na lądzie; zaciągi najemników ? około X-XII w
-Wspólna dynastia ? ślub naszej Księżniczki z waszym Księciem mn XII-XIW w
tak widzę to na początek, nie jest tego sporo ale i tak trzeba to jakoś ogarnąć. W temacie konkretnych dat i wydarzeń.

Sławomirze,

Podzielmy sobie na początek obszar działania na poszczególne epoki. Proponuję:

• Prehistoria - od n.n. do 5000 lat p. n. e.
  • Starożytność - do 476 n. e.
  • Średniowiecze - do 1492 roku
  • Nowożytność - do 1914 roku
  • Współczesność

Uważam, że możemy pominąć we wspólnych relacjach pierwszą epokę i skoncentrować się na VIII w. n. e., które obfitowały w kontakty handlowe. Powinniśmy jednak umiejscowić te fakty w oparciu o mapy, a także uwzględnić kontekst historii Księstwa Sarmacji. Czy TIF dysponuje takimi materiałami źródłowymi?

Obrazek

Następna strona

Powrót do Wydział Historii i Nauk Humanistycznych