Strona 1 z 3

Wybory prezydenckie

PostNapisane: 12 lis 2013, o 00:39
przez Alojzy Pupka
KANCELARIA KOLEKTYWU MANDRAGORSKIEGO
⸻ ☭ ⸻
OGŁOSZENIE


W związku z upływem przepisowej kadencji Drogiego Lidera, tow. Prezerwatywa Tradycji Radzieckiego, rozpisane zostaną wybory na stanowisko prezydenta Mandragoratu. Zgodnie z wymaganiami ordynacji ogłosiłem wstępną listę wyborców; zarówno biernych jak i czynnych, bo tym razem obie listy znów się nie pokrywają. Proszę o obywatelską kontrolę tego, czy wszystko się zgadza. Elekcja ruszy po przepisowych siedmiu dniach i pozaprzepisowych kilku kolejnych mojego zapominalstwa, tak więc można już zastanawiać się nad startem.


(―) & (―) Kolektyw Mandragorski

Re: Wybory prezydenckie

PostNapisane: 12 lis 2013, o 13:43
przez Paulina Wileńska
Jak ma się moje istnienie na liście posiadaczy biernego prawa wyborczego do mojego nieposiadania obywatelstwa sarmackiego?

Re: Wybory prezydenckie

PostNapisane: 12 lis 2013, o 14:05
przez Alojzy Pupka
Kurde, przegapiłem to. W wewnętrznych przepisach, którymi kierowałem się przy tworzeniu list, czynne i bierne uzależnione jest tylko od obywatelstwa wandejskiego. Zgodnie z konstytucją KS, nie można pełnić funkcji bez obyw. sarmackiego ale nie ma ani słowa o startowaniu w wyborach lokalnych, więc nawet jakby was wybrano, nie moglibyście tylko objąć stołka. Ale obywatelstwa MW odebranego nie macie, stąd wisicie w wykazie. Nie wiem czy to właściwa interpretacja, ale tak to zadziałało.

Re: Wybory prezydenckie

PostNapisane: 12 lis 2013, o 15:32
przez Helwetyk
Alojzy Pupka napisał(a):Kurde, przegapiłem to. W wewnętrznych przepisach, którymi kierowałem się przy tworzeniu list, czynne i bierne uzależnione jest tylko od obywatelstwa wandejskiego. Zgodnie z konstytucją KS, nie można pełnić funkcji bez obyw. sarmackiego ale nie ma ani słowa o startowaniu w wyborach lokalnych, więc nawet jakby was wybrano, nie moglibyście tylko objąć stołka. Ale obywatelstwa MW odebranego nie macie, stąd wisicie w wykazie. Nie wiem czy to właściwa interpretacja, ale tak to zadziałało.

Formalnie rzecz biorąc, „obywatelstwo wandejskie [jest] odbierane [przez Prezydenta] w przypadku utraty obywatelstwa sarmackiego” (Konstytucja MW). Ze swojej strony proponowałbym (wreszcie) odzyskać obywatelstwo sarmackie, ponieważ Konstytucja Księstwa Sarmacji jest tu jednoznaczna. I tak towarzyszkę wolna elekcja ominęła, to przynajmniej zdąży na wybory. ;-)

Re: Wybory prezydenckie

PostNapisane: 12 lis 2013, o 15:37
przez KCS
Głos na KPS(w) trzeba oddać!

Re: Wybory prezydenckie

PostNapisane: 12 lis 2013, o 16:56
przez PTR
Praktyka dotąd była taka, żeby nie odbierać osobnym postanowieniem w przypadku utraty obywatelstwa KS. W DP brak, czy to z okresu prezydentury tow. Lepkiego czy to mojej. Z takich przypadków chyba jeszcze Perun stracił.

Re: Wybory prezydenckie

PostNapisane: 12 lis 2013, o 18:19
przez Paulina Wileńska
Helwetyk napisał(a):Ze swojej strony proponowałbym (wreszcie) odzyskać obywatelstwo sarmackie, ponieważ Konstytucja Księstwa Sarmacji jest tu jednoznaczna.

I tak nie mam zamiaru kandydować na prezia, więc odzyskiwanie nie jest jakimś moim większym priorytetem. Wolę raczej poczekać, aż wreszcie będzie można pełnić funkcje publiczne w prowincjach bez posiadania obywatelstwa sarmackiego.

Re: Wybory prezydenckie

PostNapisane: 12 lis 2013, o 18:32
przez Alojzy Pupka
Nie będę się wtrącać prezydentowi w jego działanie, ale jak tak to imo należałoby w takim razie zmienić w konstytucji MW z odbiera na może odebrać, bo bez tego to wygląda na działanie nie tyle mimo, co wbrew naszemu własnemu prawu.

Re: Wybory prezydenckie

PostNapisane: 12 lis 2013, o 19:26
przez PTR
Znaczy nie chodziło mi o to, że nie odbieram (wbrew literze prawa), tylko że utrata "rozumie się sama przez się" i nie ma co mnożyć postanowień, jak jest utrata sarmackiego, to znaczy że wandejskie też utracił.

Re: Wybory prezydenckie

PostNapisane: 12 lis 2013, o 19:47
przez Alojzy Pupka
Towarzyszu prezydencie, nie chcę w tym zakresie robić jakiejś samowolki, czy w ogóle działać na własną rękę, dlatego proszę o jasne polecenie wasze: rozumiem że tow. tow. Wileńską oraz Peruna mam traktować jak nie posiadających obywatelstwa MW, pozbawić wandejskiego systemowego obywatelstwa i wykreślić z list wyborców?