Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Centrum Prasowe Partii i Stowarzyszenia "Nova"

Moderator: Krzysztof Hans

Centrum Prasowe Partii i Stowarzyszenia "Nova"

Postprzez Krzysztof Hans 30 wrz 2021, o 16:47

W tym temacie będą ogłaszane wszelkie informacje prasowe ze strony Stowarzyszenia "Nova" a więc komunikaty, ogłoszenia, oświadczenia a także przekazy. Zaczynamy od wydanego przez Prezesa oraz Rzeczniczję Prasową Stowarzyszenia "Nova" oświadczenia w sprawie ostatnich protestów.
Oświadczenie Stowarzyszenia "Nova" nr. 1/2021 z dn. 30 września 2021 roku
w sprawie Tragedii w czasie Protestu pod Kancelarią Namiestnika Starosarmacji.

W nawiązaniu do wniosku o zbadanie zdolności honorowej Krzysztofa Hansa złożonym do Sejmiku Koronnego Starosarmacji zarówno wspomniana osoba jak i Stowarzyszenie "Nova" serdecznie przepraszają wszystkich Starosarmatów między innymi za nie dotrzymanie zasad bezpieczeństwa w czasie protestu pod Kancelarią Namiestnika Starosarmacji gdzie w wyniku starć z sclavińskimi bojówkami nacjonalistycznymi zginęło 82 obywateli Księstwa Sarmacji a 149 odniosło rany z czego 125 lekko.
Przyznajemy się do błędu gdyż nie zachowaliśmy zasad bezpieczeństwa przy organizacji protestu a sytuacji z bojówką po prostu nie przewidzieliśmy. Jako że staramy się przywiązywać wagę do jakości organizowanych przez nas protestów. Stąd też organizatorów protestów z ramienia naszego stowarzyszenia wysłaliśmy na szkolenia w zakresie przeciwdziałania takim sytuacjom jakie ostatnio miały miejsce. Jesteśmy też gotowi pokryć wszelkie szkody (także finansowe) wobec Starosarmacji także uwzględnione w Dekrecie Namiestnika o karach na honorze.
Przeprowadziliśmy też śledztwo w wspomnianej sprawie. Dowiedzieliśmy się z niego że do śmierci Starosarmatów przyczyniło się 24 nacjonalistów z których 17 było pochodzenia sclavińskiego a 7 baridajskiego. Do ataków używali oni płytek chodnikowych, rac i granatów hukowych a nawet kamieni, noży i broni (najczęściej były pistolety choć w samochodach podejrzanych znaleziono 7 karabinów, na szczęście nie uźywanych) a z uzyskanych przez nas informacji wynika że spora część z nich była znana wymiarowi sprawiedliwości. Wszyscy podejrzani zostali namierzeni i przekazani wymiarowi sprawiedliwości na poziomie lokalnym a wyroki w ich sprawie orzekane na terenach sądów w Krzyśkowicach, Bazylei i Grodzisku mają być znane po 1 października. Stowarzyszenie "Nova" zadeklarowało dalszą współprace z organami ścigania i chyli głowę w geście solidarności ze wszystkimi Starosarmatami którzy w czasie incydentu stracili swoich bliskich. Posypujemy głowe popiołem i prosimy o przebaczenie wyrażając skruchę zarówno osobno jak i w ramach stowarzyszenia.

Z uszanowaniem
Prezes Stowarzyszenia "Nova"
Krzysztof Hans-Arped Winnicki

Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia "Nova"i Sojuszu Centrowo-Demokratycznego
Ida Krasewska

PS: Nie rezygnujemy z organizowania protestów ale na razie będą one skromniejsze i przeprowadzane w reżimie bezpieczeństwa a ich formuła będzie ustalana na wspomnianych szkoleniach.
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i kilkukrotny Poseł Księstwa Sarmacji
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Centrum Prasowe Stowarzyszenia "Nova"

Postprzez Krzysztof Hans 5 paź 2021, o 22:39

Obrazek
nr. 3 z dn. 5 października 2021 roku

Szanowni Mieszkańcy Księstwa Sarmacji

Stowarzyszenie "Nova" oraz Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne potwierdzają że wystartują w najbliższych wyborach do Sejmu Księstwa Sarmacji wystawiając mnie czyli ich Prezesa Krzysztofa Hansa-Arpeda Winnickiego.
Zrobimy to na przekór toczącego się postępowania dotyczącego zbadania mojej zdolności honorowej który zaczyna się powoli robić szopką godzącą w dobre imię zarówno indywidualnie mnie jak i projektów które to tworzę. Rozważam już w tej kwestii kroki prawne.
Jeżeli chodzi o program na najbliższą kadencje to ostatnie działania jake podjąłem pokazał w jakim kierunku on będzie szedł. Przede wszystkim zlikwiduję wymaganie podpisów do procedowania spraw ustrojowych przez Trybunał Konstytucyjny. Uważam bowiem że każdy obywatel ma prawo do informacji publicznej w kwestii spraw które jego dotyczą. Zbieranie podpisów traktujemy jako przejaw biurokracji.u
Obrazek
Zbieranie podpisów o byle co świadczy o tym że nawet w ważnych dla obywateli sprawach potrzebne są plecy. Dla porównania w Starosarmacji pojedyńcza osoba może naruszyć honor innego mieszkańca uważając swój wniosek jako głos wszystkich choć dowodu na to nie ma żadnego. - mówiła w wywiadzie dla radia RMI FM analityczka Anna Winnicka zajmująca się sprawami politycznymi i będąca szefową mojej kampanii w tych wyborach.
Kolejnym elementem mojego programu będzie podział kompetencji w kwestiach spraw zagranicznych na równi przez Radę Ministrów (Kanclerza i Ministerstwo Spraw Zagranicznych) i Księcia. Wreszcie zlikwiduje chaos w samej Radzie Ministrów przywracając tematyki ministerstw a kwestie braku danej osoby zastąpię możliwością obejmowania zastępstw przez Kanclerza i Podkanclerzy. Planuje też drobne prace porządkowe w zakresie już uchwalonych ustaw oraz zaproponuje możliwość debaty Sejmowej dla wszystkich mieszkańców w ramach Izby Obywatelskiej obejmującą wszystkich obywateli Księstwa Sarmacji za wyjątkiem tych w wybranych do Sejmu. Pozwoli to posłom wsłuchać się w opinie społeczeństwa
Obrazek
Hasło wyborcze na najbliższą kampanię to zresztą "Głos Regionów" więc po wybraniu będę działał dla dobra społeczeństwa jak i regionów a nie centralnych obżarciuchów. Uważam bowiem że tworząc akty prawne należy patrzeć nie tylko przez pryzmat całego kraju ale też danych regionów i każdego z mieszkańców. Wprowadzę też podatek od polityki dzięki którym osoby na najważniejszych urzędach państwowych będą przekazywali część zarobków do budżetu państwa pomagając w jego rozwoju. Zlikwiduje też próg wyborczy zastępując wybory do Sejmu ograniczoną prawnie liczbą miejsc. O obecności w Sejmie będzie decydował czas i miejsce a nie często oszukiwane poparcie.
To i wiele więcej projektów (także niespodzianek) planuje w bieżącej kadencji Sejmu jeżeli zostanę wybrany. Warto zatem oddać na mnie swój głos.

Z uszanowaniem
(-) Krzysztof Hans-Arped Winnicki
Prezes Stowarzyszenia "Nova" i Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.

Postprzez Krzysztof Hans 18 paź 2021, o 17:49

Obrazek
nr. 5 z dn. 18 października 2021 roku

Niniejszym oświadczam że mimo ciążacych na mnie zarzutów nie wycofam się z walki o stanowisko Posła w Sejmie LXX kadencji. Jestem bowiem w stanie zrobić coś co inni się obawiają a mianowicie przekształcić wytworzoną wokół siebie dramę w pozytywną energię do działania gdyż dzięki sprawom jakie się toczą wobec mnie poznaje system prawny Księstwa Sarmacji i jego niedoskonałości tak by kolejne osoby jakie będą w Trybunale Koronnym korzystały z prawa które będzie stać po ich stronie. Przykładowo zamierzam zmienić zapisy dotyczące prawa łaski, amnestii i abolicji tak by nie tylko banici ale też osoby będace w więzieniu mogły z nich korzystać.
Powiecie co możesz zrobić skoro utraciłeś zdolność honorową a na dodatek grozi ci utrata obywatelstwa. To ja odpowiem (zwłaszcza tym którzy w Sejmie stawiają na mnie krzyżyk) że dużo! Całe zamieszanie ze mną w roli głównej nauczyło mnie że należy nie bać się krytyki, walczyć z nią jeżeli jest ona przesadna a przede wszystkim że trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny. Tym samym chciałbym oznajmić wszem i wobec Sejmowi LXIX a zwłaszcza wnioskodawcy postępowania o odebranie obywatelstwa że nie złożyłem jeszcze broni i że będę walczył o siebie i swoje miejsce w Księstwie Sarmacji w tym w Starosarmacji a przede wszystkim o lepszy kraj dla wszystkich obywateli. Nie trzeba bowiem piastować wszystkich stanowisk jak co niektórzy a skupić na tym w czym na prawdę damy radę i co jest najbardziej pozytywne i pożyteczne. Będąc w Sejmie bogatszy o doświadczenia z Trybunału Koronnego pokaże że nabrałem wiatr w żagle i że wiem co trzeba zrobić by działać tak by nikt w przyszłości nie wysyłał na mie pozwów a i sam nie miał powodów by je wysyłać. To kim jesteśmy o nas świadczy a w przypadku mikronacji to liczy się podwójnie.
Dodatkowo zapowiadam dodatkowe działania które będę robił w ramach Hans Media. Chciałbym bowiem zgodnie z sugestią co niektórych powrócic do sfery sportu (planuje wystartować w RMAW i kierować swoją drużyną w X11) oraz tworzyć wydarzenia kulturalne i rozrywkowe czy nawet listę przebojów której to już wstępny koncept mam gotowy. Tym samym poprzez działanie a nie tylko i wyłacznie narzekanie planuje nie tylko odbić z rąk Marszałka Sejmiku Koronnego i Namiestnika Koronnego swoją zdolność honorową. Chce bowiem pokazać że mimo tego co się o mnie mówi i pisze w różnych aspektach jeszcze odrodzę się jak feniks z popiołów na złość wszystkim malkontentom. Chce uratować honor moich nazwisk zarówno po sarmackiej jak i trizondalskiej stronie i pokazać że jeszcze będą ze mnie ludzie a odebranie obywatelstwa czy zdolności honorowej nic nie znaczy gdyż i tak powrócę jak bumerang ze zdwojoną, pozytywną siłą. Wszak co cię nie zabije to cię wzmocni. Prawdą jest też to co powiedział Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek a mianowicie że każdy ma w sobie coś z Krzysztofa Hansa gdyż nie poddajemy się nawet gdy sytuacja wokół nas nie jest zaciekawa. Na koniec chciałbym oznajmić że mimo wszystko możecie na mnie liczyć w każdej sytuacji gdyż zdolność honorową nie ma się na biurku Marszałka Sejmiku Koronnego czy Namiestnika Starosarmacji. To samo tyczy się też obywatelstwa sarmackiego gdyż Sarmatą jest się zawsze niezależnie od papierka czy tego co się mówi w wspomnianym Sejmiku Koronnym, Sejmie czy Trybunale Koronnym. Oznacza to że traci się tylko papierek a nie poczucie bycia częścią społeczności naszego kraju.

Na koniec mam ważną lekcje jaką zdobyłem w ostatnim czasie a którą chciałbym się podzielić a mianowicie jeżeli się zagubisz, potkniesz czy ktoś będzie mówił źle o tobie wstań a takze zgodnie z przesłaniem powyższej piosenki wyjdź na przekór nocy idąc przed siebie gdyż żadna siła cię nie zatrzyma.

Z uszanowaniem
(-) Krzysztof Hans-Arped Winnicki[/i]

PS: Gdyby Wasza Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian zmienił kiedyś zdanie na mój w kwestii bycia ambasadorem to wie gdzie mnie szukać. Mogę być nawet w przypadku nie wchodzenia w grę wynagrodzenia. Wszystko dlatego że nie byłaby to praca a ważne zadanie lub też misj do wykonania która to w świetle mojej obecnej sytuacji odbudowania się po kryzysie wizerunkowym byłaby ważnym ogniwem w łączącym wzmocnienie swojego indywidualnego poczucia wartości (kim jestem, kim chce być i dokąd zmierzam) jak i też wyzwań jakie stoją przed Księstwem Sarmacji przy których chce być sojusznikiem a nie tylko i wyłącznie kulą u nogi.

Postprzez Krzysztof Hans 20 paź 2021, o 14:38

Obrazek
Ogłoszenie nr. 6 z dn. 20 października 2021 roku

W związku z licznymi wybuchami na terenie Starosarmacji Stowarzyszenie "Nova" w trybie pilnym dołącza się do akcji. Po akcji mającej miejsce podczas naszego protestu mamy wręcz taki obowiązek. Wysyłamy zatem działające w zgodzie z przepisami do każdego miast w Sarmacji patrole a w siedzibach Hans Media oraz publicznego nadawcy RTS organizujemy strefę pomocy poszkodowanym (w tym zbiórkę potrzebnych rzeczy oraz kwestę na podobnej zasadzie co realny WOŚP) jak i centrum prasowe (Medialny Sztab Generalny - MSG) dla wszystkich dziennikarzy. Deklarujemy też współpracę z władzami samorządowymi, krajowymi i wojskowymi a w siedzibie Stowarzyszenia Nova jak i jej oddziałach terenowych organizujemy sztab kontaktowy gdzie mieszkańcy mogą dzwonić i prosić o pomoc lub o nią prosić.
Będziemy w stałym kontakcie.

Z uszanowaniem

Postprzez Krzysztof Hans 29 paź 2021, o 12:09

Obrazek
Obrazek
Ogłoszenie nr. 7 z dn. 29 października 2021 roku

Szanowni Mieszkańcy Księstwa Sarmacj

Przyznaje że jestem nie zadowolony ze swojego wyniku w najnowszym wyniku gdyż uważam że mimo swoich wad staram się aby były one likwidowane i stąd nie popieram publikowania tego typu sondaży jakie ostatnio wypuścił SOBOS gdyż po prostu dzielą one Sarmatów na lepszych i gorszych.
Ja jestem sobą i tego nie zmienię za wyjątkiem zachowania. Dlatego teź przyjmuje na klatę wynik sondażu choć nie popieram sensu jego prowadzenia i uważam to za formę autoreklamy dla osób będących w polityce. Pragne bowiem zauważyć że SOBOS jest instytucją państwową więc przedstawiciele największych szczebli polityki zawsze będą na piedestale a odchył Sarmackiego Ośrodka Badania Opinii Społecznej w tym zakresie spowodowałby zwolnienie jego szefa. Stąd też po zasięgnięciu opinii u specjalistki "Novej" na temat sondaży Pani Joanny Zieleńskiej uznaje takie sondaże są najczęściej zachowawcze a ich wyniki trzeba wziąć nie na serio a z przymrużeniem oka. Zdaję sobie bowiem sprawę że przyczyną tragicznych sondaży w moim przypadku są zamachy ale gdyby zauważono pozytywne aspekty moje i "Novej" w tej sprawie jak chociażby kwestie uratowania jednego z mieszkańców (Henryka) więzionego przez terrorystów czy kwestie pomocy ofiarom i rodzinom obu zarówno z zamachu na proteście jak i tych późniejszych zostały nie jako przemilczane by skupić się na samych negatywach. Nie mam do tego żalu bo na tym polegają sondaże (zwłaszcza stronnicze) ale mimo tego zapowiadam poprawę swojego zachowania tak by tym wskaźnikom zrobić na złość i w rewanżu prezentuje powyższy sondaż na temat oceny częstotliwości sondaży (gdzie z racji że partii politycznych w naszym państwie nie ma w moim odczuciu śmiało można wstawić indywidualnie polityków jako całość) przeprowadzony na zlecenie "Novej" który pokazuje że prezentowanie wszystkiego w sondażach jest zbyt częste zarówno w mikronacjach jak i nieistniejącym realu. 

Z uszanowaniem

Postprzez Ludwik Tomović 29 paź 2021, o 13:18

Bez sensu jest notoryczne wstawianie tego samego na forum i jako artykuł.
Może to nosić znamiona spamu.
/-/
dr net. Ludwik Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej

Postprzez Bocian 29 paź 2021, o 18:51

Ludwik Tomović napisał(a):Bez sensu jest notoryczne wstawianie tego samego na forum i jako artykuł.

Wcześniej to jeszcze było w komentarzu pod artykułem, ale w krótszej wersji :)
Obrazek Obrazek
Starosarmacja

Postprzez Krzysztof Hans 29 paź 2021, o 19:47

Ludwik Tomović napisał(a):Bez sensu jest notoryczne wstawianie tego samego na forum i jako artykuł.

W celu archiwizacji :)

Postprzez Ludwik Tomović 29 paź 2021, o 19:55

Archiwizację najlepiej zrobić na swoim dysku, albo w innym zaufanym miejscu.

Ale zero zdziwienia że H**s to spamer.
/-/
dr net. Ludwik Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej

Postprzez Heinrich 29 paź 2021, o 20:02

Ludwik Tomović napisał(a):Archiwizację najlepiej zrobić na swoim dysku, albo w innym zaufanym miejscu.

Ale zero zdziwienia że H**s to spamer.

A po co od razu te złe emocje. Po co nazywać spamerem od razu. Nie lepiej sobie darować? Skoro Nova ma na forum wątek, to logiczne, że też tu wrzuca. Mi nie przeszkadza, ale Panu jak widać tak.
(-) szer. Heinrich von Wattzau-Adertis,
żołnierz Książęcych Sił Lądowych,
prezes Organizacji Food-Net,
trener DKP Wielkie Oczy,
burmistrz Wielkich Oczu
Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Następna strona

Powrót do Stowarzyszenie Nova