Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór asesora Trybunału Koronnego

Miejsce zgłaszania projektów ustaw i uchwał

Wybór asesora Trybunału Koronnego

Postprzez Helwetyk 8 cze 2016, o 07:35

Wasza Książęca Mość, Wysoka Izbo,
Szanowne Obywateli i Szanowni Obywatele,

W związku z nadchodzącym wygaśnięciem kadencji Tytusa hr. Aureliusza-Chojnackiego, zarządzam wybór asesora Trybunału Koronnego. Zgodnie z Ustawą o Trybunale Koronnym, „asesorów wybiera indywidualnie Sejm, na czteromiesięczną kadencję, większością co najmniej dwóch trzecich głosów; swoją kandydaturę może zgłosić niezasiadający w Sejmie aktywny obywatel sarmacki wyróżniający się wysokim poziomem wiedzy prawniczej, który uzyskał obywatelstwo Księstwa Sarmacji nie później niż 12 miesięcy przed dniem zgłoszenia kandydatury na asesora, oraz nie został skazany lub ukarany za przestępstwo”. Swoją kandydaturę może, w niniejszym wątku, złożyć każdy obywatel sarmacki spełniający powyższe kryteria określone ustawą. W związku z indywidualnym wyborem asesorów, każda ze zgłoszonych kandydatur będzie przedmiotem odrębnego postępowania uchwałodawczego — do chwili obsadzenia funkcji przez Sejm.

Kandydatura powinna zawierać:
• odsyłacz do postanowienia w Dzienniku Praw w sprawie nadania obywatelstwa sarmackiego,
• oświadczenie następującej treści:

Świadomy odpowiedzialności karnej za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego oświadczam, że posiadam status aktywnego obywatela sarmackiego (obywatelki sarmackiej) oraz, że nie zakończyłem(am) odbywania kary za przestępstwo w okresie sześciu miesięcy poprzedzających zgłoszenie kandydatury albo że skazanie lub ukaranie uległo zatarciu lub było przedmiotem prawa łaski.

Obrazek
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Re: Wybór asesora Trybunału Koronnego

Postprzez Kristian Arped 13 lip 2016, o 22:46

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Drodzy Obywatele,

w związku z wygaśnięciem kadencji Martina hrabiego Schlesingera-Asketila, zarządzam — kolejny — wybór asesora Trybunału Koronnego. Wymagania określone są w poście poprzedzającym.

(—) Kristian bar. Arped,
Marszałek Sejmu

Postprzez Alfred 13 lip 2016, o 22:51

Panie Marszałku,

zgłaszam swoją kandydaturę. Obywatelstwo nadano mi postanowieniem Księcia z dnia 16 sierpnia 2014 r. w sprawie nadania obywatelstwa sarmackiego. Świadomy odpowiedzialności karnej za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego oświadczam, że posiadam status aktywnego obywatela sarmackiego oraz że nie zakończyłem odbywania kary za przestępstwo w okresie sześciu miesięcy poprzedzających zgłoszenie kandydatury.
(—) Alfred de Ebruz

Postprzez Roland 14 lip 2016, o 14:02

Wasza Książęca Mość,
Panie Marszałku,
Wysoka Izbo!

Również chciałbym złożyć na ręce Pana Marszałka kandydaturę na urząd Asesora Trybunału Koronnego. Pierwotnie nie miałem w planach tego czynić, ale odbywszy kilka rozmów, zostałem zachęcony by jednak kandydować. Na moment składania aplikacji zajmuję piątą pozycję w Spisie Aktywności Obywateli. Jak powszechnie wiadomo nie zasiadam w ławach sejmowych. W toku swego mikronacyjnego żywota w Księstwie Sarmacji miałem zaszczyt parokrotnie zasiadać w Sejmie, dwa razy pełniłem funkcję Kanclerza Księstwa Sarmacji oraz sprawowałem pomniejsze funkcje urzędnicze na szczeblu centralnym. Znaczną część swojej aktywności poświęcałem na sprawowanie najwyższych urzędów władzy wykonawczej w Królestwie Teutonii. Sądzę, że implikuje to zarówno potwierdzenie mojej znajomości tak systemu prawnego Księstwa Sarmacji, jak i funkcjonowania i użytkowania Dziennika Praw Księstwa Sarmacji. Wydaje mi się, choć ciężko samodzielnie i w sposób obiektywny ocenić, że dysponuję ponadprzeciętną wiedzą prawniczą.

Obywatelstwo Księstwa Sarmacji uzyskałem 12 lutego 2013 roku. Mój aktualny status obywatelski unormowany został postanowieniem w sprawie przywrócenia obywatelstwa sarmackiego z dnia 11 stycznia 2016 roku.

Informuję też, że zastosowano wobec mnie prawo łaski, skuteczne z dniem 23 kwietnia 2015 roku, czyli ponad rok temu. Tym samym spełniam wymóg niekaralności w okresie nie mniejszym niż sześć miesięcy od dnia złożenia kandydatury.

Jednocześnie też składam stosowne oświadczenie:

Świadomy odpowiedzialności karnej za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego oświadczam, że posiadam status aktywnego obywatela sarmackiego (obywatelki sarmackiej) oraz, że nie zakończyłem(am) odbywania kary za przestępstwo w okresie sześciu miesięcy poprzedzających zgłoszenie kandydatury albo że skazanie lub ukaranie uległo zatarciu lub było przedmiotem prawa łaski.

Proszę Wysoką Izbę o przychylne rozpatrzenie mojej aplikacji.

Z wyrazami szacunku,
(―) Roland baronet Heach-Romański
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kristian Arped 27 lip 2016, o 13:07

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Drodzy Obywatele,

w związku z utratą funkcji asesora Trybunału Koronnego przez JKW Defloriusza Dymana Wandera, zarządzam wybór asesora. Wymagania, określone w poście rozpoczynającym wątek, pozostają niezmienione.

(—) Kristian bar. Arped,
Marszałek Sejmu

Postprzez M. Kawowy 27 lip 2016, o 17:55

Zgłaszam swoją kandydaturę. Aktywność zyskam wraz z dzisiejszą aktualizacją spisu aktywności.
markiz Młynek Kawowy

Obrazek
M. Kawowy

Postprzez M. Kawowy 27 lip 2016, o 18:30

Słusznie zwrócono mi uwagę.

Świadomy odpowiedzialności karnej za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego oświadczam, że posiadam status aktywnego obywatela sarmackiego (obywatelki sarmackiej) oraz, że nie zakończyłem odbywania kary za przestępstwo w okresie sześciu miesięcy poprzedzających zgłoszenie kandydatury albo że skazanie lub ukaranie uległo zatarciu lub było przedmiotem prawa łaski.

Obywatelstwo.
markiz Młynek Kawowy

Obrazek
M. Kawowy

Postprzez Kristian Arped 3 sie 2016, o 23:38

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Drodzy Obywatele,

w związku z uzupełnieniem liczby asesorów Trybunału Koronnego do liczby określonej w art. 1 Rozporządzeniem Księcia o liczebności Trybunału Koronnego z dnia 21 maja 2016 r. stwierdzam, iż nabór został zakończony oraz archiwizuję wątek.

(—) Kristian bar. Arped,
Marszałek Sejmu

Powrót do Laska Marszałkowska