Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek w sprawie afery sejmowej

Wniosek w sprawie afery sejmowej

Postprzez Krzysztof Hans 20 cze 2017, o 21:05

Szanowny Panie Prefekcus
Jako osoba poszkodowana ostatnim działaniem w kwestii Sejmu Wielkiego wnioskuje o sprawdzenie czy Rada Ministrów oraz Robert von Thorn nie złamali prawa przy powoływaniu i likwidowaniu Sejmu Wielkiego.

Jako dowód tutaj podaje cały akt powołujący Sejm Wielki: http://prawo.sarmacja.org/akt,8980.html oraz http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=412&t=21023 oraz komunikat Rady Ministrów o rozwiązaniu wspomnianej instytucji: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/10172/20

Podstawą do niezgodności wspomnianej ustawy jak i rozporządzenia Rady Ministrów jest:
1. Brak okresu przejściowego pomiędzy Sejmem zwyczajnym a Wielkim w ustawie powołującym Sejm Wielki
2. Brak cofnięcia uchylenia przepisów konstytucyjnych w odrębmym akcie prawnym i naniesieniem tego Dziennik Praw. Przez to w Dzienniku Praw nie mamy kilku artykułów.
3. Brak opracowania wariantu przenoszącego z automatu omawiane aktualnie projekty do nowego Sejmu. Podobnie sprawa się ma z trybem zmiany Konstytucji.
Bardzo proszę też o wyjaśnienie czy w sytuacji gdy jeden z organów konstytucyjnych nie działa należyte jest uruchomienie Art. 12 Konstytucji Księstwa Sarmacji o stanie wyjątkowym. Przy okazji prawdopodobnie poprzez nie wydanie praw cofających i przejściowych Rada Ministrów złamała Art. 30 mówiący o wydawaniu aktów prawnych przez Kanclerza. Podsumowując bardzo liczę na zbadanie sytuacji i wyciągnięcie odpowiednich kroków.


Z uszanowaniem
Wicehrabia
(-) Krzysztof Hans van der Ice
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i Poseł Księstwa Sarmacji
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii..
-----
Postaw na Novą Sarmacji - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Starosarmacja
 

Re: Wniosek w sprawie afery sejmowej

Postprzez Albert 20 cze 2017, o 21:21

Wielmożny Wicehrabio,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż w kompetencjach Prefektury Generalnej nie leży interpretacja przepisów — z takim wnioskiem należy udać się do Trybunału Koronnego.

Prefektura Generalna nie widzi przesłanek, aby wszcząć postępowanie w sprawie rzekomego złamania prawa przy powoływaniu i likwidowaniu Sejmu Wielkiego. Nie stwierdzono w procesie legislacyjnym nieprawidłowości, które mogłyby stanowić powód do kontynuowania sprawy na wokandzie Trybunału Koronnego. W opinii Prefektury sprawa dotyczy co najwyżej interpretacji zapisów Ustawy Konstytucyjnej o Sejmie Wielkim.

(—) Albert markiz Felimi-Liderski,
Prefekt Generalny.
(–) Albert diuk Felimi-Liderski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość