Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór Kanclerza

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wybór Kanclerza

Postprzez Prokrustes 6 sty 2019, o 17:55

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Szanowni Państwo!

Przystępujemy do wyboru Kanclerza Księstwa Sarmacji, a dokładnie osoby którą wskażemy Jego Książęcej Mości jako wybrańca Sejmu.

Otwieram zgłoszenia kandydatów. Proszę je przedkładać w niniejszym wątku, osoby, które zostaną zgłoszone przez innych proszę o potwierdzenie woli kandydowania.

Postarajmy się by drugie podejście do tej procedury od momentu wprowadzenia obowiązujących przepisów przebiegło lepiej i z korzyścią dla Księstwa.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Re: Wybór Kanclerza

Postprzez Kolo 6 sty 2019, o 18:00

Wysoka Izbo,
Wasza Książeca Mość!

W imieniu klubu poselskiego Partii Rozwoju zgłaszam kandydaturę Józefa Sowińskiego na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji.

Z poważaniem i wyrazami szacunku.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Prokrustes 6 sty 2019, o 18:01

Dodam, że termin składania kandydatur upływa 9 stycznia o 18:05.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Fryderyk 6 sty 2019, o 21:33

Wasza Książęca Mość,
Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

w imieniu Ponadnarodowego Bloku Monarchistycznego zgłaszam kandydaturę Andrzeja barona Swarzewskiego (AD718) na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Prokrustes 6 sty 2019, o 22:27

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Szanowni Państwo!

Zapraszam do debaty. Wybór Kanclerza przez Sejm w siedem dni sprawia, że musimy wszyscy pracować na najwyższych obrotach a zgłaszanie kandydatur i debata mogą przebiegać równocześnie. Nie wiem czy nie popełniam tutaj proceduralnej niezręczności ale powiedziałbym, że obydwie te czynności odpowiadają regulaminowemu pierwszemu czytaniu.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Swarzewski 6 sty 2019, o 22:29

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować obywatelom za wybór mnie w skład Sejmu Księstwa Sarmacji. Jest to dla mnie zaszczyt. Powrót do Sejmu po ponad pięciu latach uważam za duży sukces, ale jeszcze większą odpowiedzialność. Dziękuję również za zgłoszenie mojej kandydatury na urząd Kanclerza. Potwierdzam swoją kandydaturę. Chciałbym zapewnić wszystkich, że w przypadku powołania dołożę wszelkich starań, aby dobrze wypełniać obowiązki szefa rządu.
Jeszcze przed przedstawieniem swoich planów chciałbym pogratulować wszystkim posłom sukcesu wyborczego. Zapewniam, że jestem otwarty na współpracę z opozycją parlamentarną oraz pozaparlamentarną. Wszyscy razem działamy na rzecz Sarmacji. Polityczna rywalizacja nigdy nie powinna być wrogością.

Pozwolę sobie na początek poruszyć kwestię składu Rady Ministrów oraz zmiany Zarządzenia Kanclerza w sprawie organizacji Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2018. Zamierzam ograniczyć liczbę ministerstw. W ramach każdego z nich będzie mogła pracować większa liczba osób, o ile Minister zauważy taką potrzebę.
1) Podkanclerzy Antoni Kacper baronet Burbon-Conti
2) Minister Finansów i Gospodarki Prokrust diuk Zombiakov
3) Minister Spraw Zagranicznych Remigiusz Lwowski markiz von Hochenhaüser
4) Minister Spraw Wewnętrznych (przejmie obowiązki Ministerstwa Sprawiedliwości) Antoni Kacper baronet Burbon-Conti
5) Minister Kultury i Rozwoju Regionalnego (dotychczasowe Ministerstwo Edukacji i Kultury oraz część kompetencji rozwiązanego Ministerstwa Promocji i Informacji; zajmie się również polityką regionalną) Alex kawaler Joe
Serdecznie dziękuję kandydatom na członków Rady Ministrów za wyrażenie woli współpracy. Kierowanie rządem z takimi osobistościami w składzie będzie dla mnie zaszczytem.

Teraz pragnę przejść do przedstawienia pokrótce moich planów. Podstawowym celem rządu będzie realizowanie wszystkich obowiązków spoczywającej na Radzie Ministrów oraz poszczególnych ministerstwach. Sarmaci zasługują na aktywny i zaangażowany rząd, który postara się sprostać ich oczekiwaniom. Mogę zapewnić, że taki właśnie będzie nasz rząd. Każdy z ministrów po powołaniu opublikuje artykuł ze swoimi zamierzeniami na najbliższą kadencję. Ja ograniczę się jedynie do kilku punktów.

1) Stworzenie Komitetu Regionów.
Wspólna Przyszłość zaproponowała w czasie kampanii wyborczej stworzenie organu doradczego Kanclerza oraz Księcia do spraw samorządów. Ma on być odpowiedzią na potrzeby i problemy wszystkich samorządów. Organ będzie się składał z przedstawicieli każdego z samorządów. Jednym z pierwszych zadań Komitetu będzie ugruntowanie pozycji Republiki Bialeńskiej, ale też Królestwa Baridasu w Sarmacji.

2) Poprawa polityki informacyjnej rządu.
Naród zasługuje na to, by znać plany i działania Rady Ministrów. Nasz rząd będzie publikował regularne raporty. Organizowane będą również briefingi Kanclerza. Ponadto, Rada Ministrów będzie na bieżąco odpowiadała na wszystkie pytania obywateli Księstwa Sarmacji, z pominięciem całej biurokracji.

3) Liczne konsultacje społeczne.
Do obecnego rozkładu aktywności mam ambiwalentny stosunek. Z jednej strony cieszę się z rozwoju regionów i ich aktywności, pamiętam wszakże czasy, kiedy ich aktywizacja była jedną z głównych bolączek Księstwa. Ubolewam jednak z powodu lekkiego marazmu w polityce centralnej. Zamierzam organizować liczne konsultacje społeczne, aby poznać opinie jak największej liczby Sarmatów oraz ożywić naszą scenę polityczną.

4) Kultura sarmacka czy kultury sarmackie?
Identycznie jak w poprzednim punkcie, cieszę się z rozwoju kultur samorządów, ale zauważam zastój w tzw. centrali. Nowy Minister Kultury i Rozwoju Regionalnego wspólnie ze mną zajmie się jej ożywieniem. Kawaler Joe będzie dzielił się ze mną swoimi licznymi pomysłami, ja będę starał się przewidzieć ich szansę na powodzenie, a następnie będziemy je realizować. I w końcu coś będzie się działo!

5) Ożywienie polityki zagranicznej.
Napięta sytuacja w Królestwie Dreamlandu. Na Nordacie nie zakończył się proces państwowotwórczy. Sarmacja zwiększa swoją strefę wpływów. Czy w tej sytuacji możemy mówić o postgeopolityce? Zdecydowanie nie! Wspólnie z markizem Lwowskim von Hochenhaüserem nie będziemy się nudzić. Oprócz utrzymania, a wręcz zwiększenie aktywności w ambasadach, zamierzamy reagować na aktualne wydarzenia na arenie międzynarodowej oraz zorganizować w Książęcym Mieście Grodzisku wielką konferencję międzynarodową. Rozmawiajmy, póki jest z kim!

6) Profesjonalizm w finansach.
Diuk Zombiakov postara się uprościć przepisy i procedury w Ministerstwie Finansów i Gospodarki. System gospodarczy oraz jego zagadnienia będą również tematem konsultacji społecznych. Rząd zajmie się też uporządkowaniem i stworzeniem nowych programów dofinansować, m.in. dla samorządów oraz instytucji naukowych.

7) Zmiany w urzędzie Kanclerza.
Być może w Sarmacji byli Kanclerze, którzy idealnie czuli się jako biurokraci. Doceniam zacięcie i skrupulatność, ale ja nie będę jednym z nich. Nie będę ograniczał się do rozpatrywania wniosków, chociaż oczywiście i w tej dziedzinie pomogę Podkanclerzemu. Chcę być Kanclerzem aktywnym, obecnym w życiu społecznym i współtworzącym narrację Księstwa.

To tyle, jeśli chodzi o początek. Nie da się zaplanować wszystkiego, dlatego nawet się tego zadania nie podejmuję. Mogę jednak zapewnić, że o wszystkich dalszym planach będę informował na bieżąco. Dzięki koalicji progresywnej, umiarkowanie republikańskiej Wspólnej Przyszłości oraz konserwatywnego Ponadnarodowego Bloku Monarchistycznego możecie być Państwo pewni, że Rada Ministrów nie będzie przesadzała w żadną stronę. Będziemy po prostu tworzyli lepszą Sarmację każdego dnia!
Andrzej Swarzewski

Postprzez Antoni 6 sty 2019, o 23:35

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

W imieniu Wspólnej Przyszłości w pełni popieram kandydaturę Andrzeja barona Swarzewskiego na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji. Również nie mam zastrzeżeń do zaproponowanego planu przez kandydata barona Swarzewskiego.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Prokrustes 6 sty 2019, o 23:43

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Szanowni Państwo!

Wszystkie reprezentowane w Sejmie stronnictwa zglosily badz poparly zgloszonych kandydatow.
Zachecam do zadawania trudnych pytan.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Peter West 7 sty 2019, o 07:04

Wasza Książęca Mość,
Szanowni Parlamentarzyści,
Drodzy Państwo,

Zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji.
Jednocześnie, naturalnie wyrażam zgodę na kandydowanie.

(-) Peter West
Kanclerz
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek

Postprzez Michał F. Lubomirski 7 sty 2019, o 09:11

Wasza Książęca Mość,
Jaśnie Oświecony Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

Nie wiem, czy jako osoba spoza Sejmu mogę się wypowiadać, ale mam pytanie do kandydata, Pana Józefa Sowińskiego. Mianowicie, czy jest potrzeba tworzenia Komitetu Regionów, skoro w ramach Dworu Książęcego działa Rada Dworu:

[Z Zarządzenia Księcia
w sprawie Konstytucji Dworu Książęcego z dnia 3 grudnia 2018 r.]

§ 2.

Tworzy się następujące Rady:

[...]
[...]
3. Radę Dworu,
[...]

§ 3.

Książę powołuje:

[...]
[...]
3. W skład Rady Dworu - Radców Dworu w celu doradzania w zakresie spraw i kontaktów wewnętrznych oraz w obszarze polityki samorządowej,
[...]

§ 4.
[...]
W skład Rady Dworu z urzędu wchodzą Kanclerz, Namiestnik Starosarmacji, Królowie Teutonii i Baridasu, Konsul Sclavinii, Lord Szambelan Hasselandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej.
[...]

Z wyrazami szacunku,
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
(-) płk. Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz, baronet

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino

Następna strona

Powrót do Sala obrad