Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Odwołanie od wyroku Trybunału Narodowego Księstwa Trizondalu

Odwołanie od wyroku Trybunału Narodowego Księstwa Trizondalu

Postprzez Marcin Sokolowicz 26 gru 2008, o 23:28

Odwołujący się: Marcin bar. Komosiński herbu Beztrwogi, marcom2345@wp.pl
Od wyroku: skazującego w sprawie karnej na miesiąc więzienia, który został wydany:
http://trizondal.sarmacja.org/forum/vie ... &start=100

Uzasadnienie wniosku:

Wysoki Sądzie!

Odwołuję się w całości od wyroku Trybunały Narodowego w sprawie karnej, o złamanie artykułu 82 i 83 Kodeksu Karnego Księstwa Sarmacji. Trybunał Narodowy, który pełni rolę najniższej instancji sądowej Kraju Korony Księstwa Sarmacji ( w tym przypadku Księstwa Trizondalu) w moim, a także w odczuciu społecznym wydał wyrok krzywdzący dla mnie.

Po pierwsze odniosę się do uzasadnienia Trybunału Narodowego. Otóż chat, na którym wydarzyły się wszystkie wydarzenia nie był w dniu popełnienia rzekomego przestępstwa miejscem publicznym Księstwa Trizondalu. Co więcej wszystko co robiłem wówczas miało na celu zapewnienie bezpieczeństwa Księstwu Trizondalu, a przez to Księstwu Sarmacji. W tym czasie gdy oskarżyciel (Yaraeh Alejandro baronet Kami-Chojnacki-Euskadi herbu Byk, Namiestnik Pro Tempore Hrabstwa Gellonii) przebywał na owym chacie była tam prowadzona bardzo istotna narada rządowa. Baronet Euskadi zakłócał i przerywał tak ważne dla Trizondalu konsultacje. Gdy ich uczestnicy zapytali o powód przybycia, oskarżyciel zaczął obrażać Księstwo Trizondalu, nie odpowiadając nigdy na zadane pytanie. Domyślać się możemy, że właśnie o przerwanie narady mu chodziło. Oczywiście moje domysły opieram, na tym iż na spotkaniu przedstawicieli: Księstwa Sarmacji, Księstwa Trizondalu, Rzeczpospolitej Sclavińskiej i Piątej Rzeczpospolitej Polskiej obrażał on przedstawicieli Trizondalu, a także nie pozwolił prowadzić negocjacji, zmierzających do ustalenia warunków połączenia RS, KT i VRP. Dziś, gdy w Sclavinii i Trizondalu odczuwalny jest kryzys można śmiało powiedzieć, iż przyczynił się do niego oskarżyciel! Wszystkie te fakty zostały jednak przez Trybunał Narodowy przeoczone albo zapomniane.

Drugą ważną kwestią jest sprawa sprawiedliwości i bezstronności Trybunały Narodowego. Gdy oskarżyciel zapowiadał prywatnie, iż i tak odwoła się od wyroku bo ten sprawiedliwy być nie może, ze względu na miejsce jego zapadnięcia, a przez to powiązanie ze mną, tylko mogłem się uśmiechać. Niestety miał on rację. Trybunał Narodowy wysłuchał wszystkich świadków oskarżenia, leczy tylko dwóch obrony! Oddalenie wniosku o przesłuchanie moich świadków argumentował tym, iż nie byli oni obecni w miejscu i o czasie, faktycznie nie byli, ale mieli związek ze sprawą. Natomiast świadkowie oskarżenia, a zwłaszcza jeden owego związku nie miał, co Trybunał wiedział od początku. Dopuszczano się także obrazy Trybunału, na co ten nie reagował. Cała sprawa dla obserwatora wydawać mogła by się farsą, mało udaną komedią, niestety może ona mieć przykre konsekwencje dla mnie. Apeluję do Wysokiego Sądu o niedopuszczenie do tego by owa farsa, komedia była czymś co z założenia powinno być sprawiedliwością, z założenia.... Z przebiegiem rozprawy może zapoznać się Wysoki Sąd pod tym adresem: http://trizondal.sarmacja.org/forum/vie ... f=67&t=605

Ostatnim argumentem niech będzie poparcie społeczne, jakie posiadam w tej sprawie. Chociaż w wielu kręgach mówi się o mnie nie najlepiej, to gdy Pani Karolina Sobieszek napisała o całej sprawie na Liście Dyskusyjnej Księstwa Sarmacji (http://groups.google.pl/group/sarmacja/ ... f8946a243b) to wiele zacnych osób stanęło w mojej obronie! Jak dobrze wiemy, wyrok powinien być zadośćuczynieniem ofierze, ale także napiętnowaniem tego co powinno być złe, czyli oddaniem tzw. sprawiedliwości społecznej. W moim przypadku wyrok był niesprawiedliwy, a jak widać sprawiedliwość, a rozumowanie Składu Orzekającego Trybunały Narodowego szły inną drogą.

Jak więc widać wyrok, który zapadł w mojej sprawie był nie tylko niesprawiedliwy, ale także bardzo dla mnie krzywdzący oraz godzący w zasady sprawiedliwości społecznej, których państwo prawa ma obowiązek przestrzegać. Zwracam się więc z prośbą do Wysokiego Sądu o rozpatrzenie mojej sprawy jeszcze raz, a przez to przyjęcie odwołania i danie mi szansy na poznanie sprawiedliwości!
(-) Marcin Sokołowicz-Iwanowicz
- obywatel sarmacki, mieszkaniec Książęcego Miasta Grodzisk
- współzałożyciel Sokołowicz Enterprises
- redaktor TVS

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Odwołanie od wyroku Trybunału Narodowego Księstwa Trizondalu

Postprzez ariston z chios 27 gru 2008, o 14:04

Sąd Krajowy rozpatruje środki odwoławcze od wyroków sądów Rzeczypospolitej Sclavińskiej i Księstwa Trizondalu, wniesione w terminie czternastu dni od dnia ich ogłoszenia. Na postanowienie w sprawie odmowy rozpatrzenia środka odwoławczego przysługuje zażalenie do wiceprzewodniczącego sądu, a jeżeli postanowienie wydał wiceprzewodniczący — do przewodniczącego sądu

Do składu orzekającego powołuję sędziów :

JKW Piotra Mikołaja jako przewodniczącego składu orzekającego
Aarona von Lichtenstein-Rozman

przekazuję Sędziemu Przewodniczącemu dalsze prowadzenie sprawy.
ariston z chios

Re: Odwołanie od wyroku Trybunału Narodowego Księstwa Trizondalu

Postprzez Helwetyk 29 gru 2008, o 13:42

Sąd Krajowy wydał wyrok w sprawie: http://prawo.sarmacja.org/akt,3339.html.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Archiwum Biura Podawczego