Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[PROPOZYCJE] Wasze pomysły

Dział poświęcony grze „Mordokłaki”

[PROPOZYCJE] Wasze pomysły

Postprzez Adam G. Grzelązka 18 mar 2014, o 01:45

Dodałbym na twoim miejscu dział PROPOZYCJI.

Poza wieloma, jakie już ci zaserwowałem, proponuję:

KARMIENIE DIABŁÓW

- raz dziennie diabły trzeba nakarmić
    - diabły po walce trzeba nakarmić
    - diabły niekarmione mają niższą motywację (-1 dziennie/na atak - karmienie daje +1 MOT na mięso do chwili przywrócenia wartości maksymalnej - diabeł niekarmiony z MOT == 0 umiera nie dając mięsa przy tym)
    - do karmienia użyć karmy kupowanej od RM za lt (zamiana pracy na karmę :))
    - wyjątek od karmienia: nie muszę karmić diabłów zmuszonych do obrony (zaatakowano mnie)

RESET COMIESIĘCZNY

Zawsze 1 dania nowego miesiąca resetowałbym zestaw diabłów. Dzięki temu można by wyłaniać zwycięzców co miesiąc i przyznawać im puchary i nagrody [Można na nagrody przeznaczyć np 50% opłat za przeprowadzone ataki]. Można zrobić punktację dla pierwszych 5 miejsc. Każdy miesiąc to mogłyby być walki w innym miejscu. Organizator (miasto) dorzucałoby cosik atrakcyjnego do nagrody. Częsty reset dawałby większe szanse różnym graczom.Szczególnie nowo dołączającym
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Adam Gabriel Grzelązka

http://www.aydamusek.wordpress.org
http://www.fotoadama.wordpress.org
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: [PROPOZYCJE] Wasze pomysły

Postprzez RattusNrv-Ch 18 mar 2014, o 16:43

Ad. Karmienie Diabłów - też już o tym myśleliśmy i będzie to wprowadzone, nie wiem jeszcze kiedy, ale będzie. Na pewno nie przed udostępnieniem skryptów do przelewów :) Można ręcznie wprowadzać kasę po przelewie, no ale...

Ad. Reset co miesiąc. Pomysł teoretycznie dobry, ale:
  1. może być denerwujące dla ludzi, którzy się "wkręcą", że co miesiąc tracą wszystko
  2. płatności - inwestując pieniądze, raczej niechętnie podchodzi się do strat
  3. wprowadzimy przedmioty - nie każdy musi wszystkie wykorzystywać - przepad źle się kojarzy, a zostawianie może być nie w porządku do osób, które nie będą dysponowały przedmiotami po resecie
  4. wprowadzimy treningi - szkoda tracić dobrze wytrenowanego Diabła, dwa - po co trenować, jak i tak po miesiącu będzie wszystko od nowa. Treningi stracą sens.
Pozdrawiam,
kpt. Rattus mar. Norvegicus-Chojnacki

#ZielonoMi #SzanujZieleń #PosadźDrzewo #PoszukiwaczeSkarbów
Nowe inicjatywy PASI! Warto czekać!

Właściciel PASI - Prywatnej Agencji Sensownych Inicjatyw.
Inicjatywy na najwyższym poziomie! Ciekawy? Zajrzyj!

Najprawdziwsze i jedyne źródło sarmackości wypływa z Gellonii i Starosarmacji.
Tylko to źródło zapewni Ci wieczne szczęście i dobrobyt.

Re: [PROPOZYCJE] Wasze pomysły

Postprzez Adam G. Grzelązka 19 mar 2014, o 22:26

Mimo to jestem zwolennikiem resetu.

Z modyfikacjami.

Przedmioty są przechodnie i pozostają. Z treningiem należy się spieszyć. Szczególnie w pierwszej połowie miesiąca.

Wprowadzłbym możliwosć organizowania sie w grupy. Wóczas grupa sumowałaby sobie wyniki z miesiaca na miesiac, mimo, ze indywidualnie nadal byłby reset comiesieczny.

Mam kilka teorii (2-3) co do tego, jak przy obecnym systemie moze rozwijać się dalej sytuacja. Nie jestem jeszcze do końca pewien, czy na pewno tak a nie inaczej zachowuja sienasze diabły. Być może po zmianie systemu atakó sytuacja bedzie nieco inna.

Jeśli zmienisz sposób rozgrywania walk, nie zmieniaj niczego innego, aby mieć pewnosć, że testujemy tylko to. Oczywiscie zmiany wizualne nie maja na rozwój druzyny wpływu. Podejrzewam jednak, że obecne trendy rozwojowe nie ulegna zmianie nawet, jezeli zmieni się sposob walk druzyn.

A jeśli nie, to widzę pewne możliwosci manipulacji grą :mrgreen: Jakie - nie powiem. Jak to uniemozliwić, jeszcze nie jestem pewien. Muszę dokłądnie przejrzęć logi i poczytać o obecnych zasadach :) Zresztą taka manipulacja byłaby niemozliwa po wprowadzeniu drużynowych rozgrywek.

A propo drużyn, gildii czy jak to nazwiemy, warto pomyśleć o ograniczeniach. Moze Stajnie? Np. Czarnoleska Stajnai Mordokłaków - brzmi ciekawie :) - może ograniczyć ich liczebność np. do 5 członków? Od kiedy by można było zakłądać Stajnie? Jeśli reset - to w sumie od samego początku.

Oczywiscie ludzie w Stajni nie mogliby sie atakować nawzajem. Poza tym Stajnie mogłyby zawierać rozejmy miedzy sobą oraz wyzywać sie na pojedynki. W przypadku pojedynku - przeciwnik musi sie zgodzić. Wówczas tworzy sie zestaw par walecznych. To by mogły być zupełnie osobne wali poza ogólnymi. Powiedzmy, ze można urządzic tylko 3 pojedynki w tygodniu. Reset co poniedzialek. W pojedynku nie musiałyby obowiazywać limity lvl graczy, gdyż liderzy stajni mogą po prostu nie zaakceptować dajnego pojedynku i tyle.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Adam Gabriel Grzelązka

http://www.aydamusek.wordpress.org
http://www.fotoadama.wordpress.org

Powrót do Mordokłaki