Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pozew ws. Korona vs Jarek bar. Sadowski

Pozew ws. Korona vs Jarek bar. Sadowski

Postprzez Jakub Bakonyi 10 paź 2008, o 23:14

===============
AKT OSKARŻENIA
===============

Na podstawie art. 66 ust. 2 KK ("Tej samej karze [więzienia albo twierdzy] podlega ten, kto wykorzystuje luki w systemach informatycznych Księstwa Sarmacji do użycia go niezgodnie z prawem albo przeznaczeniem"):

I. OSKARŻAM Jarka bar. Sadowskiego, posługującego się w Sarmacji identyfikatorem A2690 (adres e-mail: sadowski_92 @ o2.pl) o wykorzystanie luki w systemie informatycznym Księstwa Sarmacji - Heroldii Księstwa Sarmacji (ustanowionej Dekretem Księcia Sarmacji nr 500 o przekazaniu władzy książęcej, zwanej dalej „Heroldią”) - do użycia systemu niezgodnie z przeznaczeniem poprzez wprowadzenie do bazy danych przysiąg arystokratycznych i szlacheckich treści nieprzewidzianych przez poprawną konfigurację oprogramowania Heroldii, wobec czego:

II. WNOSZĘ o wymierzenie mu kary jednego miesiąca zesłania do Hrabstwa Gellonii.

III. STAN FAKTYCZNY: Oskarżony w dniu 8 października 2008 r., (o godz. 23:20, poz. 59 w Heroldii), wykorzystując lukę systemu informatycznego polegającą na tym, że możliwe było wprowadzenie do urzędowej bazy danych przysiąg arystokratycznych i szlacheckich także innych, niż przewidziane w oficjalnych formularzach, wartości, wprowadził do bazy danych za pośrednictwem spreparowanego przez siebie formularza:

"Ja, Jarek Sadowski, również zaprzeczam, iż jako, baron Księstwa Sarmacji, w obliczu Księcia Sarmacji oraz wszystkich Jego poddanych, przysięgam wierność Księciu Sarmacji, Księstwu Sarmacji oraz Jego Prawom. We wszystkich swych czynach kierować się będę dobrem Księstwa, a jego pomyślność będzie dla mnie zawsze najwyższym prawem i obowiązkiem." (poz. 59)

- tym samym wypełniając znamiona czynu zabronionego określonego w art. 66 ust. 2 KK. Tożsamość oskarżonego nie ulega wątpliwości z uwagi na fakt korzystania z identyfikatora i hasła w Księstwie Sarmacji, których poprawność weryfikowało oprogramowanie Heroldii; podobnie, nie ulega wątpliwości czas popełnienia przestępstwa z uwagi na wpis w bazie danych, na który osoba odnawiająca przysięgę nie miała możliwości wpływu.

IV. DOWÓD: http://heroldia.sarmacja.org/przysiegi.php

V. UZASADNIENIE
:

Wysoki Sądzie!

Oskarżony dopuścił się wskazanego czynu świadomie. Z całą pewnością mamy też do czynienia ze szkodliwością społeczną. Czyn ten bowiem:
1. jest podważeniem autorytetu władzy książęcej, w szczególności poprzez kpinę z przysięgi szlacheckiej, stanu szlacheckiego i prawa ogólnie;
2. może stawiać w krępującej i, by tak rzec, głupiej sytuacji osoby, które w sposób odpowiedni skorzystały z tej instytucji;
3. stanowi jasne wezwanie do szukania i wykorzystywanie tej, jak i innych luk w systemach informatycznych przez inne osoby.

Mimo tych wszystkich twardych argumentów uznałem, że kara więzienia czy twierdzy jest nieadekwatna do sprawy. Nie spełniałaby zamierzonego w Kodeksie Karnym warunku - skuteczności resocjalizacji. Dlatego wnoszę o minimalny wymiar przewidzianej kary. W połączeniu z samym faktem skazania prawomocnym wyrokiem sądu za czyn popełniony umyślnie, zesłanie powinno być odpowiednie.
Wnioskowany wyrok jest bardzo potrzebny i ma charakter przykładowy. Społeczeństwu trzeba pokazać, że taka postawa, taki czyn - mimo, iż podjęty bez chęci wyrządzenia komukolwiek krzywdy i stanowiący pewną formę żartu - jest ZŁY i narusza dobrą ideę naszego państwa.
Jakub mar. Bakonyi
Kasztelan Czarnoleski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Pozew ws. Korona vs Jarek bar. Sadowski

Postprzez ariston z chios 27 paź 2008, o 21:04

Powołuję skład orzekający do prowadzenia powyższej sprawy wielce czcigodnych sędziów:

# Aristona z Chios
# Krzysztofa St. M. Koniasa
# Michaela von Lichtensteina - jako przewodniczącego składu orzekającego, któremu przekazuję dalsze prowadzenie postępowania

Sprawie nadaję sygnaturę: SK/K/8/2008.

--
Ariston z Chios
przewodniczący SK
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
ariston z chios
 


Powrót do Archiwum Biura Podawczego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron