Strona 1 z 2

Kasa Ludowa Wandystanu

PostNapisane: 9 lip 2013, o 22:08
przez PTR
Towarzysze,

Pytanie techniczne - czy reaktywujemy w nowym systemie dawniejszą koncepcję Kasy Ludowej Wandystanu jako skarbu niezależnego od konta prowincji, czy jednak zostaniemy przy jednym koncie?

Re: Kasa Ludowa Wandystanu

PostNapisane: 12 lip 2013, o 13:48
przez Alojzy Pupka
A są jakieś koszta utrzymywania takiej instytucji?

Re: Kasa Ludowa Wandystanu

PostNapisane: 12 lip 2013, o 21:19
przez KR Lepki
Powołania tak, utrzymania raczej nie. Póki co przynajmniej.

Re: Kasa Ludowa Wandystanu

PostNapisane: 12 lip 2013, o 21:28
przez PTR
Koszty - 5 tys. lt, przemianowanie tylko, bo instytucję mam. Jak był podatek od przelewów to byłoby to dodatkowo kosztowne, obecnie podatku nie ma, to pomoże nam to prowadzić rejestry (przyznam, że analizowanie kont GWS i MW jest utrudnione przez natłok przelewów tantiemowych.

Re: Kasa Ludowa Wandystanu

PostNapisane: 13 lip 2013, o 10:59
przez Senior
W takim razie bardzo popieram LKW jako instytucję!

W takim razie czy nie powinniśmy zaproponować rządowi w Grodzisku powołania osobnych kont rozliczeniowych i tantiemowych oraz wprowadzenia instytucji audytora, powoływanego w razie potrzeby?

Re: Kasa Ludowa Wandystanu

PostNapisane: 13 lip 2013, o 12:38
przez PTR
Senior napisał(a):W takim razie bardzo popieram LKW jako instytucję!

To się zrobi w takim razie.

Senior napisał(a):W takim razie czy nie powinniśmy zaproponować rządowi w Grodzisku powołania osobnych kont rozliczeniowych i tantiemowych oraz wprowadzenia instytucji audytora, powoływanego w razie potrzeby?

A to by było słuszne, nawet nie tyle osobne konto, tylko możliwość filtrowania przelewów w historii rachunków by wystarczyła.

Re: Kasa Ludowa Wandystanu

PostNapisane: 13 lip 2013, o 20:46
przez KR Lepki
Filtrowanie byłoby bardzo okej i dobre dla wszystkich. Niemniej ja też uważam że należałoby powołać co najmniej odpowiednią instytucje "Skarb Państwa" i jest to w moim kolosalnym projekcie ustawy o finansach publicznych, którą jak skończ poddam pod obrady Partii. Nie wiem czym dokładnie miałaby być "instytucja audytora", ale jeśli o specjalną systemowo, ale nie realnie osobę, to też w moim projekcie będzie najpewniej w przepisach wprowadzających ustęp powołujący do życia "Ducha Sarmacji" z kolektywnym dostępem (jeszcze nie wiem jak szerokim), który by obejmował we własność oprócz instytucji RM, SP czy takich stricte państwowych instytucji również te, w których by o to poproszono, lub które by były niczyje (miast księcia obarczać tym brzemieniem;) )

Re: Kasa Ludowa Wandystanu

PostNapisane: 13 lip 2013, o 23:59
przez Alojzy Pupka
Ej, ej, ale mówimy o finansach MW, czy całej Sarmacji, bo się pogubiłem?

Re: Kasa Ludowa Wandystanu

PostNapisane: 14 lip 2013, o 00:28
przez PTR
Ja mówię o finansach MW, tow. Lepki - jak wnioskuję - o ogólnych :)

Re: Kasa Ludowa Wandystanu

PostNapisane: 14 lip 2013, o 09:53
przez KR Lepki
O ogólnych, bo jeśli chodzi o nasze, to rozumiem że mamy konsensus i powołujemy instytucję Kasy Ludowej i nie ma tu nic więcej do załatwiania.