Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[KONSULTACJE] Płatności libertami w grze

Dział poświęcony grze „Mordokłaki”

Czy wprowadzenie takich opcji płatności w grze to dobre zmiany?

Tak, w pełni je popieram
6
75%
Tak, ale nie zgadzam się z częścią z nich (jaką?)
2
25%
Nie, pomysł OK, ale rozwiązanie złe (dlaczego?)
0
Brak głosów
Nie, totalnie nie popieram (dlaczego?)
0
Brak głosów
Jest mi to obojętne
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

[KONSULTACJE] Płatności libertami w grze

Postprzez RattusNrv-Ch 17 mar 2014, o 12:21

Jak zapewne przynajmniej część z Was już słyszała, w Mordokłakach chcę wprowadzić do obiegu liberty. Jak by to miało wyglądać? Otóż istniałoby wirtualne konto w grze, na które przelewało by się pieniądze poprzez wpłatę przez skrypt integracyjny na konto Mordokłaków. Konto zasilone gotówką będzie mogło korzystać z dobrodziejstw gry do czasu wyczerpania środków, po czym potrzebna będzie kolejna wpłata.

Większość dochodów oczywiście trafi na konto RM w celu zamknięcia obiegu pieniądza. Nie bawi mnie kolekcjonowanie kasy :) Opłaty oczywiście nie będą duże i nie zostały jeszcze ustalone, ale oczywiście zostaną wcześniej podane do Waszej informacji.

Opcja płatności będzie dostępna przy obecnych funkcjach gry i w zasadzie każdej kolejnej funkcjonalności. Pojawia się teraz pytanie, na co obecnie będzie można wykorzystać liberty? Poniżej lista:

• Krzyżowanie diabłów - każda krzyżówka będzie musiała być opłacona drobną symboliczną opłatę za pomoc medyczną przy krzyżowaniu diabłów.
  • Większa liczba ataków - każdy z Was będzie mógł wykupić sobie większą liczbę ataków na dzień. Obecnie limit to 10. Pakiety będą obowiązywały przez 5 do 7 dni i będzie ich kilka.
  • Częstsze krzyżowanie - będzie można wykupić pakiet powodujący skrócenie czasu oczekiwania na kolejną krzyżówkę konkretnego diabła.
  • Kupno mięsa - jeśli Wasz licznik mięsa spadnie poniżej 3 sztuk, będzie można wykupić sobie mięso, które obecnie można przeznaczyć na krzyżówki. Zdaje sobie sprawę, że nowi gracze mogą mieć problem z wygrywaniem walk obecnie, a więc będzie to ukłon głównie w ich stronę, aby mieli zapas mięsa na krzyżówki. Ograniczę też ilość mięsa możliwego do kupienia na jednego gracza w stosunku dziennym. Prawdopodobnie limity będą niższe dla graczy, którzy danego dnia wygrali X walk lub są w rankingu na topowych miejscach.
  • Kupno diabłów - za liberty będzie można kupić też diabła, ale tylko wtedy, jeśli ilość diabłów w drużynie spadnie poniżej 6 (a w przyszłości po wprowadzeniu innego systemu walk poniżej limitu diabłów w drużynie ogólnie) lub dojdzie do sytuacji, gdy w drużynie zabraknie samców lub samic do krzyżówek.

Przez te zmiany chciałbym nadać libertowi jakąś wartość. Wprowadzić coś, co można za liberty kupić. Gospodarka powinna pozytywnie odczuć zmiany, tak mi się wydaje - a jest to pierwszy projekt autorstwa mojego i Cali, w którym wykorzystywać można będzie liberty, ale nie jedyny :)

Czy te plany uważacie za korzystne, swój głos można oddać w ankiecie, przy czym prosiłbym także o komentarz w tym temacie. Myślę, że razem dojdziemy do konsensusu.

Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
kpt. Rattus mar. Norvegicus-Chojnacki

#ZielonoMi #SzanujZieleń #PosadźDrzewo #PoszukiwaczeSkarbów
Nowe inicjatywy PASI! Warto czekać!

Właściciel PASI - Prywatnej Agencji Sensownych Inicjatyw.
Inicjatywy na najwyższym poziomie! Ciekawy? Zajrzyj!

Najprawdziwsze i jedyne źródło sarmackości wypływa z Gellonii i Starosarmacji.
Tylko to źródło zapewni Ci wieczne szczęście i dobrobyt.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: [KONSULTACJE] Płatności libertami w grze

Postprzez RattusNrv-Ch 17 mar 2014, o 16:31

Uznałem, że należy się Wam małe sprostowanie. Wszystkie opłaty w grze, a przynajmniej ich zdecydowana ilość (jakieś 80%) będą na tyle niskie, że każdy, nawet nowy mieszkaniec, będzie w stanie je opłacić. O ile będzie aktywny w życiu Księstwa np. poprzez pisanie artykułów, aktywną sprzedaż siły roboczej, prace w agencjach prasowych czy cokolwiek innego, co będzie generowało wpływy na koncie.

PS. Nie uważacie, że określenie 'siła robocza' odnosi się trochę do niewolnictwa? Jeszce sprzedaż tej siły? Takie luźne skojarzenie mi się teraz nasunęło :D
Pozdrawiam,

Postprzez Adam G. Grzelązka 18 mar 2014, o 01:57

Nie jestem przekonany co do częstszych krzyżowań oraz zwiększonej ilości ataków.
Obecne 6h wydaje się dość optymalne. Zwiększenie ilości krzyżówek spowoduje większy rozrzut miedzy czołówką a pelletonem. Samo dokupywanie mięsa sprawi, że i tak będę mógł krzyżować o wiele częściej. To akurat jest przydatne dla osób z niższym rankingiem i rzadziej wygrywających.

Co do diabłów dokupowywanych - winny mieć parametry podstawowe. Sytuacja braku samiec lub samców póki co nie zagrażała, ale kto wiem - może kiedyś jednak się pojawi.

Opłaty za krzyżowanie jak najbardziej. Może zrobić dzienną opłatę progresywną: podwajałaby się co każde 2-3 skrzyżowane danego dnia diabły. Po resecie o północy cena wraca do minimalnej. Chcesz zatem krzyżować więcej, płacisz coraz drożej.

OPŁATY STARTOWE

- za każdego dodatkowego diabła powyżej 6 po resecie (progresywnie co 4-5 szt. podwajana cena)
- rejestracja nazwy zespołu
- za start w danym miesiacu
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Adam Gabriel Grzelązka

http://www.aydamusek.wordpress.org
http://www.fotoadama.wordpress.org

Postprzez RattusNrv-Ch 18 mar 2014, o 16:53

Adam G. Grzelązka napisał(a):Nie jestem przekonany co do częstszych krzyżowań oraz zwiększonej ilości ataków.
Obecne 6h wydaje się dość optymalne. Zwiększenie ilości krzyżówek spowoduje większy rozrzut miedzy czołówką a pelletonem. Samo dokupywanie mięsa sprawi, że i tak będę mógł krzyżować o wiele częściej. To akurat jest przydatne dla osób z niższym rankingiem i rzadziej wygrywających.

Już teraz przy takiej liczbie graczy 10 ataków to bardzo mało. Da się je zrobić w max 2h. Właśnie dlatego chcę wprowadzić dokupowanie walk, ażeby gra była bardziej dynamiczna. Częstsze krzyżowania? Więcej walk = większa szansa na ucieczkę, poza tym nie skrócę czasu do 1h ;)
Dokupowanie mięsa także nie będzie nieograniczone. Na każdego będzie albo limit, albo zróżnicowane stawki w zależności od pozycji i tylko i wyłącznie wtedy, jak ilość mięsa będzie mniejsza jak 3 i np. wykorzysta limit ataków (brak możliwości na zdobycie mięsa) lub w danym dniu przegra większość (wszystkie?) walki.

Adam G. Grzelązka napisał(a):Co do diabłów dokupowywanych - winny mieć parametry podstawowe. Sytuacja braku samiec lub samców póki co nie zagrażała, ale kto wiem - może kiedyś jednak się pojawi.

Będą miały podstawowe lub około-podstawowe. Co do braku samców lub samic. Jedna osoba NA START dostała tylko jedną samicę, a kupiła 6 diabłów. Stoi z krzyżówkami i jak straci samicę to kończy w zasadzie grę. Poza tym wspomniałem chyba, że będzie to możliwe [kupno], jak ilość diabłów spadnie poniżej 6 lub zabraknie danej płci - nie będzie można kupować kiedy się będzie chciało.

Adam G. Grzelązka napisał(a):Opłaty za krzyżowanie jak najbardziej. Może zrobić dzienną opłatę progresywną: podwajałaby się co każde 2-3 skrzyżowane danego dnia diabły. Po resecie o północy cena wraca do minimalnej. Chcesz zatem krzyżować więcej, płacisz coraz drożej.

Najprawdopodobniej będzie opłata stałą za krzyżówkę. Jeszcze nie wiem jak to rozwiążę.

Adam G. Grzelązka napisał(a):- za każdego dodatkowego diabła powyżej 6 po resecie (progresywnie co 4-5 szt. podwajana cena)

I tak płaci się mięsem za kupno, więc dlaczego jeszcze libertami? Będzie gdzie je wydawać :)

Adam G. Grzelązka napisał(a):- rejestracja nazwy zespołu

Zespół ma się tylko jeden i trzeba go nazwać, więc nie wydaje mi się, aby nakaz opłaty tego był w porządku.
Pozdrawiam,

Postprzez RattusNrv-Ch 20 mar 2014, o 18:49

Od dzisiaj zaczynam pomału wdrażać opcję płatności.

Jak to będzie wyglądało technicznie? Otóż stworzone zostanie konto wirtualne w grze, które trzeba będzie uzupełnić poprzez wpłatę libertów na konto Mordokłaków, z tego konta wirtualne pieniądze będą mogły być rozdysponowane w grze. Ustalony także zostanie górny limit wpłaty.
Wpłata na konto oczywiście będzie realizowana przez skrypty integracyjne.

Na pierwszy rzut wejdą następujące funkcje:
  • Wpłata pieniędzy - wiadomo
  • opłata za krzyżowanie, symbolicznie. Z czasem planowane jest podniesienie prawdopodobieństwa wylosowania lepszego diabła w stosunku od wysokości wpłaty, która będzie regulowana przez gracza.

W najbliższej przyszłości wprowadzona zostanie także funkcja karmienia diabłów. W odstępie maksymalnie kilku dni od powyższych zmian. Karmienie będzie miało wpływ na wartość bojową diabła. Wartość najedzenia będzie podzielona na kilka poziomów i to od tego będzie będzie zależało, czy wartość bojowa diabła będzie trochę wyższa, jak wartość normalna lub niższa/dużo niższa, jeśli diabeł będzie głodny. Około północy wykonywać się będzie skrypt, który będzie sprawdzał poziom najedzenia diabła. Jeśli poziom spadnie do zera i utrzyma się przez określony czas, diabeł zbuntuje się.

PS. Oczywiście na dobry początek każdy dostanie trochę wirtualnej waluty :)
Pozdrawiam,

Powrót do Mordokłaki