Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór asesora Trybunału Koronnego [Andrzej Fryderyk]

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wybór asesora Trybunału Koronnego [Andrzej Fryderyk]

Postprzez Helwetyk 24 cze 2019, o 07:46

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

Zarządzam wysłuchanie kandydata JKW Andrzeja Fryderyka, ubiegającego się o wybór na funkcję asesora Trybunału Koronnego. Wysłuchanie zakończy się w czwartek, 27 czerwca 2019 roku, o godzinie 09.00.

• JKW @defloriusz Dyman Wander
• @Marceli hr. z Ossolińskich Bordoński
• Filip kaw. @Powietrzny
@SantiVilarte kaw. Vilarte von Hippogriff

Łączę wyrazy szacunku,

Obrazek
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Re: Wybór asesora Trybunału Koronnego [Andrzej Fryderyk]

Postprzez FvS 24 cze 2019, o 07:53

Czy interesuje się pan prawem?
Dlaczego akurat pan?
Co pan zrobił dla Sarmacji pod względem prawa?
Filip von Sarm

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Andrzej Fryderyk 24 cze 2019, o 18:37

Wasza Książęca Mość,
Wasza Książęca Wysokość Marszałku,
Wysoka Izbo,

to dla mnie niezmierny zaszczyt stanąć na Sejmowej mównicy Księstwa Sarmacji. Serdecznie dziękuję za umożliwienie przedstawienia Wysokiej Izbie mojej kandydatury.

Nie będę ukrywać, że jest to moja pierwsza aplikacja na stanowisko w organie sądowniczym Księstwa Sarmacji. Mimo to, jestem przekonany, że zarówno wiedza, jak i doświadczenie jakie nabyłem podczas pełnienia różnych urzędów w Księstwie, pozwolą mi godnie reprezentować przymioty Trybunału Koronnego.

W Sarmacji przez dwa lata byłem przedstawicielem Teutonii jako jej Król. Kilkakrotnie sprawowałem też urząd Prefekta i Podprefekta Generalnego, a także pełniłem funkcję ministerialną w Rządzie Książęcym Tomasza Ivona Hugona. Nadto kilkukrotnie byłem Posłem na Sejm, a także byłem jego Marszałkiem.

Doświadczenie z prawem mam zarówno w ramach jego stanowienia, jak i wykonywania. Urząd przedstawiciela samorządu wymagał ode mnie dużej znajomości praw i kompetencji samorządu, jak i obywateli, zaś Prefekta – Kodeksu Sprawiedliwości. Uważam, że czyni mnie to kompetentnym pod względem jego znajomości.

Pozwolę sobie odpowiedzieć, na pytania od Wysokiej Izby, jakie pojawiły się do tej pory.

FRPJŁ napisał(a):Czy interesuje się pan prawem?

Wielce Czcigodny Panie Pośle, nie interesuję się prawem, uważam je wręcz za dziedzinę nudną, choć przydatną. Nie uważam jednak, że zainteresowanie prawem jest potrzebne w pełnieniu funkcji Asesora, a w szczególności w Mikronacji. Uważam, że daleko bardziej pożądaną umiejętnością jest rozumienie prawa, podstawowa umiejętność jego interpretacji, a także umiejętność pozostania bezstronnym, kierowania się li tylko prawem i sprawiedliwością – umiejętność bycia niezawisłym. Uważam, iż posiadam takowe przymioty.

FRPJŁ napisał(a):Dlaczego akurat pan?

Swoją kandydaturę szeroko uzasadniłem, przedstawiając swoją osobę. Serdecznie zapraszam!

FRPJŁ napisał(a):Co pan zrobił dla Sarmacji pod względem prawa?

Uważam, iż mam wiele zasług dla Sarmacji pod względem prawa, choćby skuteczne uniemożliwienie wprowadzenia niektórych ustaw przez JKW Roberta Fryderyka. Nie jest to jednak coś, o czym chciałbym mówić podczas wysłuchania na stanowisko Asesora. Trybunał Koronny nie powinien w żadnym przypadku tworzyć prawa, szczególnie podczas jego interpretacji, więc moje niebanalne zasługi pod względem prawa, nie będą miały tu znaczenia.

Jako iż wyczerpuje to na ten moment zestaw zadanych pytań, apeluję do Wysokiej Izby o poparcie mojej kandydatury w głosowaniu. Oczywiście na czas wysłuchania jestem do dyspozycji Wielce Czcigodnych Panów Posłów.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Roland 24 cze 2019, o 19:11

To najlepsza z dotychczasowych kandydatur. Gorąco rekomenduję Wysokiej Izbie poparcie kandydata.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Michal_Feliks 24 cze 2019, o 21:46

WKW Marszałku,
Wysoka Izbo,
Wielce Szanowny Kandydacie,

Odstępuję od udziału w debacie.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek

Postprzez Helwetyk 25 cze 2019, o 18:09

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

Zamykam postępowanie uchwałodawcze w związku z wycofaniem kandydatury.

Łączę wyrazy szacunku,

Obrazek
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Sala obrad