Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Inauguracja remontu lotniska

Inauguracja remontu lotniska

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 17 sie 2021, o 17:29

Jaśnie Oświecony Kanclerzu,
Prześwietny Namiestniku Starosarmacji,
Władze Państwowe i Samorządowe,
Drodzy Państwo!

Przybywam tutaj do miejsca ważnego nie tylko dla tego regionu, ale również i dla całego Księstwa Sarmacji – do portu lotniczego w Grodzisku-Poddębicach. Stanowi on niezwykle istotny punkt na komunikacyjnej mapie Sarmacji i całego Pollinu. Rocznie obsługuje on tysiące podróżnych przylatujących tutaj z wielu stron świata. Bez cienia wątpliwości stanowi on również wizytówkę całego Księstwa Sarmacji.

Lotnisko to istnieje od 2003 roku i z małymi przerwami od 2008 przyjmuje podróżnych do dziś. Pomimo doraźnych udogodnień oraz unowocześnienia obiekt od dłuższego czasu nie przechodził remontu, a ząb czasu nadszarpnął jego zdrowie. Ponad to w związku z planami oddania w moje ręce polityki zagranicznej port będzie przyjmował oficjalne delegacje państw zagranicznych; sam zaś również będę z niego korzystał podczas mych podróży. To wszystko sprawia, że zaistniała silna potrzeba jego renowacji, którą w porozumieniu z władzami Starosarmacji mam dzisiaj radość zainaugurować.

Przez najbliższe tygodnie lotnisko przejdzie gruntowny remont. Wymianie ulegną niemalże wszystkie jego strefy – od poprawy pasów startowych, poprzez odnowienie hali przylotów, pomieszczenia pracownicze po renowację wieży lotu. Dodatkowo w zakres inwestycji wejdzie budowa specjalnego książęcego terminalu zarezerwowanego do mojej dyspozycji oraz dyspozycji instytucji państwowych – to na tym terminalu w przyszłości będą witani przedstawiciele Pollinu, oficjalni goście naszego państwa.

Bezpośrednim wykonawcą prac został niezawodny Baronet Piotr vel Bocian, który będzie zdawał Państwu relacje z postępu prac. Z uwagi na trudną sytuację finansową Rady Ministrów postanowiłem sfinansować ową inwestycję w całości ze środków Dworu Książęcego – niech będzie to jednocześnie pamiątka z okazji setnego dnia mojego panowania, które w tych dniach przeżywam.

Mimo pewnych utrudnień z uwagi na rozpoczynające się prace, lotnisko cały czas działa i obsługuje podróżnych, dlatego gorąco wszystkich zachęcam do korzystania z niego i dzielenia się swoimi wrażeniami. Wyrażam również głęboką nadzieję na szybkie zakończenie inwestycji i przyjęcie pierwszych gości w Księstwie Sarmacji. Dziękuję serdecznie za uwagę, a renowację portu lotniczego w Grodzisku-Poddębicach uznaję za otwartą.

(—) Arkadiusz Maksymilian
Książę
Dwór Jego Książęcej Mości
Książę Sarmacji
Starosarmacja

Re: Inauguracja remontu lotniska

Postprzez Krzysztof Hans 30 sie 2021, o 09:32

Krzysztof Hans-Arped Winnicki, Hans Media: Mam dwa pytaniam.Jaki jest przewidywany termin zakończenia całej inwestycji i drugie pytanie jakie planowane sa tymczasowe zmiany w kwestii obsługi pasażerów na lotnisku?
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i kilkukrotny Poseł Księstwa Sarmacji
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Bocian 9 wrz 2021, o 13:16

Krzysztof Hans napisał(a):Krzysztof Hans-Arped Winnicki, Hans Media: Mam dwa pytaniam.Jaki jest przewidywany termin zakończenia całej inwestycji i drugie pytanie jakie planowane sa tymczasowe zmiany w kwestii obsługi pasażerów na lotnisku?

Hrabio,

w odpowiedzi na zadane pytania uprzejmie informuję, iż termin zakończenia całej inwestycji to druga połowa września 2021 r. Konkretny termin nie jest możliwy do ustalenia, ze względu na różne okoliczności, które mogą wyniknąć. Ostatni protest ekologów wstrzymał prace na kilka dni, ale opóźnienia mogą też wyniknąć np. z gwałtownej zmiany pogody uniemożliwiającej prace.

Jeżeli chodzi o zmiany w obsłudze pasażerów, to szczegółowe informacje na ten temat dostępne są w tym wątku. Ponieważ część terminalu została zburzona, całość obsługi został przerzucony na pozostałą część budynku. W związku z koniecznością zachowania komfortu i bezpieczeństwa pasażerów podjęte zostały kroki w celu zmniejszenia ilości przebywających na miejscu osób m.in. zamknięta została część usługowa na lotnisku, a ilość lotów została nieznacznie zmniejszona by nie powodować tłoku podczas odprawy. Prace zmusiły nas również do tymczasowego zamknięcia parkingu i ograniczeniu dojazdu do lotniska, ale uruchomiony został publiczny transport zbiorowy zapewniający dostęp do lotniska.
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Henryk 13 wrz 2021, o 18:35

Druga połowa września? Naprawdę szybki termin jak na renowację, wszak dużego obiektu, którym jest lotnisko. Jestem pełen podziwu.
Obrazek
Starosarmacja
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Powrót do Lotnisko w Grodzisku-Poddębicach