Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Projekt ustawy o zm. ustawy o obywatelstwie sarmackim

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Projekt ustawy o zm. ustawy o obywatelstwie sarmackim

Postprzez Piotr III Łukasz 21 maja 2019, o 18:47

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo!

Korzystając z przywileju inicjatywy ustawodawczej, wnoszę pod obrady Wysokiej Izby poniższy projekt ustawy:

Ustawa Sejmu nr …
o zmianie Ustawy o obywatelstwie sarmackim

Art. 1.

W Ustawie Sejmu nr 208 o obywatelstwie sarmackim z dnia 18 marca 2014 r. wprowadza się następujące zmiany:
  1. art. 1 ust. 1 pkt 1 („Wagę równą 3 za każdą wypowiedź w formie artykułu, nieukrytego przez Prefekturę oraz nie wyróżnionego tytułem «Artykułu na Medal»”) otrzymuje brzmienie „Wagę równą 3 za każdą wypowiedź w formie nieukrytego artykułu niewyróżnionego tytułem «Artykułu na Medal»”;
  2. art. 5 ust. 1 pkt 2 („Wagę równą 5 za każdą wypowiedź w formie artykułu, nieukrytego przez Prefekturę oraz wyróżnionego tytułem «Artykułu na Medal»”) otrzymuje brzmienie „Wagę równą 5 za każdą wypowiedź w formie nieukrytego artykułu wyróżnionego tytułem «Artykułu na Medal»”;
  3. art. 5 ust. 1 pkt 3 („Wagę równą 1 za każdą wypowiedź w formie komentarza lub postu w jawnych działach Forum Centralnego który otrzymał mniej niż 3 serca”) otrzymuje brzmienie „Wagę równą 1 za każdą wypowiedź w formie nieukrytego komentarza lub postu w jawnych działach Forum Centralnego”;
  4. skreśla się art. 5 ust. 1 pkt 4 („Wagę równą 2 za każdą wypowiedź w formie komentarza lub postu w jawnych działach Forum Centralnego który otrzymał co najmniej 3 serca”);
  5. skreśla się art. 5 ust. 1 pkt 5 („Wagę równą 1/4 za dowolną niezerową ilość wypowiedzi na kanałach publicznych serwera "Księstwo Sarmacji" czatu Discord, identyfikowanego unikalnym numerem ID 446211402005217291”);
  6. art. 5 ust. 1 pkt 6 („Wagę równą 1/4 za każdą wypowiedź w formie ćwirka”) otrzymuje brzmienie „Wagę równą 1/2 za każdą wypowiedź w formie nieukrytego ćwirka”;
  7. art. 5a ust. 2 („Punkty za aktywność, o których mowa w ust. 1, mogą przyznawać Książę, Kanclerz i osoby o których mowa w art. 34 ust. 2 Konstytucji Księstwa Sarmacji”) otrzymuje brzmienie „Punkty za aktywność, o których mowa w ust. 1, mogą przyznawać Książę, Kanclerz, przedstawiciel sarmackiego serwera Discord i osoby, o których mowa w art. 34 ust. 2 Konstytucji Księstwa Sarmacji”.
Art. 2.

  1. Ustawa wchodzi w życie z dniem wykonania przez Naczelną Izbę Architektury.
  2. Nie stwierdza się utraty funkcji publicznych z przyczyny utraty statusu aktywnego obywatela w okresie siedmiu dni od dnia wejścia ustawy w życie.


Uzasadnienie, dosyć lakoniczne, ale dotykające sedna każdej ze zmian:

Ad. 1.1 i 1.2 Nie zawsze to prefektura ukrywa, a skrypt tego nie odróżnia,
Ad. 3 i 4 Tutaj trzy argumenty, po pierwsze, to niesamowicie spowalnia skrypty; po drugie, to pogarsza wartość informacyjną wskaźnika i wreszcie po trzecie, za serduszka otrzymuje się już bonus pieniężny.
Ad. 5 Cóż, skrypty przestały. Jednak nawet gdyby działały, ustawy się nie da wykonać w obecnej postaci, bo mieszkaniec musi sam sobie podpiąć swojego Discorda, co jest wyjątkowo nieintuicyjne. No i wreszcie, przepis w obecnym brzmieniu jest dosyć niejasny (może np. chodziło o liczbę wypowiedzi dziennie?)
Ad. 6 Za ćwirka się płaci, a objętnościowo nie różni się od wielu komentarzy. Ćwierć punktu jest niezrozumiałe, pół już nieco bardziej.
Ad. 7 To rozwiązanie działało na IRCu, wystarczy je przywrócić dla Discorda.

I Ad 2, okres odroczenia, bo część mieszkańców może stracić status aktywności z uwagi na brak premii dla sercowanych komentarzy i postów.

W związku z tym, że w tej chwili ustawa jest i tak niewykonywana (zbyt wolno działające skrypty) wnoszę o przyjęcie powyższej poprawki w trybie pilnym, co pozwoli na wykonanie ustawy w rozsądnym czasie i, jak się wydaje, rozsądnych założeniach.
prof. inż. net. Piotr III Łukasz
Książę Senior
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
 

Re: Projekt ustawy o zm. ustawy o obywatelstwie sarmackim

Postprzez Helwetyk 21 maja 2019, o 19:10

Wasza Książęca Mość,
Wielmożny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo!

Powyższy projekt Jego Książęca Mość złożył w porozumieniu z niżej podpisanym. Im szybciej zostanie przyjęty, tym szybciej nasze skrypty statystyczne zaczną na powrót działać poprawnie — i zgodnie z ustawą. Oczywiście, potwierdzam pełną wykonalność przedłożenia, w ciągu minut od czasu jego publikacji w Dzienniku Praw.

Łączę wyrazy szacunku,

Obrazek
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Projekt ustawy o zm. ustawy o obywatelstwie sarmackim

Postprzez AFvTD 21 maja 2019, o 20:13

Wasza Książęca Mość
Wasza Książęca Wysokość
Wysoka Izbo

Rozpoczynam pierwsze czytanie przedłożonego projektu, które potrwa 5 dni. tj. do 26 maja. W przypadku braku debaty zastrzegam sobie skrócenie jej, jednak nie wcześniej niż 23 maja.
Avatar użytkownika
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Re: Projekt ustawy o zm. ustawy o obywatelstwie sarmackim

Postprzez AFvTD 24 maja 2019, o 20:12

W związku z brakiem debaty informuje o skróceniu pierwszego czytania i przejściu do głosowania.
Link do głosowania
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 


Powrót do Sala obrad

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości