Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór asesora: Schlesinger-Asketil

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wybór asesora: Schlesinger-Asketil

Postprzez Kristian Arped 13 lip 2016, o 22:55

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

zarządzam debatę nad wyborem Martina hrabiego Schlesingera-Asketila na funkcję asesora Trybunału Koronnego, która zakończy się 16 lipca 2016 roku o godzinie 23.55.

Odnośnik do zgłoszenia: viewtopic.php?p=225424#p225424.

(—) Kristian bar. Arped,
Marszałek Sejmu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Wybór asesora: Schlesinger-Asketil

Postprzez Sierg 14 lip 2016, o 10:07

Czcigodny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

Z góry wnioskuję o skrócenie debaty do minimum.

(—) Siergiusz hrabia Asketil

Postprzez Kristian Arped 14 lip 2016, o 18:48

Panie Pośle,

w związku z art. 4 ust. 5 Ustawy Sejmu nr 107 — Regulaminu Sejmu z dnia 10 lipca 2010 r. zmuszony jestem przyjąć wniosek o przejście do głosowania — niestety — dopiero po upłynięciu 48 godzin od rozpoczęcia pierwszego czytania.

(—) Kristian bar. Arped,
Marszałek Sejmu

Postprzez Alfred 14 lip 2016, o 19:33

Wysoki Sejmie,

moje zgłoszenie było dosyć lakoniczne — teraz chciałbym przedstawić swój życiorys i kwalifikacje.

Działam w mikroświecie od 27 marca 2013 roku. W Królestwie Dreamlandu, gdzie rozpocząłem swoją działalność, sprawowałem urzędy: namiestnika prowincji, ministra kultury i nauki, ministra spraw wewnętrznych (finansów), premiera, szefa służb informatycznych.

Księstwo Sarmacji obserwowałem już od 2013 roku; przeprowadziłem się jednak dopiero w sierpniu 2014 r. i w tym samym miesiącu otrzymałem obywatelstwo. Poza wymiarem sprawiedliwości pełniłem w przeszłości funkcje: namiestnika Sclavinii, ministra spraw wewnętrznych (ds. organizacji paramilitarnych), ministra spraw zagranicznych, posła na Sejm (z ramienia NSZZ „Represji”). Aktualnie jestem członkiem Rady Ministrów, jako Minister Sprawiedliwości i Podkanclerzy.

Urząd asesora obejmowałem trzykrotnie (10 kwietnia 2015 r., 14 sierpnia 2015 r. i 11 marca br.); w każdej kadencji pełniłem też funkcję Marszałka Trybunału Koronnego. Uczestniczyłem w rozpoznawaniu przez Trybunał licznych spraw. Gdy pełniłem rolę przewodniczącego składu, zazwyczaj udawało mi się przeprowadzić postępowanie sądowe w rozsądnym czasie, przy czym zawsze dbałem o należyte wysłuchanie racji obydwu stron. Naruszających powagę karałem bezlitośnie i surowo.

Od dłuższego czasu staram się nieustannie podnosić swoje kwalifikacje — przez studiowanie dostępnej mi literatury fachowej, a także działać na rzecz polepszenia jakości pracy Trybunału Koronnego w ogóle. Zainicjowałem prace nad jednolitym szablonem wyroku (ukończonym i od niedawna stosowanym), jestem także autorem projektu kodeksu postępowania sądowego, będącego aktualnie przedmiotem sejmowej debaty.

Lubię pracę w Trybunale Koronnym, choć ma ona swoje nieciekawe strony. Liczę, że Sejm zechce powierzyć mi funkcję asesora na kolejne cztery miesiące.

Łączę wyrazy szacunku
(—) Martin hr. Schlesinger-Asketil

Postprzez Kristian Arped 16 lip 2016, o 13:31

Wasza Książęca Mość
Wysoka Izbo,

podpisuję się pod wnioskiem o skrócenie debaty.

(—) Kristian bar. Arped,
Poseł na Sejm

Postprzez Kristian Arped 16 lip 2016, o 13:37

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

na podstawie art. 4 ust. 4 Ustawy Sejmu nr 107 — Regulaminu Sejmu z dnia 10 lipca 2010 r. skracam pierwsze czytanie projektu oraz rozpoczynam głosowanie: http://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/424.

(—) Kristian bar. Arped,
Marszałek Sejmu

Postprzez Kristian Arped 17 lip 2016, o 19:19

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

na podstawie art. 5 ust. 4 Ustawy Sejmu nr 107 — Regulaminu Sejmu z dnia 10 lipca 2010 r. skracam drugie czytanie projektu. Stwierdzam, iż Sejm podjął uchwałę: http://prawo.sarmacja.org/akt,8659.html.

(—) Kristian bar. Arped,
Marszałek Sejmu

Powrót do Sala obrad