Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

II Cesarstwo (wątek wydzielony z obrad Senatu)

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: II Cesarstwo (wątek wydzielony z obrad Senatu)

Postprzez Joanna Izabela 29 maja 2020, o 07:51

No to teraz ja. Dlaczego Cesarstwo i dlaczego teraz?
Cesarstwo jest symbolem wolności. Po staniu się prowincją już nigdy nim nie byliśmy dlatego wydaje mi się to podkreśleniem naszego nowego wolnego etapu. Złośliwi mogą powiedzieć, że Cesarstwo nie było wcale krainą mlekiem i miodem płynącą, natomiast nikt nie powie, że nie było wolne. Dążyliśmy do tego przez te wiele lat, wiec wydaje mi się, że pora to uwypuklić bardziej. Na pewno jest to wstęp do większej pracy ale potrzymanie dziedzictwa, walka o to żeby go nie zepsuć jest czynnikiem motywującym. Szczególnie po uświadomieniu, że ten ustrój DLA NAS znaczy WIĘCEJ. Ustroje cesarskie nie są wyznacznikiem yoyonacji. Są yoyo i Królestwa, i Księstwa, i Republiki i...Palatynaty czy Melocje. Co więcej ustroje Cesarskie uznawane przez społeczność międzynarodowa są również obecne teraz, jak i były obecne wcześniej. Nie jest to wyznacznikiem ega, ale jest właśnie hołdem Jakobowi i przywróceniem jego pracy. To jak nas widzą nie zależy od ustroju, zależy od nas samych. Teraz zniszczę podniosłość bo zmiana ustroju ma zastosowanie... praktyczne. Ustrój Cesarski może nam dać wyróżnienie w momencie wyboru miejsca zamieszkania nowej osoby w Sarmacji, która lubi klimaty monarchii. Obecnie bijemy się się w Królestwach z Hasselandem który jest wyżej na liście i w tej chwili jeszcze z Baridasem. Mamy MASĘ Królestw, skąd nowa osoba ma wiedzieć które jest najlepsze? Wybierze pierwsze z góry, oczywiście może potem zmienić miejsce zamieszkania (co tydzień co też nie jest na korzyść zmiany) ale tak naprawdę zanurzenie w realiach Teutonii też wymaga czasu, wiec lepiej zacząć jak najwcześniej.
Na papierze jest nas 40 osób, faktycznie - 12 osób a ile z tego się udziela ?

Dużo. Nie będę wymieniać osób w tej debacie, bo to "grube ryby" ale pracuje i robi coś co miesiąc Ramael, Eugeniusz, Grzegorz, Alexander, nasz nowy nabytek, już wkrótce obywatel - Cillian co daje nam realnie te 10 osób. W stosunku do reszty prowincji i państw stowarzyszonych jest to dużo. I przepraszam ale oduczmy się, że aktywność to napierdzielanie postów pod korek bo ci ludzie sukcesywnie rozwijają nam Teutonię poprzez grafikę, mapy, artykuły tematyczne, rozwijanie języka czy praca w massmediach z naszym instagramem. Podejmują się pracy cięższej, często muszą wiązać historię z białą kartą nieopisaną co jest trudne, szczególnie że narażają się na krytykę dłuższych stażem. Dlatego uważam ten przytyk za nieodpowiedni, bo już nie walczymy o przetrwanie, my realnie się rozwijamy.

Natomiast do osób które chcą więcej. Rozumiem ale oczekuje, że dostane pewne obiektywne rzeczy co jeszcze mam wykonać. Będzie to wyznacznikiem, że jeżeli jeszcze nie teraz to kiedy mam wrócić do tego tematu.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez Andrzej Fryderyk 29 maja 2020, o 20:45

W jednej kwestii nie mogę zgodzić się z Jej Krolewską Mością. Jeżeli mamy konkurować na to, czy coś jest królestwem, czy cesarstwem, czy imperium, czy Adamatem, to do niczego nie dojdziemy. Nie powinniśmy nawet próbować celować w przyciąganie osób, które kierować będą się nazwą. Jasne, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, ale myślę, że mamy dużo więcej do zaprezentowania.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez kaxiu 29 maja 2020, o 20:53

Ja jeszcze mam taką refleksję, że nazwa Cesarstwo nie oznacza, że ściągnie więcej ludzi niż Królestwo. Równie dobrze może okazać się, że nazwa odstrasza, bo nowi boją się, że ciężko coś osiągnąć itd. Może się też okazać, że nazwy różnie oddziałują na różne grupy docelowe. W żaden sposób tego nie badaliśmy i wróżymy z fusów.
Wojciech Hergemon
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Eugeniusz Maat 29 maja 2020, o 21:13

Myślę, że mikronacje są tak bardzo niszową rozgrywką, że nazwa nie ma nic do rzeczy. Przynajmniej dla mnie nie miała jak przyszedłem tu w styczniu bodajże. I czy nazywała by się nasza nacja: Teutonia, Królestwo Teutonni czy Cesarstwo Teutonni. Nie ma to dla nowych osób nic do rzeczy. Chociaż może Cesarstwo Teutonni... to brzmi dumnie. Prestiżowo. Według mnie dla nowych tylko na korzyść.
Úr Burgmáster ik úrs Auterra

Obrazek

Postprzez Joanna Izabela 29 maja 2020, o 21:50

Nie. ale wyróżnienie działa lepiej niż bycie jednym z wielu "Królestw".Badania na temat tego, że lepiej się wybiera z mniejszej grupy docelowej (lub paradoksalnie jak nie ma się wyboru) niż z zbyt dużego wyboru też były robione(na korzyść braku wyboru). Nowa osoba która nie zna realiów mikronacji nie będzie wiedziała co która część Sarmacji ma do zaproponowania i nawet się nie oszukujmy, że będzie wybierała świadomie. Popatrzcie na to jak na produkt, po pierwsze ma być ładny co robimy powoli z ramaelem, po drugie ma się wyróżniać (na tym bazują np. skórki czy konta premium dając ładną odznakę) i dać poczucie elitarności(również stosowany w grach lub...w zwykłych produktach spożywczych tzw "premium"). Ja nie muszę wiedzieć ile ludzi wybierze cesarstwo czy wybierze królestwo żeby wiedzieć, że samo rozróżnienie już nam daje większy bonus. Dodatkowy motyw elitarności jakie niesie słowo cesarski jest na nasz plus. Oczywiście, nic po tym jeżeli nie będziemy mieli nic do zaproponowania ale o to się akurat nie martwię, mamy ludzi dbających o to. Tutaj wchodzi po prostu pewne założenia jakimi się kierują twórcy gier czy twórcy stron. Natomiast zwracając się w stronę tego że są różne grupy docelowe to się zgadzam. Dlatego próbuje rozszerzyć to co mamy żeby złapało jak największą grupę (np. tymczasowe tytuły), jednak 3 rzeczy u góry działają na większości odbiorców. Co śmieszniejsze sama kastracja mechaniki jaka jest w grach (przed która się bronimy) też nam mocno ogranicza odbiorców....ale uwaga dodaje nam podobno ELITARNOŚCI lub chociaż poczucie takie osób które się angażują w mikronacje ;). Mam nadzieje, że wytłumaczyłam trochę pewne czysto techniczne sprawy. Natomiast oczywiście tutaj nakłada się też inne warstwa - historii, uwarunkowań społecznych, pewnej więzi różnych osób i osobistych przeżyć. Natomiast jest to zupełny inny aspekt dyskusji,

EDIT: Napisałam zanim Eugeniusz wysłał posta...idealnie pokazuje rozumowanie dlaczego to by było na plus ;D. Niby nie ale jakby widział i zobaczył cesarstwo to brzmi bardziej "prestiżowo".
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 31 maja 2020, o 20:19

AF
Z tematów pozostałych:
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale mówienie, że Kwazi jest nie-diukiem, jest w pewien sposób złośliwe po sarmacku? Kwazi (tak samo jak i ja) nie lubił tytulatury Baridajskiej, nie lubił określania jego osoby Jaśnie Oświeconym – szczególnie że jako do IV Księcia Teutończyków, była zdecydowanie bardziej trafna tytulatura. Określanie Kwaziego mianem nie-diuka jest w mimo wszystko pewnym stopniu naśmiewaniem się z tego.
Tak samo kaxiu jest Arcyksięciem Teutończyków i do kaxia nie zwracają się ludzie „prześwietny Hrabio” lecz Wasza Arcyksiążeca Wysokość.

Nie raz Kwazi zwracał uwagę na to że nie lubi tytułowania go JO Diuku, wiedział też że poza oficjalnymi miejscami nie zawracamy się do niego IV Książę Teutończyków- tylko właśnie Nie diuku. Nigdy nie spotkało mnie z jego strony upomnienie za to, jak nie pamiętam by tak na to reagował. Mam nawet przekonanie że akceptował to i było to z jego strony w pełni akceptowalne i przyjmował to z przymrożeniem oka.

AF
Kwestia druga – szczerze mówiąc nie do końca mi się podoba narracja historyczna, że powstanie Cesarstwa Sardamacji było końcem Cestarstwa Teutonii a po dwóch miesiącach utworzenie Cesarstwa Teutonii na nowo. Nie widziałem spisanego w TIHu okresu hisotrii przed Jakobem. Ostatnim Cesarzem narracyjnym miał być Wilhelm II (zm. 1940 r.). Czy pojawiły się jakieś opracowania co się działo miedzy tym okresem? Czy istnieje jakieś narracyjne powiązanie Jakoba z historią przedinternetową?

viewtopic.php?f=437&t=20561
Przez ponad dekadę, opisuję nasza przedinternetową historię. Wydaje mi się że mam ją w małym palcu. Dlaczego jest takim problemem, zaakceptowanie faktu że pomysł ponownego powstania Cesarstwa, ma dotyczyć III a nie II
Przykro mi ale nawet Ja nie miałem tyle czasu, by wszystkie nasze narracyjne historie na nowo opublikować. Ten pomysł wydawał mi się w tamtym czasie, zaakceptowany i jest przygotowany do publikacji. Jednak uznałem i trzymam się zasady że naszą historię przedinternetową publikuje po kolej. I tak z tego linku, ukazuje się obraz połączenia Dynastii Cesarskiej od Hergoliena do Jacoba. A tu oficjalna Kronika KT z lipca 2013 roku i wyszczególnione daty co kiedy i do kiedy funkcjonowało...
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/9105/3

Joanna Izabela
Na papierze jest nas 40 osób, faktycznie - 12 osób a ile z tego się udziela ?

Dużo. Nie będę wymieniać osób w tej debacie, bo to "grube ryby" ale pracuje i robi coś co miesiąc Ramael, Eugeniusz, Grzegorz, Alexander, nasz nowy nabytek, już wkrótce obywatel - Cillian co daje nam realnie te 10 osób. W stosunku do reszty prowincji i państw stowarzyszonych jest to dużo. I przepraszam ale oduczmy się, że aktywność to napierdzielanie postów pod korek bo ci ludzie sukcesywnie rozwijają nam Teutonię poprzez grafikę, mapy, artykuły tematyczne, rozwijanie języka czy praca w massmediach z naszym instagramem. Podejmują się pracy cięższej, często muszą wiązać historię z białą kartą nieopisaną co jest trudne, szczególnie że narażają się na krytykę dłuższych stażem. Dlatego uważam ten przytyk za nieodpowiedni, bo już nie walczymy o przetrwanie, my realnie się rozwijamy.

Natomiast do osób które chcą więcej. Rozumiem ale oczekuje, że dostane pewne obiektywne rzeczy co jeszcze mam wykonać. Będzie to wyznacznikiem, że jeżeli jeszcze nie teraz to kiedy mam wrócić do tego tematu

Wszystko to super i chwała im za to. Sam kiedyś byłem młody i zdolny, i dobrze pamiętam że 70% z tego co wtedy się robi jest na widoku a 30 % to zakulisiami. Jedak jak każdy wiem, po kilku latach proporcje się zmieniają. Do czego zmierzam, a do tego nie jedno krotnie zastanawiamy się nad secesją i co nas powstrzymywało. Świadomość że 10 osób się nie utrzymamy na samodzielności. Dziś jest lepiej, jest nas więcej- ale dla mnie jest to spowodowane tym że mamy Covid-19. I pytam co będzie za kilka miesięcy, kiedy sytuacja się uspokoi...

Kiedy siłą rzeczy aktywność siadzie. Nigdy Teutonia nie była mega aktywna, zawsze stawialiśmy na Elitarność niż masówkę. Każdy kto do na zawitał, musiał wczuć się w ten nasz klimat, i jak go poczuł to już zostawał na lata. Pamiętam sytuację kiedy przez miesiąc nikt nie wypowiadał się na forum. Teraz oczami wyobraźni widzę, Cesarstwo Teutonii- ktoś zagląda a tam cisza...Chyba nie o to nam chodzi tylko o to by ten młody człowiek z nami został i się wciągnął w ten Elitarny klimat.

Dla mnie argumentem za pozostaniem przy nazwie Królestwo Teutonii, jest tradycja związana z tą nazwą. Ile razy byłem świadkiem dyskusji w KS o zmianie nazwy i co Tradycja zwycięża. Królestwo Teutonii to dla mnie elitarna marka, można zmienić logo a nie zmieniajmy Tradycji.

I tak jeszcze pod koniec, czemu nie zawrócimy o 180 '
Proklamujmy Republikę, wybierajmy prezydenta na kadencję. Skończmy z monarchia, idźmy w innym kierunku. Takie sytuacje mają miejsce w Mikronacjach. Tak, tak teraz powiecie Nie, nie można TRADYCJA.

Dziękuje wszystkim za wasze słowa i opinie. Jenak pozostanę przy swoim zdaniu o utrzymaniu nazwy Królestwo Teutonii.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Joanna Izabela 31 maja 2020, o 20:58

Dziś jest lepiej, jest nas więcej- ale dla mnie jest to spowodowane tym że mamy Covid-19. I pytam co będzie za kilka miesięcy, kiedy sytuacja się uspokoi...

Chciałabym zwrócić uwagę, że samo zainteresowanie Teutonią i powoli nabywanie obywateli zaczęło się po mojej koronacji i rocznicy Teutonii. Teraz po prostu jest nas coraz więcej, z coraz to ciekawszymi pomysłami. Niektóre osoby współpracowały z nami nie będąc nawet obywatelami (ale w duszy już czując się Teutończykami), wiec nie zrzucałabym wybuchu aktywności w pełni na wirusa, chociaż możliwe że po unormowaniu sytuacji będzie trochę tej aktywności mniej.

Kiedy siłą rzeczy aktywność siadzie. Nigdy Teutonia nie była mega aktywna, zawsze stawialiśmy na Elitarność niż masówkę. Każdy kto do na zawitał, musiał wczuć się w ten nasz klimat, i jak go poczuł to już zostawał na lata. Pamiętam sytuację kiedy przez miesiąc nikt nie wypowiadał się na forum. Teraz oczami wyobraźni widzę, Cesarstwo Teutonii- ktoś zagląda a tam cisza...Chyba nie o to nam chodzi tylko o to by ten młody człowiek z nami został i się wciągnął w ten Elitarny klimat.

Równie dobrze można powiedzieć, że siądzie aktywność w samej Sarmacji bo kiedyś tak będzie i co wtedy...to takie same wróżenie z fusów jak w stosunku do Teutonii.

Królestwo Teutonii to dla mnie elitarna marka, można zmienić logo a nie zmieniajmy Tradycji.

Tutaj mamy różnicę w rozumieniu tradycji. Dla mnie tradycyjnym ustrojem wolnej Teutonii jest Cesarstwo.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez Cillian 1 cze 2020, o 00:27

Myślałem czy się wypowiedzieć czy nie chyba już z drugi dzień.

Pierwszego dnia w Sarmacji zamieszkałem w Fer, bo serio było to pierwsze miasto które zauważyłem, i lubię tajemniczą, mistyczną narrację.
Czy przeprowadziłbym się prosto do Teutonii, bo była by ona Cesarstwem zamiast Królestwem? Nie sądzę. Przeprowadziłem się do Teutonii nie z powodu jakiejś nazwy, tylko dlatego że miała najładniejsze strony, sama Jej Królewska Mość(Wysokość? Sorry.) mnie przyciągnęła, i Teutonia wyglądała na najbardziej aktywny region.
Jeśli Cesarstwo jest symbolem Wolnej Teutonii, idźcie z Cesarstwem. Królestwo lepiej pasuje? To pozostaje królestwo. Nie wydaje mi się, że Cesarstwo nagle pokaże nowym mieszkańcą że to Teutonia jest najlepsza.
Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 2 cze 2020, o 14:10

Dziękuję ci Cillian za ten głos; i mimo że każda ze stron. Naszego sporu usłyszała to co chciała usłyszeć, to pokazuje nam jak jest Teutonia postrzegana. A zostało wskazane że to Nasza praca i aktywność + ładne strony przyciągają :)

Jeśli ten temat ma być dalej grilowany. Sugeruję w takim razie zorganizowania referendum. Dajmy zatem obywatelom Teutoni prawo wyboru z trzech opcji:
- Cesarstwo
- Królestwo
- Republika
Jeden człowiek, jeden głos, żeby było wiążące 3/5 musi oddać głosy z wszystkich aktywnych.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Fryderyk 2 cze 2020, o 18:21

Nie podoba mi się pomysł referendum. Nie ma stanowczego konsensusu w sprawie, a wiele osób się sprzeciwia. Być może jeszcze nie teraz. Ale w takim razie co musi się stać?

Odpowiadając szybko:
Hetman_Gotfryd napisał(a): Nie raz Kwazi zwracał uwagę na to że nie lubi tytułowania go JO Diuku, wiedział też że poza oficjalnymi miejscami nie zawracamy się do niego IV Książę Teutończyków- tylko właśnie Nie diuku. Nigdy nie spotkało mnie z jego strony upomnienie za to, jak nie pamiętam by tak na to reagował. Mam nawet przekonanie że akceptował to i było to z jego strony w pełni akceptowalne i przyjmował to z przymrożeniem oka.

No jak mam JA mówić nieoficjalnie do Kwaziego, to po prostu mówię Kwazi.
Nie mam zamiaru robić za jego adwokata, ale na pewno niediuk nie jest ani przynależącym mu tytułem, ani nie było jego wolą, by takie było nazewnictwo, jak sprzeciwiał się byciu Jaśnie Oświeconym.

Hetman_Gotfryd napisał(a):viewtopic.php?f=437&t=20561
Przez ponad dekadę, opisuję nasza przedinternetową historię. Wydaje mi się że mam ją w małym palcu. Dlaczego jest takim problemem, zaakceptowanie faktu że pomysł ponownego powstania Cesarstwa, ma dotyczyć III a nie II
Przykro mi ale nawet Ja nie miałem tyle czasu, by wszystkie nasze narracyjne historie na nowo opublikować. Ten pomysł wydawał mi się w tamtym czasie, zaakceptowany i jest przygotowany do publikacji. Jednak uznałem i trzymam się zasady że naszą historię przedinternetową publikuje po kolej. I tak z tego linku, ukazuje się obraz połączenia Dynastii Cesarskiej od Hergoliena do Jacoba. A tu oficjalna Kronika KT z lipca 2013 roku i wyszczególnione daty co kiedy i do kiedy funkcjonowało...
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/9105/3

Dzięki zai linki! Co mnie niepokoi to to, że nagle robimy z Jakoba niszczyciela I Cesarstwa, by za chwilę powstało drugie. Dlatego moja wątpliwość czy masz to jakoś przemyślane, jak to opisać i rozwiązać
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]