Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Niepodległa Monderia?

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się za granicą

Re: Niepodległa Monderia?

Postprzez Daniel von Witt 25 lip 2018, o 20:40

Co też Pan opowiada Panie Walerianie? Faktem jest, że Elderland otrzymałem pod opiekę, a na jego stanie znajdowała się i znajduje Monderia. Teraz ktoś próbuje ją Elderlandowi wykraść. Nie będę się temu przyglądał. Mam prawo sponiewierać i zabić złodzieja. I to będę robił. Tylko w odwrotnej kolejności, z uwagi na specyfikę mikronacyjnego życia. Najpierw śmierć, potem poniewierka, gdziekolwiek formalnie ten złodziej uznawany będzie za żywego. Elderland jest ofiarą agresji, ale nie będzie się czuć jak ofiara, bo odpowie na wszystkie ataki własnymi ofensywami o różnorodnym charakterze.

(-) Daniel von Witt
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Daniel von Witt

Postprzez Kolo 25 lip 2018, o 20:52

RCA napisał(a):
Erik von Hohenburg napisał(a):Swoją drogą Wolne Państwo Ciprofloksja uznało i jednocześnie poparło niepodległość Księstwa Monderii.

Za to my nie uznajemy WPC :D :D :D

O ile się nie mylę, to Królestwa Elderlandu również nie uznajemy.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Remigiusz L. 25 lip 2018, o 20:54

Erik von Hohenburg napisał(a):
RCA napisał(a):
Erik von Hohenburg napisał(a):Swoją drogą Wolne Państwo Ciprofloksja uznało i jednocześnie poparło niepodległość Księstwa Monderii.

Uznajemy.

EDIT: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=754&t=24574&p=275093#p275093
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez Kolo 25 lip 2018, o 20:58

Remigiusz L. napisał(a):
Erik von Hohenburg napisał(a):
RCA napisał(a):

Uznajemy.

EDIT: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=754&t=24574&p=275093#p275093

Dziękuję
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Walerian von Moscow 25 lip 2018, o 21:16

Dobrze rozumiem pańskie intencje ale przypominam że jak jeszcze do nie dawna Elderland był pod wpływami dreamlandzkimi to pan też nie był do końca Królestwu Dreamlandu posłuszny.
Pierwszym takim przypadkiem był sierpień ubiegłego roku kiedy to po abdykacji Alfreda doszło do zerwania unii personalnej Dreamlandu z Elderlandem to pan zamiast sie przejąć wręcz się cieszył z tego faktu.
Drugą sprawą jest to że jakiś czas temu miał pan instytucję Sułtan Wittastydów którą de facto przekształciłeś Wittusiu w quasi państwo z własną flotyllą,terytorium i polityką zagraniczną niezależną od dreamlandzkiej i elderlandzkiej.
I ostatnim takim przykładem jest ankieta dotycząca tego czy Unia Saudadzka ma stać się niezależnym państwem co ewidentnie pachniało skłonnościami separatystycznymi choć o to pana jakby co nie oskarżam bez dowodu.
Wielki Jarl
Walerian von Moscow

Postprzez Walerian von Moscow 25 lip 2018, o 21:26

A pozatym ostatnio w Austro-Węgrzech mój były ojciec Leszek van der Fryssau ogłosił niepodległość Królestwa Chorwacji ale o dziwo tamtejsze władze nie miały nic przeciwko temu tylko poprostu uznały że ta Chorwacja Leszka to nie jest ta sama co ich .
Dlatego mógłby pan poprostu uznać że istnieje niepodległa Monderia i Monderia która jest prowincją Elderlandu?
Wielki Jarl
Walerian von Moscow

Postprzez Hewret 25 lip 2018, o 21:45

RCA napisał(a):Zapachniało grillem Ekscelencjo ;)

Doznałem tych samych skojarzeń i wrażeń zmysłowych. Tylko czy powinienem smakować się we własnym mięsie, skoro to ja mam być pieczony?

Daniel von Witt napisał(a):Pan nie jest Elderlandczykiem i nigdy nie był. Jest Pan bodajże Bialeńczykiem z kilkoma dowodami osobistymi czy tam paszportami, teraz z nowowybitym przez separatystyczną Monderię. Paszport elderlandzki Pan straci, i wcale nie musi Pan wiedzieć kiedy to nastąpi, i w jak barwny sposób. Nie był Pan ani moim wrogiem, ani wrogiem Królestwa Elderlandu, i sam postanowił to zmienić, więc proszę się liczyć z wszelkimi tego konsekwencjami. Obserwacja mojej osoby powinna Panu uzmysłowić, dokąd Pan trafi i jak długo będzie tam obrabiany na różne sposoby.

Dobrze wiedzieć. Nie będę już w czasie podróż wychylać się w stronę Moreniki.
Z ilością paszportów bym nie przesadzał, bo mam tylko bialeński i sarmacki.
Monderia jeszcze nie wydaje własnych.

Daniel von Witt napisał(a):Faktem jest, że Elderland otrzymałem pod opiekę, a na jego stanie znajdowała się i znajduje Monderia. Teraz ktoś próbuje ją Elderlandowi wykraść. Nie będę się temu przyglądał. Mam prawo sponiewierać i zabić złodzieja. I to będę robił. Tylko w odwrotnej kolejności, z uwagi na specyfikę mikronacyjnego życia. Najpierw śmierć, potem poniewierka, gdziekolwiek formalnie ten złodziej uznawany będzie za żywego. Elderland jest ofiarą agresji, ale nie będzie się czuć jak ofiara, bo odpowie na wszystkie ataki własnymi ofensywami o różnorodnym charakterze.

Deklaracja Niepodległości powstała w momencie uzasadnionej obawy o dziedzictwo Księstwa Monderii, a więc w momencie nie dyspozycyjności infrastruktury informatycznej Królestwa Elderlandu - wciąż nie wiadomo, czy strony Elderlandu będą funkcjonować w całości. W momencie ogłoszenia przez JKM Alfreda "wyrzucenia" Elderlandu z serwisu Królestwa Dreamlandu nie było chwili do stracenia, a że obecny Książę Monderii Jan Dogobard von Thorn-Maikovski jest nieosiągalny, więc jako dziedzic ówczesnego lenna postanowiłem zacząć działać.
Razem z księciem Monderii poczuwamy się do odpowiedzialności za funkcjonowanie Monderii, tak też decyzja o niezależności z powołaniem się na Deklarację Ideową Łukasza Harpiena była podjęta wspólnie drogami prywatnymi.
/-/ dr net. Hewret z Gerwenu
Docent w Instytucie Mikrozofii Akademii Neksjalistycznej
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Borys Targersdorf 26 lip 2018, o 17:36

Walerian von Moscow napisał(a):A pozatym ostatnio w Austro-Węgrzech mój były ojciec Leszek van der Fryssau ogłosił niepodległość Królestwa Chorwacji ale o dziwo tamtejsze władze nie miały nic przeciwko temu tylko poprostu uznały że ta Chorwacja Leszka to nie jest ta sama co ich .
Dlatego mógłby pan poprostu uznać że istnieje niepodległa Monderia i Monderia która jest prowincją Elderlandu?

Brednie Pan mówi.
Borys Targersdorf

Postprzez Walerian von Moscow 26 lip 2018, o 21:09

...
Wielki Jarl
Walerian von Moscow

Postprzez Kolo 5 sie 2018, o 14:17

Pozwoliłem sobie nieco odswiezyc tenże wątek i podzielić się kilkoma nic nie wnoszącymi faktami. Takimi jak na przykład to, że Księstwo Monderii zostało uznane przez Austro-Węgry i Bialenię.
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zagranica