Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Mapa Loardii

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: Mapa Loardii

Postprzez mtk 29 maja 2020, o 22:05

Mapę Lolardii tworzyliśmy na podstawie aktualnej w tamtym czasie mapy ogólnej mikronacji ... wyspa była pusta więc ją zajęliśmy. Po kilku miesiącach Wandystan odezwał się, że oni ja zajęli (w tym samym czasie w przybliżeniu). Po dłuższych negocjacjach mniej więcej chwile przed inkorporacją doszliśmy do porozumienia. Wyspa została podzielona mniej więcej w połowie. Wzięliśmy tę część, gdzie leżała Auterra.
--
hr. Mateusz Wilhelm I
Król Senior Teutonii
Obrazek

Postprzez Andrzej Fryderyk 29 maja 2020, o 22:22

O widzisz. Ja właśnie jak przeglądałem mapy mikroświata dla celów tego wątku i zauważyłem, że wyspa św. Piotra, ale też i świeckiego Żenady powstała… Jakoś.
2005 wysp i Loardii nie ma:
Obrazek
2007 wyspy są:
Obrazek

Ciekawa jest też ta:

Obrazek

(wszystkie obrazki z biblioteki Wandystanu: https://wandystan.eu/w/NBN::Strona_g%C5%82%C3%B3wna)

Ja niestety siłą rzeczy nie znam przyczyn i powodów dla których tak się zadziało, dlatego nie ukrywam – cieszę się że jesteś i coś pamiętasz :)

Swoją drogą – ciekawiła mnie też kwestia granicy Scholandii, która na niektórych ich mapach jest rysowana inaczej…
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Hetman_Gotfryd 31 maja 2020, o 19:02

Jestem pod wrażeniem, że udało się zebrać te wszystkie mapy. Jednak mimo wielu kontrowersji, co do faktycznej granicy z Wandystanem. To od lat przedstawia się ona jak na tej mapie. Tu mamy ciekawostkę, w postaci zaznaczonej Awii. Na naszym zachodnim wybrzeżu; Tak mnie zastanawia skoro mamy teraz Niepodległość. To teraz będziemy dążyć do podpisywania z krajami ościennymi traktatów o granicy ?
I mam pytanie do Cilliana, czy jest jeszcze opcja na zgłaszanie pomysłów odnośnie topografii.
Załączniki

KIK-2014-10-WAZ03POL.png
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez kaxiu 31 maja 2020, o 19:06

Hetman_Gotfryd napisał(a):Tak mnie zastanawia skoro mamy teraz Niepodległość. To teraz będziemy dążyć do podpisywania z krajami ościennymi traktatów o granicy ?

Politykę zagraniczną Królestwa Teutonii prowadzi Księstwo Sarmacji. Księstwo jednocześnie nasze granice chroni. Wydaje mi się, że nie ma więc takiej potrzeby.
Wojciech Hergemon
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu

Postprzez Cillian 31 maja 2020, o 22:03

Hetman_Gotfryd napisał(a):
I mam pytanie do Cilliana, czy jest jeszcze opcja na zgłaszanie pomysłów odnośnie topografii.

A ja tworzyłem Loardie? :) Zależy, czy Królowej się podoba czy nie, ale osobiście jestem zadawolony z mapy, tym bardziej że północna Loardia już ma topografię "zrobioną" przez Scholandie, z mapami Wandystanu się fajnie łączy, a w Autaflandzie i Autterze(region) mamy step(z artykułów Mistrza Vladimira o Loardii)
Obrazek

Postprzez Joanna Izabela 1 cze 2020, o 08:45

Wysłuchujemy każdego, wiec możliwość wprowadzania zmian nadal istnieje ale musimy wiedzieć jakie są propozycje. Wtedy będzie można powiedzieć czy faktycznie coś poprawimy czy jednak zostaje tak jak jest, bo tak to nie wiem jak się odnieść bardziej.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 2 cze 2020, o 14:12

Postaram się dziś lub jutro podesłać moje wypociny w tym temacie.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Fryderyk 12 cze 2020, o 22:35

Nie żebym popędzał… Ale coś wyszło w temacie uwag Gotfryd?
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Hetman_Gotfryd 13 cze 2020, o 21:33

No nie podesłałem tego co miałem podesłać, a co do tego co pokazałem na mojej "ręcznej mapce" nie zyskało to uznania.
Do tego jak widzę są już promowane regiony Loardii, co oznacza że zmiany są już nie odwracalne.

Ale żeby nie było ze marudzę to podoba mi się praca Autora i gratuluję zacięcia do wykonania tej mapy. To mi się podoba, i jak zawsze deklaruję pomoc w pracach.

Może kiedyś z Adamem znowu stworzymy wersję de lux tego regionu :)
Załączniki

Loardia 2.jpg
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Joanna Izabela 14 cze 2020, o 12:42

@ZwariujeZaraz zerknij na to co przedstawia Gotryd, natomiast widzę że do samej topografii, nic nowego nie ma. Są to raczej wskazówki do map szczegółowych ewentualnie opisu terenu. Jeżeli wszystko jasne to bym chciała, żeby warstwy wysłać @AF aby mogła być na stronie.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]