Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Królowie Dreamlandu o Sarmacji w odrodzonym "Kurierze"

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się za granicą

Królowie Dreamlandu o Sarmacji w odrodzonym "Kurierze"

Postprzez Cudzoziemiec 1 21 sie 2018, o 18:53

Swoją kolejną młodość przeżywa Kurier — jeden z najlepszych mikronacyjnych aperiodyków prezentujących dotąd wysokiej próby teksty i analizy dotyczące wirtualnego świata. Niedawno mogliśmy przeczytać na jego łamach wywiad z niedoszłym premierem Alusiem de la Ciprofloksją (dzisiejszym MSZ Królestwa), a dziś przyszedł czas na dwa nowe teksty. Pierwszy z nich to wywiad z obecnie panującym (kolejny raz) Królem Dreamlandu - JKM Alfredem.

Rozmowę przeprowadził JKW Edward II, który na samym końcu wywiadu zapytał nowego Króla o kwestie polityki zagranicznej. W odpowiedzi JKM Alfreda czytamy zatem tak:
"[...] Dysponujemy pewną rozpoznawalnością i wiarygodnością, która pozwala nam starać się o przywództwo wszelkich przedsięwzięć międzynarodowych. Powtórzę: przywództwo, nie dominację. Mając na względzie obecne warunki, powinniśmy starać się zbudować nową, szeroką, wielostronną organizację, mieszczącą się gdzieś między formułą starej OPM a klasycznego sojuszu. Chodzi o dobranie takiego grona, w którym można będzie sensownie realizować neutralne, uniwersalne projekty (wspólna mapa, zwalczanie kloningu, trybunał arbitrażowy), ale które będzie też spajać pewne minimum wspólnych interesów w polityce międzynarodowej. Taki luźny blok powinien też znaleźć swoją przeciwwagę, formowaną wokół Księstwa Sarmacji."

JKM Alfred spędził w Sarmacji dość długi czas, zna nasz kraj dobrze, pełnił w nim wiele istotnych funkcji. Czy jego słowa szokują? Czy Dreamland ma w ogóle szansę wyjść z izolacjonizmu, w który wpędził się działaniami kilku ostatnich Gabinetów?

Drugi tekst to "skierowany na zewnątrz" tekst poświęcony nowemu dreamlandzkiemu gabinetowi Premiera Floriana von Stettina. Autorem jest JKW Edward II. Tym większe było moje zdziwienie gdy przeczytałem w nim następujące słowa:

"[...] Ożywienie w polityce zagranicznej. Deklarowany plan minimum to odbudowa sieci ambasad i wzmocnienie relacji z tą skromną garstką państw, które nie przystały dotąd na status nieformalnego wasala Księstwa Sarmacji. Na krótkiej liście znalazły się Wandystan i Suderland, być może pojawią się na niej Kugaria i Rzeczpospolita Obojga Narodów. Dreamland otwiera się również na jakąś formę „ograniczonej współpracy” z Grodziskiem. Łatwo nie będzie – nowy rząd równolegle zapowiada przywrócenie co najmniej poprawnych relacji z Elderlandem i siłą rzeczy będzie musiał zająć stanowisko wobec secesji Monderii, dość ostentacyjnie uznanej przez Koronę Sarmacką. [...]"

Przyznam szczerze, że dotąd nie spodziewałem się ataków skierowanych w Księstwo Sarmacji ze strony dość wysoko ocenianego, także w Sarmacji, króla Edwarda II. Czuję się zaskoczony i na swój sposób zniesmaczony...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Królowie Dreamlandu o Sarmacji w odrodzonym "Kurierze"

Postprzez KJAF 21 sie 2018, o 22:04

jeden z najlepszych mikronacyjnych aperiodyków prezentujących dotąd wysokiej próby teksty i analizy dotyczące wirtualnego świata

Coś czuję, że jeszcze ze dwa antyksiążęce teksty i będziemy mieli kolejnego brukowca.

Postprzez piwniczak 21 sie 2018, o 22:46

Jak to ktoś mądry kiedyś powiedział... Co łączy chłopców z małymi siusiakami i dużymi? I jedni i drudzy chcieliby mieć większego.
Tylko że natury nie oszukasz.

