Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[STS] Konsultacje samorządowe ws. Planu emisji znaczków

Przeszłości prowincji żałobny rapsod.
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

[STS] Konsultacje samorządowe ws. Planu emisji znaczków

Postprzez Laurẽt 3 gru 2016, o 12:30

Jaśnie Oświecony Namiestniku,
Drodzy Starosarmaci i Starosarmatki!

W związku z rozpoczęciem przez resort ds. wewnętrznych prac nad utworzeniem "Planu emisji znaczków" niniejszym w wielką przyjemnością chciał bym rozpocząć z Wami konsultacje w zakresie potrzeb władz i mieszkańców Starosarmacji związanych z emisją znaczków. Chciał bym zaznaczyć, iż z urzędu na podstawie art. 3 ust.3 zarezerwowane są niżej wymienione terminy związane z obchodami świąt państwowych Księstwa Sarmacji:

1. urodziny Księcia,
2. 11 stycznia - Dzień Pamięci Narodowej.
3. 12 marca — rocznica powstania Sclavinii,
4. 25 maja — rocznica powstania Księstwa Sarmacji,
5. 25 czerwca — rocznica powstania Baridasu,
6. 29 lipca — rocznica powstania Teutonii,
7. 25 sierpnia — rocznica powstania Korony Księstwa Sarmacji,
8. 8 września — święto Książęcych Sił Zbrojnych,

Dodatkowo przypomnę, że Poczta Baridajska wprowadzać będzie znaczki, których tryb wprowadzania i zasady emisji oraz sprzedaży określać będzie zarządzenie, które już niedługo również trafi do konsultacji.

Dodam też, że na wniosek zainteresowanej prowincji, właściciela instytucji lub osoby prywatnej, za zgodą właściwego ministra, możliwa jest emisja, z której dochód sfinansuje działalność wnioskującej prowincji, instytucji lub inicjatywy.

Mam nadzieję, że w ramach prowadzonej dyskusji zostanie wypracowane porozumienie satysfakcjonujące obie strony.

Z poważaniem,

(-) Laurencjusz mar. MaHi at Atera
Minister ds. Wewnętrznych
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Re: [STS] Konsultacje samorządowe ws. Planu emisji znaczków

Postprzez leszcz 3 gru 2016, o 12:44

Jaśnie Wielmożny Panie Ministrze, z uwagą zapoznamy się z przedstawioną ofertą.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez piwniczak 5 gru 2016, o 22:36

Ta Korona Księstwa chyba już tak nie bardzo tu pasuje. Może ustalmy na stałe rocznicę utworzenia Terytorium Koronnego jako forpoczty późniejszych przemian?
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez leszcz 5 gru 2016, o 22:38

tu by chyba trzeba zalobbować o zmianę dekreciku.
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Laurẽt 6 gru 2016, o 21:43

Szanowni Starosarmaci!

Jak widzę przy okazji zainicjowałem mimochodem pewien krok w kierunku zmiany prawa, ale przydało by się też dopisać pod zainicjowany temat, bo w chwili obecnej nie wiem czy mieszkańcy tego pięknego kraju mają potrzeby związane z utrwaleniem jakiś wydarzeń na znaczkach Poczty Baridajskiej. Czy warto podjąć to wyzwanie zadecydujcie sami :)

Z poważaniem,

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurẽt 29 gru 2016, o 22:12

Zanim zacznę w Nowym Roku układać plan chciał bym przedstawić jeszcze jedną propozycję związana z ułożeniem planu emisji znaczków w Poczcie Baridajskiej.

W związku z tym. że przed chwilą otrzymałem w Poczcie Konnej deklarację specjalisty, który pomoże RM wykonać ciekawe znaczki mam propozycję związaną z emisją limitowaną.

Proponuje Wam zgłoszenie najbardziej według Was zasłużonego obywatela z tego zacnego kraju, który według Was był by dobrym kandydatem do umieszczenia go w serii pięciu znaczków pt. "Ojcowie założyciele"Każdy samorząd oraz Kraj Korony zgłosił by jednego kandydata ze swojego kraju oraz jednego kandydata, który według Was najbardziej zasłużył się dla Księstwa Sarmacji. W drodze głosowania samorządów i Kraju Korony był by ostatecznie wybrany jeden Sarmata.

W wykonaniu znaczka bardzo pomocne było by zamieszczenie przez Was:

1. Wizerunku osoby oraz herbu.
2. Opisu zasług (seria limitowana będzie wydana wraz z opisem "Ojców założycieli" oraz parametrów i autora znaczka).

Z poważaniem,

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurẽt 4 sty 2017, o 22:15

Puk, puk. Podbijam temat w nadziei, że znajdzie się jakiś Gellończyk lub inny mieszkaniec obecnej Starosatmacji
i może jakiś kandydat z Sarmacji jako całego naszego społeczeństwa.

Z poważaniem,

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez rybczak 4 sty 2017, o 22:21

Podjęcie decyzji może trochę tutaj zająć. To bardzo stateczna, dostojna prowincja.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez leszcz 4 sty 2017, o 22:45

No dobrze, jeśli już to... o co dokładnie chodzi? Bo Ojcowie Założyciele to mi się kojarzy z tymi kilkoma diukami, co zakładali Sarmację. A teraz kto to ma być? Mamy sobie jakiś plebiscyt zrobić?

Proszę tego nie odbierać jako krytyki, po prostu pytam, bo nie wiem. A jak nie wiem, to pytam.
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Laurẽt 4 sty 2017, o 22:56

leszcz napisał(a):No dobrze, jeśli już to... o co dokładnie chodzi? Bo Ojcowie Założyciele to mi się kojarzy z tymi kilkoma diukami, co zakładali Sarmację. A teraz kto to ma być? Mamy sobie jakiś plebiscyt zrobić?

Proszę tego nie odbierać jako krytyki, po prostu pytam, bo nie wiem. A jak nie wiem, to pytam.

JO Diuku!

Proszę bardzo, Już wyjaśniam. Chodziło mi o wyłonienie dwóch głównych osób. Jedna z nich to osoba, którą może i dość trudno sprecyzować, bo Sarmacja i Starosarmacja mają wspólne korzenie, ale miałem tu na myśli osobę szczególnie zasłużoną lokalnie. Druga osoba to osoba szczególnie zasłużona dla Sarmacji jako całego naszego kraju.

Z poważaniem,

Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum