Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Cały naród odbudowuje Ruhnhoff

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: Cały naród odbudowuje Ruhnhoff

Postprzez Hetman_Gotfryd 22 cze 2020, o 19:11

Aż mi szczena opadła z wrażenia, ze takie widoki mamy prawie pod samym nosem :)
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Taddeo 23 cze 2020, o 07:16

Wierzba trochę usmuca ten widok, ale do wspominania to idealne warunki :lol:
(~) chor Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Szef Sztabu Generalnego KSZ
Miły Gryfek <3
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Hetman_Gotfryd 13 lip 2020, o 21:23

Informuję tylko że prawie mi się udało zakończyć opisywanie miasta na potrzeby opisania go na stronie internetowej KT. Mało to ambitne, ale jak ma się mało czasu...
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Taddeo 15 lip 2020, o 17:15

Samo ambitne jest to że JO się chce.
Miły Gryfek <3
Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 15 lip 2020, o 19:58

Bez przesady, bycie Palatynem itp zmusza mnie do aktywności. Nie dostałem tego tytułu i miasta za nic, tylko prace... Faktem jest że teraz mniej mam czasu, ale chce mi się czasem coś dla niego zrobić. Nawet jeśli zostaje w tyle za innymi samorządami. Generalnie jest tak ze mam poczucie obowiązku i potrzebę bycia widocznym w tym miejscu.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Taddeo 28 lip 2020, o 08:19

Co tam w kochanym Ruhnhoff? Spróbuję pójść najbliższym czasie i sfotografować kolejny park.
Miły Gryfek <3
Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 28 lip 2020, o 08:48

Ano panie kolego, szykuje się na Rocznicę i imprezy z tym związane. Już wiem że mamy obsuwę, w kilku kwestiach- ale najwyżej zrobimy to po Rocznicy. A co sadzisz o tym tekście... Nada się do nowego opisu i strony miasta ?

Opis miasta Ruhnhoff
po nowemu

HISTORIA
Jest to obecnie miasto z najstarszą historią, początki osadnictwa na tym terenie datuje się już na II w.p.n.e. W swojej długoletniej historii, tożsamość miasta kształtowana była przez różne wpływy kultur. Miasto jest nierozerwalnie związane z handlem morskim. W latach 850-1673 było stolicą Królestwa Enderasji. Po powstaniu Cesarstwa, znacznie utraciło ze swojej świetności. W swojej historii doświadczyło wielokrotnie zbrojnej agresji, ale mimo tego miało też długoletnie złote czasy. Będąc wielokulturowym tyglem, przyciągało niezrównane masy ludzi. Którzy na przestrzeni wieków, budowali jego charakter i tożsamość.

GEOGRAFIA
Ruhnhoff położone jest we wschodniej Tauzenii, nad cieśniną Detzońską u ujścia rzeki Nerpo.
Obszar otaczając miasto jest w większości równiny, średnia wysokość to 85 m.n.p.m z żyznymi czarno lessowymi glebami i głównie liściastymi lasami. W terenach przy górskich występuje wiele rzek i jezior. Klimat w Enderasji jest zdecydowanie cieplejszy niż w sąsiedniej Slavi. A to za sprawą ciepłego południowego prądu oceanicznego- Golsheba, który to powoduje że średnia letnia temperatur to + 18 'C, a zimą średnia temperatura to – 7 'C .
W niedalekiej okolicy znajdują się Góry Refer z najwyższym szczytem- Heguthall 2129 m.n.p.m.

KULTURA I TRADYCJE
Regionalne centrum imprez kulturalnych, z których wiele nawiązuje do jego wielokulturowego dziedzictwa i odbywa się w otwartej przestrzeni miejskiej. Spośród największych wydarzeń, przyciągających tysiące uczestników i mających renomę międzynarodową wymienia się Zlot Żaglowców.
Odbywające się wieczorem i nocą festiwal spektakli teatralnych, koncertów muzycznych, wystaw, happeningów i innych wydarzeń kulturalnych; prezentujący najciekawsze zjawiska muzyczne na styku gatunków, tradycji i wpływów kulturowych;
Filharmonicy dają koncerty i recitale zarówno na własnej scenie w Ruhnhoff , jak i w plenerze Parku Zdrojowego i tamtejszego Pałacu na Wodzie

ZABUDOWA
W mieście znajdują się materialne pamiątki z różnych epok, począwszy od zarania państwowości, poprzez romanizm, gotyk, renesans, barok, klasycyzm, modernizm.
Główną cechą Ruhnhoff jest, zachowana w niezmienionym stanie średniowieczne Stare Miasto.

KUCHNIA
Można tu zjeść zarówno dania wykwintne, przyrządzane dawniej na dworach arystokratów, jak skromne jadane pod wiejskimi strzechami. Produkty wysokiej jakości takie jak miody: lipowe, rzepakowe, gryczane i malinowe, plantacje chmielu oraz malin, porzeczek i truskawek to wizytówka tego regionu. Najbardziej charakterystyczne dania przygotowywane są z mąki, kaszy gryczanej oraz jaglanej. Ruhnhoff to kraina wszelkiego rodzaju pierogów: ruskich, z kaszą, z kapustą, owocami czy grzybami. Słynne na cały kraj są także wyroby piekarskie: cebularze czy piernikowe koguty.

ATRAKCJE
- Teatr Nowoczesny im. Joachima Gryskiego w Ruhnhoff
- Zoo w Ruhnhoff
- Gmach Parlamentu
- Oryginalna średniowieczna zabudowa Starego Miasta
- Ogólnokrajowy Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Ruhnhoff
- Ritterstadion siedziba klubu piłkarskiego RVT Hrabia Ruhnhoff
- Głowna siedziba Teutońskiego Instytut Historycznego
- Teutoński Teatr Narodowy
- Siedziba Loży Rycerzy Teutońskich
- TDTW % im Cesarza Jakoba
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Joanna Izabela 28 lip 2020, o 08:54

Idealnie się nada opis powyżej, cieszę się że będziemy mieli ładne opisy w profilach miast.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 28 lip 2020, o 09:00

WKW
Przyznam się szerze że jeszcze mam nie dosyt po tym opisie, ale jak na niego patrze to jeszcze czegoś mi brakuje...ale nie jestem już wstanie nic lepszego zrobić. Jednak jak się trochę uspokoi po Rocznicy, to mam temat mapki miasta wstępnie obgadany z ramael i wtedy zobaczymy efekt końcowy. W sumie w październiku minie 6 lat jak ten watek trwa :lol:
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 13 sie 2020, o 16:55

Ładna pogoda, zachęciła mieszkańców do tłumnego zwiedzania jednego z pałaców. Jak widać ilość samochodów na parkingu, świadczy dobitnie o frekwencji. Wyobraźcie sobie co musi się dziać w weekend...
Załączniki

IMG_20200809_160248.jpg
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona