Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Oszukani tuż, tuż!

Dla ducha i oka

Oszukani tuż, tuż!

Postprzez Rihanna 22 sty 2019, o 23:18

Moi drodzy!
Do premiery "Oszukanych", trzeciej części Spisku pozostało 20 dni. Te 20 dni nie będzie nudne. Codziennie będę starać się przypomnieć Wam co się wydarzyło w poprzednich częściach.

Początek Spisku, to zapowiedź pociągającej historii, która miała wszystkich poruszyć i jednocześnie zaciekawić. W pierwszej części mamy ukazaną zapowiedź złych wydarzeń w Sarmacji o których wiedzieli już możni, którzy pracownikom fabryk ucinali pensje tak, aby jak najwięcej zostało gdy zamkną interes i wymkną się z Sarmacji.
I nie była to żadna wybujała fantazja, bo już na samym początku ma miejsce zamach w Grodzisku, a w jego wyniku poszkodowanym stał się Michał Bryennios - Kanclerz Księstwa Sarmacji, który czekał na Siergiusza Asketila - Prefekta Generalnego. Sam Prefekt zdaje się mieć problemy - taksówka, którą podróżuje nie wiezie go do konkretnego celu, ale do jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic. Po dowiezieniu na miejsce kierowca w ramach zapłaty otrzymuje kulkę w łeb.
Sytuacja po wybuchu nie należała do najlepszych. Karetki, panika, prawdopodobna śmierć Kanclerza. Wszystko zdawało się być tragicznym żartem, ale nie było. Szacowano, że śmierć w zamachu mogło ponieść nawet kilkaset osób. Ale okazuje się, że Kanclerz przeżył zamach. Jednak będąc pod gruzami nikt nie słyszał jego wołania o pomoc.

Jeśli chcecie przeczytać całą część, zapraszam Was tutaj i oczywiście zapraszam do dyskusji!
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Asesor Trybunału Koronnego
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Oszukani tuż, tuż!

Postprzez AJ Piastowski 23 sty 2019, o 08:34

Reklama dźwignią handlu. GJ!
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Oszukani tuż, tuż!

Postprzez Jan Sapieha 23 sty 2019, o 11:41

    Zamach na Kanclerza Sarmacji


Michał Bryennios miał wielu wrogów, miał ich tylu dlatego że chciał przebudować życie na nowo. Pragnął żeby wszystkim ludziom pracy żyło się bardzo dobrze i nie lubił takich którzy nie pracują. Bryennios powiedział o nich - jeśli nie chcą pracować to niech nic nie jedzą. Wielu ludziom to się nie podobało, więc wrogowie postanowili go zabić. Namówili pewną niegodziwą kobietę aby zabiła Kanclerza Michała Bryenniosa. Dali jej rewolwer, nabili go zatrutymi kulami i powiedzieli tej zbrodniarce - idź do fabryki, tam dziś ma przemawiać Bryennios a kiedy zakończy przemówienie i wyjdzie z sali, podejdź do niego i wystrzel trzy albo cztery razy. Owa kobieta tak uczyniła. Założyła czarną suknię, wzięła rewolwer i poszła do fabryki. Kiedy Bryennios po przemówieniu wychodził na podwórze, jakiś mężczyzna przebrany za marynarza, umyślnie upadł przed wejściem i w ten sposób zatrzymał wszystkich robotników idących za Bryenniosem. W skutek tego Bryennios wyszedł sam na podwórze i zbliżył się do samochodu, chcąc wsiąść do środka. Lecz w tym momencie kobieta w czarnej sukni podeszła do Kanclerza i strzeliła w niego cztery razy! Z czterech kul, dwie trafiły Michała Bryenniosa. Ciężko ranny Kanclerz upadł na ziemię. Zbrodniarka chciała uciec lecz zatrzymano ją i osadzono w więzieniu. Robotnicy podbiegli do Bryenniosa, wielu płakało, robotnicy podnieśli Michała i wsadzili do samochodu. Samochód wjechał do Grodziska i zatrzymał się przed wejściem wiodącym do mieszkania Bryenniosa. Ciężko ranny Michał Bryennios z trudem wyszedł z wozu a ludzie podtrzymywali go żeby nie upadł. Nadbiegli robotnicy, którzy chcieli zanieść Bryenniosa na rękach, jednak Bryennios nie pozwolił im na to, powiedział - nie Towarzysze, nie trzeba mnie wnosić na rękach bo jak siostra i żona zobaczą że niesiecie mnie to pomyślą że ze mną jest bardzo źle, nie trzeba ich martwić Towarzysze. Kanclerz Bryennios nie myśli o sobie tylko o innych. I oto Bryennios sam wszedł stromymi schodami na drugie piętro. Natychmiast zawezwano najlepszych lekarzy, którzy powiedzieli że stan jest bardzo ciężki, kule były zatrute i może nastąpić zakarzenie krwi. Lecz silny organizm Bryenniosa pomógł mu wyleczyć się z odniesionych ran. Po sześciu tygodniach Bryennios znów przystąpił do pracy. Ocalał bo za młodu gimnastykował się i często pływał.
Janek Sapieha
Jan Sapieha
 

Re: Oszukani tuż, tuż!

Postprzez Rihanna 23 sty 2019, o 23:27

Kolejna część Spisku zaczęła się od wydobycia Kanclerza Bryenniosa z gruzowiska. Jednak pomimo tego, że przeżył w mediach zaczęły się pojawiać spekulacje o tym, że Michał nie przeżył. Podkanclerzy w Rządzie Bryenniosa - Ryszard Paczenko podał do publicznej wiadomości, podczas konferencji prasowej, że Kanclerz jednak nie przeżył, co zaprzeczało prawdzie. Poinformował, że w kolejnym dniu będzie miała miejsce specjalne spotkanie Rady Ministrów i pośpiesznie ruszył do limuzyny. Postanowił wyjechać do Almery.
Siergiusz Asketil obudził się w dość brudnym pomieszczeniu. Krzyczała do niego z niezwykle szalonym śmiechem kobieta, która jest bardzo znaną osobą w Sarmacji. Prefekt rozpoznał ją od razu - była nią Karolina von Lichtenstein. Powiedziała mu, że Kanclerz gnije wśród Gellonów. Poinformowała również o tym, że jeszcze trochę się z nim "zabawi" zanim go zabije.
Następnie akcja przenosi się do Almery, a konkretnie do Pałacu Muzyków w którym urzędował Markus Arped - Wicekról Królestwa. Ryszard Paczenko mijał ulice Almery gdzie w sklepach już zaczynało brakować towarów, ponieważ ktoś rozpuścił plotkę o ataku Dreamlandu. Ryszard dojechał do Pałacu, gdzie czekał na niego Markus. W sali do której poszli, czekali na niego Aleksander oraz Mikołaj. Paczenko był bardzo zaskoczony widokiem aż trzech osób. Okazało się, że wśród nich jest członek Stronnictwa Federalnego - Aleksander, który okazał się szpiegiem w tejże partii. Podkanclerzy prosi o ochronę Michała Bryenniosa, którego uśmiercił podczas konferencji prasowej z uwagi na ryzyko, że ktoś go zabije. Chce jak najszybciej wyjaśnić kwestię zamachów i wcale nie pomaga mu to, że zniknął Siergiusz Asketil oraz Avril von Levengothon. Mikołaj zadumany historią wysłał Aleksandra po sędziwego dyrektora lecznicy. Zdecydowali się pomóc Ryszardowi.


Zapraszam do przeczytania w całości części 2 Spisku opublikowanej 18 sierpnia 2014 roku, więc ponad 4 lata temu!
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Asesor Trybunału Koronnego
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Oszukani tuż, tuż!

Postprzez Rihanna 25 sty 2019, o 11:20

Kanclerz wylądował na OIOM-ie, jednak nie został rozpoznany przez personel szpitala. Z rozmów personelu wynikało, że został uznany za zmarłego, co bardzo go zaskoczyło. Do szpitala weszli Aleksander Arped oraz Ivan von Lichtenstein z misją przechwycenia Kanclerza i przetransportowania go do Baridasu.
Asketil natomiast był wciąż przywiązany do krzesła w obskurnej kamienicy. Karolina von Lichtenstein - na co dzień poważana obywatelka, tutaj mogła pokazać swoją prawdziwą twarz. Tortury, którymi poddawała Siergiusza niespodziewanie przerwał rzekomo zaginiony Avril von Levengothon - Podkanclerzy. Zdecydowali, że Prefekta należy przewieźć do Srebrnego Rogu, z uwagi na ryzyko wykrycia i znalezienia go. Avril podążył do Teutonii, a Karolina na konferencję prasową zwołaną przez Ryszarda Paczenkę.
Konferencja prasowa, którą zorganizował Paczenka przyciągnęła znanych dziennikarzy wśród których można było znaleźć Karolinę von Lichtenstein oraz Rihanne Aureliusz-Sedrowską. Nowy Kanclerz poinformował wszystkich o powołaniu Helwetyka Romańskiego na urząd Podkanclerzego i Prefekta Generalnego. Wprowadzono godzinę policyjną, przeszukania aut wjeżdżających do Grodziska jak i przesłuchania wszystkich osób, które są innej narodowości niż sarmacka. Spotkało to się z oburzeniem Krzysztofa Kury podczas wewnętrznego spotkania Rady Ministrów. Kłótnię przerwał wybuch, jak się okazało auta samego Kanclerza.
Avril wraz z Siergiuszem wyruszył do portu z którego mieli udać się do Teutonii. Po drodze zatrzymali ich prefekci i to była jego zguba - zostali zastrzeleni i przewiezieni na pobliskie wysypisko śmieci. Potem dalej podążali do portu, gdzie czekał na nich Brzetysław. Wsiedli do łodzi i wyruszyli.
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Asesor Trybunału Koronnego
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Oszukani tuż, tuż!

Postprzez Rihanna 25 sty 2019, o 20:45

10 września 2014 roku została wydana kolejna część Spisku, której fabuła poniżej.

Kolejna część Spisku zaczyna się w Republice Południowego Baridasu - krainie ukrytej przed resztą świata. To trafia ranny Kanclerz Michał Bryennios. Oficjalnie kraina została spustoszona przez epidemię i objęta kwarantanną, a w rzeczywistości kwitło tam życie. Markus zdecydował, że Ivan ma przetransportować Michała w bezpieczne miejsce, jednak z czasem okazało się, że ktoś niekoniecznie chce by dotarli bezpiecznie. Samochód, którym podróżowali został zepchnięty przez tajemniczego mężczyznę i kobietę.
Helwetyk Romański w Grodzisku rozpoczyna brutalne przesłuchania osób, które innych narodowości. Wśród nich znajduje się Paralaksa Tradycja Buddus, która rzekomo współpracowała z Rolandem Heachem. Podejrzana pomimo tortur dalej obstawała przy swoich zeznaniach, z których wynikało, że nic nie wie o spisku i o tym kto stoi za zamachami. Kanclerz Paczenko doradza Romańskiemu torturować dziewczynę dopóki czegoś z niej nie wyciągnie.
Avril z Brzetysławem dotarli do Margonomu. Przetransportowali Siergiusza do lochów miejskich, jednak po drodze zajechali na dworzec kolejowy, gdzie oczekiwała na nich Karolina von Lichtenstein. Po dotarciu do lochów Brzetysław zmuszony był do wyjazdu, którego celem była Auterra, ponieważ Rihanna Aureliusz-Sedrowska zorganizowała spotkanie. Avril i Karolina korzystając z chwili udają się do pomieszczeń biurowych na zabawy.
Rihanna zwołała pilne zebranie w swoim prywatnym gabinecie. Wraz z najbliższymi współpracownikami zastanawiała się co zrobić z sytuacją w Grodzisku, która większość wręcz przerażała. Przychodziły informacje o torturach i przeszukiwaniach Teutończyków. Po spotkaniu została sama z Vladimirem na pewną rozmowę.
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Asesor Trybunału Koronnego
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Oszukani tuż, tuż!

Postprzez Rihanna 27 sty 2019, o 22:42

Romans Karoliny von Lichtenstein z Avrilem von Levengothonem zdawał się przybierać na sile. Para popijała wino, a Avril opowiadał o tym, że wszystko idzie zgodnie z planem i będą parą książęcą. Karolina jednak na ten moment pragnęła czego innego - torturować Siergiusza. Wkręcała w jego ucho gruszkę, tak długo aż krew bryzgnęła na ściany. Po tym była na tyle podniecona, aby zaprosić Levengothona do pomieszczeń na górze. Avril nie był zachęcony, ale wręcz przerażony.
Rattus zszedł do wraku wozu sprawdzić kto przeżył po zepchnięciu auta do rowu. Okazało się, że kierowca nie żyje, ale główna przesyłka - Michał Bryennios jak najbardziej. Zdecydował się jak najszybciej wyciągnąć byłego już Kanclerza z wraku. Po wyciągnięciu zszedł na dół, polał auto benzyną i rzucił kierunku w jego stronę. Samochód zaczął płonąć.
Pałac Arpedów opanowała nieprzyjemna atmosfera. Aleksander i Markus dowiedzieli się o wypadku i o tym, że samochód spłonął. Aleksander obwiniał dziadka o taki przebieg zdarzeń, ponieważ uważał, że ten nie powinien ufać Ivanomi. Następnie pojechali oglądać wrak.
Vladimir z Rihanną zaczęli knuć kolejne swoje niepokojące plany. Jednak początkowo kobieta była bardzo oburzona tym, że Chojnaccy nie zabili od razu Bryenniosa. Chciała jedynie podrzucić jego ciało jednemu z członków Represji w celu skłócenia Paczenki i Markusa. Vladimir podrzuca pomysł poinformowania opinii publicznej o tym, że Markus Arped ukrywa przed opinią publiczną Republiką Południowego Baridasu. Rihanna słuchając go wysyła wszystkim swoim dziennikarzom wiadomości.


Powyższe streszczenie pochodzi ze Spisku, który był opublikowany 17 października 2014 r.
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Asesor Trybunału Koronnego
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Oszukani tuż, tuż!

Postprzez Rihanna 28 sty 2019, o 23:27

Kolejna część Spisku zaczyna się od kłótni Paczenki z Aleksandrem i Markusem. Obecny Kanclerz zarzuca ich winą za porwanie Bryenniosa. Nie obchodzi go to, że sam prosił o to żeby sprawą zajął się już martwy Ivan. Twierdzi, że jeśli to miało miejsce na terenie Baridasu, to winą należy obarczyć tylko jego Wicekróla. Po swoim monologu odjechał zostawiając zszokowanych mężczyzn, którzy zdecydowali wrócić do pałacu.
Calisto i Rattus zmierzali do miejsca w którym mieli się ukryć. Ich oczom prezentował się widok nędzy i rozpaczy jaki panował w Republice Południowego Baridasu. Daleki krewny Iva von Karakachanowa miał im pomóc w całej akcji. Przygotował dla nich pokój i pojechał wraz z żoną do miasta na zakupy. Małżeństwo zaczęło zastanawiać się nad tym czy decyzję, którą podjęli jest właściwa. Zleciła im wykonanie zdanie Rihanna, która jak sami podkreślali lubiła blaski fleszów i nie wiadomo czy załatwi im miejsca na samym szczycie, co im już zapewniła. Jednak kłótnia nie była najważniejsza. Przy drzwiach domu zobaczyli osobę złudnie podobną do Ivana, który jak wiadomo zmarł.
W Prefekturze przesłuchiwany był Prezerwatyw. Paralaksa wydawała się na bardzo zaskoczoną. Jeszcze bardziej zaskoczyły ją jego słowa z których wynikało, że za jej pozwoleniem była budowana siatka szpiegowska przez Rolanda. Została wrzucona do biura Prefekta, gdzie czekali na nią Paczenka i Helwetyk. Paralaksa nie wiedziała o czym ma mówić, bo nie miała pojęcia o co chodzi. Mężczyzn nie obchodziło to i zaczęli ją torturować.
Rihanna pędziła do Margonemu, gdzie czekała na nią m.in. Karolina. Po wejściu do lochów usłyszała szamotaninę. Nagi Avril próbował wypchnąć półnagą Karolinę przez okno. Widząc to Rihanna zadźgała Avrila. Dźgałaby dalej gdyby nie Karolina, którą ją odepchnęła. Widok był straszny i mocno zaskoczył Brzetysława, który wszedł do pomieszczenia. Lady Koadiutor poprosiła go aby pozbył się ciała, a samej Karolinie zakomunikowała, że trzeba zorganizować konferencję prasową na temat Republiki Południowego Baridasu.


Streszczenie bazuje na Spisku opublikowanym 22 października 2014 r.
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Asesor Trybunału Koronnego
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Oszukani tuż, tuż!

Postprzez Rihanna 1 lut 2019, o 22:08

Dzisiaj 2 posty, jeden po drugim z uwagi na mój wyjazd.

Kolejny odcinek Spisku zaczyna się od sytuacji w której Brzetysław zaczął cieszyć się możliwością rozprucia ciała Avrila. Od zawsze marzył o własnym nieboszczyku. Jednak nie zaczął swojej ulubionej zabawy - usłyszał jak ktoś próbuje ocucić Siergiusza. Okazało się, że tą osobą był nie kto inny, a Krzysztof Kura. Brzetysław szykował się już do ataku, ale do budynku weszła Karolina, która wskazała mu, aby się ukrył. I tak zrobił. Karolina przywitała się z Krzysztofem, opowiadając, że chyba odkryli spisek w Teutonii przeciwko władzy w Grodzisku. Przyprowadziła go do piwnicy z ciałem Avrila, po to by odkrył, że on nie żyje. Kiedy odwrócił się Karolina strzeliła do niego. Brzetysław wyskoczył z ukrycia przerażony, że von Lichtenstein go zabiła. Jednak nie było tak - Kura został ogłuszony, a sama zainteresowana pośpieszyła na konferencję do Grodziska.
Calisto i Rattus nasłuchiwali jak klon Ivana wędruje po salonie. Kiedy stukania ustały, małżeństwo zastanawiało się co dalej się wydarzy. Rozmowę przerwał sam Ivan, który wszedł do pokoju. Wówczas sytuacja się wyjaśniła - klon, nie był klonem, a jedynie bratem bliźniakiem Władziem, któremu Ivan skradł tożsamość. A sam Władzio miał pomóc im upodobnić się do miejscowych ludzi. Ubrał ich w dziwne stroje, które w Południowym Baridasie były modne i kiedy krewny Iva przyjechał po nich byli gotowi na wyjazd do swojej pracy.
Paralaksa nadal była przesłuchiwana przez Helwetyka. Na wieść o tym, że mężczyzna wie jak wygląda jej matka, powiedziała o prawdopodobnym spisku w Teutonii i o tym, że jej były mąż Roland może być w to zamieszany. Kiedy Prefekt upewnił się, że Paralaksa już nic nie powie, wysłał strażników po Radzieckiego. Prezerwatyw wchodził z radością do gabinetu, a gdy drzwi zamknęły się, dziewczyna usłyszała krzyki.


To był Spisek cz. 7, opublikowany 19.11.2014 r.
Ostatnio edytowano 1 lut 2019, o 22:45 przez Rihanna, łącznie edytowano 1 raz
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Asesor Trybunału Koronnego
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Oszukani tuż, tuż!

Postprzez Rihanna 1 lut 2019, o 22:44

8 odcinek Spisku zaczyna się w momencie gdy po ataku Prezerwatywa na Helwetyka wybucha bunt. Radziecki zmiażdżył ręce Prefektowi i wyskoczył przez okno, a za nim wybiegli prawie wszyscy uciekinierzy. Wśród nich była Paralaksa. Błąkała się po ulicach stolicy wiedząc, że poszukiwania zostały już wszczęte. Po chwili wylądowała przed autem w którym znajdowały się Rihanna oraz Karolina zmierzające na konferencję. Kobiety zabrały ją do auta i jechały w stronę redakcji, która jak się później okazało jest strzeżona przez siły prefektury. Okazało się, że ktoś rzekomo podłożył ładunek bombowy. Zdecydowały udać się do Paczenki w celu omówienia nieudanej konferencji.
Pałac Arpedów wypełniły krzyki Aleksandra i Markusa. Mężczyźni pokłócili się o wrobienie Paralaksy w zbrodnie, których nie popełniła. Aleksander nie wytrzymał i zdecydował się wyjechać do domu.
Krewny Iva przyjechał z Calisto i Rattusem do cukierni w której mieli pracować. Inaczej mówiąc mieli się ukrywać, a w związku z dekretem, który mówił, że każdy mieszkaniec Południowego Baridasu ma pracować, to policja bardzo szybko by się dowiedziała, że Chojnaccy są jako jedni z nielicznych w domu. Jednak nie dane im było pracować w cukierni. Ignacy Ferski de Ruth był szybszy. Wytargał przed sobą Władzia, który wszystko mu powiedział. Chojnaccy zostali wyprowadzeni do radiowozu, a Władzio doradził Rogerowi, aby jak najszybciej przetransportował Michała Bryenniosa na przedmieścia miasta, gdzie ktoś miał na nich czekać.


To było streszczenie Spisku cz. 8 wydanego 7 grudnia 2014 r.
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Asesor Trybunału Koronnego
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 


Powrót do Kultura i sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości