Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Coś sie kończy, coś sie zaczyna

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: Coś sie kończy, coś sie zaczyna

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 23 paź 2020, o 21:34

Wasza Królewska Mość,
Drodzy Teutończycy,

nie ukrywam, że jest mi niezmiernie smutno, że koncepcja państw stowarzyszonych nie wypaliła. Jak powszechnie wiadomo, od zawsze byłem zwolennikiem niepodległości, dlatego cieszyłem się, gdy przed kilkoma miesiącami moje marzenie się ziściło i zaczęliśmy budować współpracę z Sarmacją jako niezależne państwo. Okazuje się jednak niestety, że Księstwo ze względu na zabetonowaną mentalność części swojej elity politycznej i przyzwyczajenie do modelu wasalnego kompletnie nie jest w stanie budować z innymi podmiotami równorzędnych relacji partnerskich i prowadzenia ze swoimi partnerami cywilizowanego, dyplomatycznego dialogu. Gdy jakiś czas temu po stronie sarmackiej pojawiły się wątpliwości co do konstytucyjności traktatu, którego przestrzeganie wymaga od Księstwa nie tylko prawo, ale też przyzwoitość i szacunek do sojuszników, którzy przyjętych zobowiązań w pełni dochowywali, zamiast natychmiastowego powiadomienia oficjalną ścieżką władz państw stowarzyszonych o zaistniałych komplikacjach, podkreślenia, że Sarmacja jako poważne państwo chce się ze wspólnych ustaleń wywiązywać i w związku z tym przedstawienia projektu nowego traktatu, który nie budziłby wątpliwości prawnych, mogliśmy czytać na forum centralnym jedynie buńczuczne deklaracje i groźby najwyższych władz państwa (w tym Marszałka Sejmu i Kanclerza), że nie będziemy mogli udawać, że nadal jesteśmy niepodlegli.

Czy za taką postawą władz sarmackich stała zwykła krótkowzroczność oraz wynikający z wieloletniej polityki izolacjonizmu kompletny brak dyplomatycznego taktu, czy może jednak zupełnie świadome pragnienie zburzenia nowego, sprawiedliwego porządku i siłowego przywrócenia relacji opartych na pełnej podległości? Tego nie wiemy i zapewne nie dowiemy się nigdy. Skutek jest jednak taki, że jakiekolwiek resztki wzajemnego zaufania ostatecznie wyparowały i nie jesteśmy dziś w stanie współpracować z Grodziskiem w budowie wspólnego mikronacyjnego projektu.

W zaistniałej sytuacji nie pozostaje nic innego jak ostatecznie zakończyć po ponad szesnastu latach ten toksyczny związek i postawić na nowe otwarcie. Niezmiernie cieszy mnie, że dzięki mądrości i politycznemu talentowi naszej Królowej nie podejmujemy tej decyzji sami, a po pożegnaniu się z Sarmatami Królestwo nie pozostanie same lecz, jeśli tylko taka będzie wola Teutończyków, razem z naszymi przyjaciółmi z Baridasu, Dreamlandu i Sclavinii będziemy mieli okazję uczestniczyć w zupełnie nowej, przełomowej w skali historii mikroświata inicjatywie międzypaństwowego związku opartego na równorzędnej współpracy, szacunku i zaufaniu - fundamencie na pewno trwalszym i pewniejszym niż to, co pozostało dziś ze starożytnych butwiejących więzów spajających nas jeszcze z Sarmacją.

W związku z powyższym deklaruję swoje pełne poparcie dla Jej Królewskiej Mości i zachęcam (oczywiście w sposób skoordynowany z sojusznikami) do jak najszybszego wypowiedzenia traktatu o stowarzyszeniu z Księstwem Sarmacji oraz poddaniu pod konsultacje społeczne projektu traktatu akcesyjnego do UNP. Rozwód powinien być możliwie cywilizowany i oparty o literę prawa, bez niepotrzebnych emocji, perturbacji i zbędnej zwłoki.
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego

Postprzez AJ Piastowski 24 paź 2020, o 17:18

To teraz ja, bo ostatnio przez zawirowania realne i drobne problemy zdrowotne nie byłem tak aktywny jakbym chciał, a wchodzenie na forum ograniczało się do jako takiego śledzenia bieżących wydarzeń. Co gorsze ten stan rzeczy będzie musiał się jeszcze utrzymać.

Generalnie jestem w pełni przekonany o słuszności zmian, które nastąpiły aby obrać dla naszego Królestwa kierunek stowarzyszeniowy, a tym samym rozpocząć proces powolnego przekształcania sarmackiej areny politycznej w kierunku konfederalizacji państw. Niestety zamiast nowego otwarcia mieliśmy pokaz konserwatywnego betonowania Księstwa Sarmacji i braku zrozumienia dla potrzeb państw stowarzyszonych z personalnymi utarczkami. Dlatego od pewnego czasu nawet nie chciało mi się marnować i tak ograniczonego czasu i strzępić język.

Osobiście od pewnego czasu zacząłem zastanawiać się nie czy, ale kiedy JKM zdecyduje się zrobić krok w kierunku separacji z KS. Z miłą chęcią i szczerym entuzjazmem patrzę w przyszłość. Popieram całym sobą i podpisuję się obiema rękami pod obranym kierunkiem.

Jak pisał jeden z moich ulubionych realnych autorów o nierealnych przygodach pewnego jegomościa "Coś się kończy, coś się zaczyna" co jest niezwykle trafną metaforą i pokłosiem ostatnich wydarzeń w KS.
Obrazek

Postprzez Krzysztof Hans 24 paź 2020, o 20:08

Powiem wprost - a nie mówiłem? Dziesięć lat temu było tak samo przy RSiT - teraz jak i wtedy nikt mnie nie słuchał.
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i kilkukrotny Poseł Księstwa Sarmacji (także obecnej kadencji)
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 25 paź 2020, o 16:36

Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego

Poprzednia strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]