Wydaje mi się, że taka ustawiczna próba polaryzacji mikroświata na MY vs ZŁA, IMPERIALISTYCZNA SARMACJA jest przede wszystkim tragicznie zdartą płytą, bo słychać ją od zawsze, a do tego ma strasznie upośledzoną linię melodyczną. Zwłaszcza teraz, u progu demograficznej zagłady, kiedy to powinniśmy się... może nie jednoczyć, ale przynajmniej porozumieć, przestać przeć na konflikt i mierzenie członków. Chociażby na polu promocji mikroświata jako idei. Ja rozumiem, że to łechta ego, bo „he-he, utrzemy tej całej Sarmacji nosa” i kręci aktywność, ale czasem trzeba dokonać lekkiej zmiany priorytetów, by długofalowo osiągnąć bardziej wymierne korzyści.

Ile moglibyśmy osiągnąć... mikronacyjny profil zaufany, faktycznie działający bank mikroświatowy, wspomniana wcześniej promocja. No ale to może tylko mrzonki z mojej strony.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Karolina 22 sie 2018, o 13:06

A mnie głupiej się wydawało, że żeby takie inicjatywy robić, wystarczy dać znać i zacząć działać nad systemem informatycznym, który by to spajał… — bo to w nim największy problem, a nie w chęciach…

KA
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez zbbrow 22 sie 2018, o 13:18

Poniekąd zasłużyliśmy sobie na ten status, wiec takie opinie specjalnie nie dziwią. I sytuacja Monderii tylko ten status utwierdza, wiec nie winiłbym tu Dreamlandczykow.

Oczywiście byłoby lepiej, gdybyśmy współpracowali na pewnym poziomie dla wspólnego dobra. Dobrym przykładem jest X11, tam polityka nie ma praktycznie znaczenia i przez wiele lat graliśmy wspólnie bez patrzenia kto skąd. Podejrzewam, że gdyby trafił się jakis naprawdę dobry projekt to mimo konfliktów udałoby się znaleźć porozumienie i współpracować przynajmniej w tej jednej kwesti.
Zbyszko Gustolúpulo

Postprzez IUdR 22 sie 2018, o 17:08

Edward drugi ukradł mi szlugi.
Obrazek
Obrazek
(—) Ignacy Urban de Ruth
Sɪᴇʀᴏᴛᴀ Bᴀʀɪᴅᴀsᴋᴀ Pᴏ Zᴅʀᴏᴡʏᴍ Rᴏᴢsᴀ̨ᴅᴋᴜ Mᴀᴊᴀ̨ᴄᴀ Zᴀᴛᴡᴀʀᴅᴢᴇɴɪᴇ
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez piwniczak 22 sie 2018, o 18:36

Karolina Aleksandra napisał(a):
A mnie głupiej się wydawało, że żeby takie inicjatywy robić, wystarczy dać znać i zacząć działać nad systemem informatycznym, który by to spajał… — bo to w nim największy problem, a nie w chęciach…

KA

Tak, najwyraźniej. Tu nie wystarczy chcieć, bo by takie rozwiązania miały rację bytu, były uznawane i wykorzystywane przez wiele państw, wymaga to zgody na poziomie międzynarodowym, no i wielu prawnych obwarowań co do których trzeba się, prawda, porozumieć. Obwarowań, które wpływają na implementację.

IUdR napisał(a):Edward drugi ukradł mi szlugi.

Strach pomyśleć, co będzie robił Edward III i czy w grę wchodzić będą małe dzieci...
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Karolina 22 sie 2018, o 19:30

Dalej ne rozumiem. Pomijając fakt, że traktujecie artykuł w prywatnej gazecie jako oficjalne stanowisko państwa, to czy Sarmacja ma konkretny pomysł na międzynarodowy system wymiany walut czy cokolwiek? Czy pomysł został zaprezentowany w Ekorre? Czy spotkał się z odmowa?

Bo jeśli nie, to sądzę, że nakrecanie sztucznej spirali hejtu nie ma najmniejszego sensu, jeśli faktycznie chcielibyście ruszyć współpracę miedzymikronacyjna. Działania, a nie słowa i gdybanie poproszę.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez piwniczak 22 sie 2018, o 19:32

Ówczesna władza nam nie odpowiadała.

Wypowiedź głowy państwa w jakimkolwiek publicznym miejscu jest oficjalnym stanowiskiem.

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Karolina 22 sie 2018, o 19:36

Odniosłam wrażenie, że JKM Robert Fryderyk jest zniesmaczony tylko wypowiedzią króla-seniora, a nie obecnego panującego. Przecież JKM jest wytrawnym politykiem, za co zresztą przesłałam mu pare dni temu słowa uznania.
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Zagranica