Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

KAMPANIA RPG - krok II

KAMPANIA RPG - krok II

Postprzez von Lichtenstein 2 wrz 2010, o 14:18

Kochani!

Czas najwyższy na drugi krok jaki poczynimy na drodze ku rozpoczęciu pierwszej w Królestwie (a nawet i Księstwie Kampanii RPG). Poniżej przedstawię garść informacji i zasad dalszego uczestnictwa dla tych, którzy zgłosili się do tego skomplikowanego przedsięwzięcia.

I. Tło fabularne

Będzie swojego rodzaju retrospekcją, przeniesieniem się w odległą przeszłość Królestwa Teutonii znajdującego się wówczas w realiach średniowiecznych. Wszystko to zostanie osnute nimbem klimatu rodem z klasycznego fantasy, nie przesadzając jednak nadto w "nadprzyrodzoną" stronę. Jeżeli ktoś kiedykolwiek spotkał się z sagą Pieśni Lodu i Ognia autorstwa George R.R. Martina - w mig pojmie o co chodzi. Nie będzie to bowiem przygoda typu heroic w której bohaterowie graczy roznoszą w pył całe armie jednym pierdnięciem :) Tu śmierć może być równie powszechna co rozkosz w ramionach karczemnej dziwki. :P

Bohaterowie graczy wcielą się w postaci dwóch różnych stanów: Możnych i Wolnych. Ci pierwsi w założeniu mają być dalszymi potomkami jednego ze szlacheckich rodów (trzeci bądź czwarty w kolejce dziedziczenia, a nawet bękart), w trakcie ustaleń doprecyzowaniu ulegną dalsze szczegóły ( np. postać gracza jest potomkiem prostego rycerza czy może pomniejszego lorda ). Wolni natomiast to ludzie wywodzący się z niższego stanu, acz posiadający jedną ważną przewagę ponad resztą prostaczków - mimo braku szlacheckiego pochodzenia żyją na własny rachunek nie będąc w stosunku poddaństwa, zaliczają się do nich zarówno wszelkiej maści najemnicy jak i rzemieślnicy, kupcy, znachorzy których talenty i zaradność umożliwiają im zachowanie niezależności.

II. Technikalia

Celem podstawowym będzie rozegranie przynajmniej jednej przygody na dwa tygodnie, a w dalszej perspektywie umożliwienie płynnej kontynuacji kampanii w być może większej częstotliwości (np. raz tygodniowo).

Całość w założeniu odbywać się będzie w systemie czysto narracyjnym, bądź to za pośrednictwem zwykłego czatu, czy też przystosowanego specjalnie do tych celów programu, którego pozyskanie aktualnie spędza mi sen z powiek :) Nie wykluczam także, jeżeli taka będzie wola uczestników wprowadzenia elementu zwiększającego adrenalinę i czynnik losowy - mianowicie odpowiednio dostosowanej mechaniki (która w przypadku programu o którym mówiłem wyżej będzie ciekawym urozmaiceniem).

Kronika - to zapiski wspomnień, streszczenia epizodów które już miały miejsce, spisywane na bieżąco w celu zostawienia po sobie pamiątki dla potomnych, jak i stanowiące dobrą "przypominajkę" dla tych którzy z różnych względów będą na którymś z epizodów nieobecni.

III. Dalsze warunki uczestnictwa

Podstawowym i jedynym na chwilę obecnym dalszym warunkiem uczestnictwa jest sporządzenie i przesłanie za pośrednictwem PW na niniejszym forum szkicu historii i koncepcji postaci. Szkic ten podlegać będzie dalszej dyskusji, ewentualnym korektom a zatwierdzony powędruje ku rozwinięciu przez uczestnika w uzgodnionym wcześniej kierunku.

Wszelkie pytania i niejasności proszę składać w tym wątku - odpowiem jak najszybciej!
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość