Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[PROJEKT] Poczet władców Teutonii

Siedziba Teutońskiego Instytutu Historii, instytucji naukowej badającej przeszłość tak Teutonii, jak i całej Sarmacji.

Re: [PROJEKT] Poczet władców Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 14 cze 2017, o 21:26

A zatem to jak tak od siebie coś dorzucę. Nie dane mi było poznać Cesarza, ale pamietam takie zadanie o nim;
- Że bardzo długo osoby z jego bliskiego otoczenia, nie wiedziały że to młody chłopak jest...
- Co do JKM Łukasza Augusta tego monarchę pamietam z czasu jego schyłku panowania; ale był to sprawny i dobry zarządca Królestwa w trudnych czasach.
- Co do JKM Michaela von Lichtenstein to dane mi było go poznać osobiście i wspólnie już pracować. I moja ocena jest taka że to był bardzo ambitny i skupiony na swojej karierze monarcha. Piastował wiele urzędów na raz z silnym zaangażowaniem, bo wiedział że mu się to opłaca i przyniesie mu zyski w przyszłości. Miał dar do zyskiwania sobie ludzi i sprawnego nimi kierowania.
- JKM Mateusza Wilhelma też znałem osobiście i moja ocena jest jednoznaczna: Monarcha z pasją i wizją, miał pełen szacunek i splendor. Dla mnie był on lepszym Władcą niż jego poprzednik; niestety nie dane mu było w pełni wykorzystać swoich atutów.
- JKM Andrzej Fryderyk jego przygoda z Królewskim diademem się dopiero zaczyna, nie mniej jest to monarcha o silnym poczuciu obowiązku i nie wykorzystanym potencjale.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Jakob 15 cze 2017, o 12:02

Sławomir napisał(a):A zatem to jak tak od siebie coś dorzucę. Nie dane mi było poznać Cesarza, ale pamietam takie zadanie o nim;
- Że bardzo długo osoby z jego bliskiego otoczenia, nie wiedziały że to młody chłopak jest...

W takim razie możemy się zapoznać. Istotnie, w 2003 r. liczyłem sobie lat 14 i jakoś się z tym nie afiszowałem, ponieważ znaczna część poddanych była ode mnie istotnie starsza. Wtedy zresztą wydawało mi się, że jak ktoś jest studentem pierwszego roku to jest już bardzo dojrzały. W ogóle postarzało nam się strasznie to społeczeństwo, jak widzę. Brak tu bezkompromisowości charakterystycznej dla młodych ludzi, raczej dominuje stagnacja starców.
Jakob
Jakob

Postprzez von Lichtenstein 15 cze 2017, o 12:59

Jakob napisał(a):Brak tu bezkompromisowości charakterystycznej dla młodych ludzi, raczej dominuje stagnacja starców.

Rozczuliłem się :D, tak bardzo w punkt!
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies

Postprzez Hetman_Gotfryd 15 cze 2017, o 15:18

Było by dla mnie olbrzymim, przeżyciem gdybym mógł poznać JCM. Ale nie pierwszy raz widać, jak trafnie nas ocenia Osoba z pozna obecnej kadry KT.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Jakob 15 cze 2017, o 19:06

Sławomir napisał(a):Było by dla mnie olbrzymim, przeżyciem gdybym mógł poznać JCM. Ale nie pierwszy raz widać, jak trafnie nas ocenia Osoba z pozna obecnej kadry KT.

Rozpoczynamy 5-minutowy program "Godzina szczerości". Będę odpowiadał na pytania na każdy temat, gdyż znam się na wszystkim.
Jakob
Jakob

Postprzez Juarez 16 cze 2017, o 00:20

Jakob napisał(a):Rozpoczynamy 5-minutowy program "Godzina szczerości". Będę odpowiadał na pytania na każdy temat, gdyż znam się na wszystkim.

Kusi mnie żeby to sprawdzić. Wasza Cesarska Mość, czy Nam jako młodym synom i córom teutońskiej ziemi dane będzie kiedykolwiek doczekać powrotu cesarskiej chwały i potęgi, która skruszy kajdany reżymu, odpędzi bagienne opary od granic naszej Ojczyzny, skarci oprawców Maja i przywróci Cesarstwo nieskalane widmem gelloństwa?
Obrazek
ObrazekObrazek

Postprzez Andrzej Fryderyk 16 cze 2017, o 01:08

Ktoś tu chce się mnie pozbyć.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Cudzoziemiec 1 16 cze 2017, o 09:23

Fantastycznie jest widzieć pojawienie się na forum tak znamienitej persony jak Jego Cesarska Wysokość Jakob! Dopinguję do powrotu na dłużej :)

Postprzez Hetman_Gotfryd 16 cze 2017, o 15:58

Drogi Juarez ubiegł mnie w pierwszym pytaniu do JCW Jacoba :)
Ależ JKM Andrzeju Fryderyku, nikt nawet nie śni o obaleniu cie z tronu...
Ale to by było jak wrodził do aktywności na raz... Cesarz, Arcyksiążę i IV książę :)

Nie mniej Ja chciałbym zapytać JCM o Dymisję rządu Twardowskiego oraz bunt w postaci Republik Brackiej ?
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Juarez 16 cze 2017, o 16:14

AF napisał(a):Ktoś tu chce się mnie pozbyć.

Ależ skąd Czcigodny Królu. Chociaż muszę przyznać, że królewski tron wydaje się o wiele wygodniejszy od koadiutorskiego fotela. :lol:
Obrazek
ObrazekObrazek

Poprzednia strona

Powrót do Teutoński Instytut Historii [Úr Teutoniš Institut ik Historie]