Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Co z tym Wandystanem?

Świadomość bytu Ludu Pracującego

Co z tym Wandystanem?

Postprzez Jeremiasz Winchester 26 cze 2012, o 14:28

Unia unią, ale Wandejczycy w pupie mają chyba działalność na terytorium Księstwa Sarmacji, wybierając tylko powolną agonię na ich przestarzałej liście dyskusyjnej.

Co z tym punktem traktatu?

Art. 14.

W okresie co najmniej dwunastu miesięcy od dnia wejścia w życie traktatu Księstwo Sarmacji zapewnia mechanizm przekazywania wypowiedzi zamieszczanych w oficjalnym dziale Mandragroratu Wandystanu na Forum Centralnym na Listę Dyskusyjną Mandragoratu Wandystanu.

Czy nasz Książę nie ma prawa do zobowiązania Wandejczyków (chociażby oficjalnych funkcjonariuszy reżimu Wandowego) do udzielania się na Forum Centralnym. Oznaki życia w tym dziale byłyby bardzo miłe i na pewno znalazłoby się paru Sarmatów co by się w Mandragoracie zadomowiło.
PRECZ Z HASSELANDEM!

/-/ baronet Jeremiasz Winchester
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Co z tym Wandystanem?

Postprzez Helwetyk 26 cze 2012, o 14:33

Jeremiasz Winchester napisał(a):Co z tym punktem traktatu?

Jest wykonany co do litery. Natomiast co do głównego przesłania, to po prostu ktoś z władz wandejskich musiałby mieć cojones oraz zadekretować zastąpienie obecnej formuły LDMW rozwiązaniem „jednokierunkowym” (zapisanym w traktacie jako jednostronne zobowiązanie władz państwowych). Bo tak, jak jest, to każdy widzi.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Co z tym Wandystanem?

Postprzez Karolina 26 cze 2012, o 14:36

Co to w ogóle za pomysł -- zobowiązywać do aktywności na forum? Jest jak jest, nie wszystkim się podoba to, że Wandystan trzyma się LD, ale to ich wybór. Tym bardziej, żadne zobowiązania nie przekonają Wandejczyków do używania forum, a wręcz przeciwnie -- mogą ich odstraszyć.

Moim zdaniem, problem nie leży w używaniu lub nieużywaniu forum. Przecież można nawet używać i listy dyskusyjnej, tylko trzeba ją odpowiednio rozreklamować. A w tym dziale nie ma nawet informacji o tym, że MW używa listy, nie ma poradnika, jak się na nią zapisać -- i to jest problem dla nowego mieszkańca, który zamieszkał w GWS!

Zresztą, nawet na samej LDMW coś ostatnio mało aktywności... Nie sądzę, aby forum poprawiło tę sytuację. Tu raczej chodzi o ludzi samych w sobie.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Co z tym Wandystanem?

Postprzez Helwetyk 26 cze 2012, o 14:45

Karolina napisał(a):Co to w ogóle za pomysł -- zobowiązywać do aktywności na forum? Jest jak jest, nie wszystkim się podoba to, że Wandystan trzyma się LD, ale to ich wybór.

To właśnie napisałem, że „ktoś z władz wandejskich musiałby mieć cojones” aby dokonać zmiany.

Karolina napisał(a):Moim zdaniem, problem nie leży w używaniu lub nieużywaniu forum. Przecież można nawet używać i listy dyskusyjnej, tylko trzeba ją odpowiednio rozreklamować. A w tym dziale nie ma nawet informacji o tym, że MW używa listy, nie ma poradnika, jak się na nią zapisać -- i to jest problem dla nowego mieszkańca, który zamieszkał w GWS!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami — wiążącymi władze państwowe — obszarem prowincji jest jej dział na FC. Co nie zmienia faktu, że Wandejczycy przywiązani do listy mają pełne prawo reklamować ją na wszelkie możliwe sposoby. Co z kolei nie zmienia faktu, że jest to szkodliwe dla Sarmacji jako całości (jakbyśmy nie przerabiali kilku miejsc publicznych, a w efekcie podziału społeczności na funkcjonujące w odosobnieniu grupki…).

Karolina napisał(a):Zresztą, nawet na samej LDMW coś ostatnio mało aktywności... Nie sądzę, aby forum poprawiło tę sytuację. Tu raczej chodzi o ludzi samych w sobie.

A o czym mają rozmawiać, we wciąż tym samym gronie? O kolejnym planie reform?
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Co z tym Wandystanem?

Postprzez Alojzy Pupka 29 cze 2012, o 03:11

ob. Winchester napisał(a):Unia unią, ale Wandejczycy w pupie mają chyba działalność na terytorium Księstwa Sarmacji, wybierając tylko powolną agonię na ich przestarzałej liście dyskusyjnej.

Obywatelu Winchester, pozwólcie że parę spraw wyprostuję:
― Pierwsze i najważniejsze: Wandejczycy działając na Liście Dyskusyjnej działają na terytorium Księstwa Sarmacji.
― Po drugie, Wandejczycy aktywnie działają także poza granicami Mandragoratu Wandystanu. Choćby w mediach ogólnosarmackich.
― Po trzecie, tak samo jak wy słusznie zaprotestujecie na stwierdzenie że forum jest przestarzałą formą komunikacji (bo czemu nie grupa na fejsbuku?!), tak i ja będę protestować kiedy ktoś będzie nazywać listę formą przestarzałą. To po prostu inny sposób komunikowania się, który nam odpowiada bardziej.

ob. Winchester napisał(a):Czy nasz Książę nie ma prawa do zobowiązania Wandejczyków (chociażby oficjalnych funkcjonariuszy reżimu Wandowego) do udzielania się na Forum Centralnym.

Jakie prawo ma Książę do zobowiązania ob. Jeremiasza Winchestera do udzielania się w ogóle w Księstwie Sarmacji, lub w jakimś konkretnym przejawie jego życia? Nie ma takiego prawa, ba, nie ma takiej fizycznej możliwości. To samo tyczy się zobowiązywania do aktywności mnie, czy kogokolwiek innego z mieszkańców i obywateli MW. Bajdełej, akurat ja w okresach między atakami realiozy udzielam się również na Forum Centralnym, więc w ogóle nie rozumiem w czym rzecz.

ob. Winchester napisał(a):Oznaki życia w tym dziale byłyby bardzo miłe i na pewno znalazłoby się paru Sarmatów co by się w Mandragoracie zadomowiło.

Parę razy już to pisałem, ale jestem wytrwały, mogę raz jeszcze. Sarmaci spoza Wandystanu albo woleli forum, albo zostali postawieni przed faktem dokonanym (przeprowadzką), albo − czy to aby nie konkretnie Wasz przypadek? − w ogóle listy nie zaznali. I okej, teraz jeśli chce się np. uczestniczyć w życiu politycznym Księstwa na szczeblu centralnym, trzeba się przemóc do forum choćby się go nie lubiło, a nie wołać z listy dyskusyjnej że macie się tu do mnie przenieść bo chce się w tej piaskownicy z wami bawić. Tak samo, jeśli ktoś chce się zadomowić w MW, to jest bardzo mile widziany na liście, ale niech nie oczekuje że nagle te kilka osób które Wandystan tworzy, rzuci wszystko i poleci na forum żeby tam dotrzymywać mu towarzystwa.

Korzystanie czy to z forum, czy z listy, przez osobę która tego nie lubi jest rzeczywiście nieco upierdliwe (wiem to po swoim użytkowaniu forów), ale jednocześnie wymaga tak naprawdę niewiele wysiłku żeby nad swoimi idiosynkrazjami przejść dalej i z narzędzia którego się nie lubi po prostu korzystać. Do czego zachęcam i przypominam: pusty mail na wandystan-subscribe@yahoogroups.com.

ob. Karolina napisał(a):A w tym dziale nie ma nawet informacji o tym, że MW używa listy, nie ma poradnika, jak się na nią zapisać − i to jest problem dla nowego mieszkańca, który zamieszkał w GWS!


Słuszne spostrzeżenie! Postaram się coś z tym zrobić.
ppłk Alojzy Pupka h. Magnitogorsk
mandragor-senior

non è ancora finita
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 


Powrót do Wandejska egzystencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość