Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Mistrzostwa Sarmacji w snookera - projekt Mistrzostw

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

Mistrzostwa Sarmacji w snookera

Postprzez zbbrow 19 maja 2010, o 16:10

Cali, ale o co Ci chodzi? Co w tym złego, ze każdy dorzuca swoją sugestie i są to sugestie graczy, którzy bedą regularnie uczestniczyć w zawodach, wiec ich zdanie jest coś warte.

A Lukasz chyba nie czuje się ani trochę urazony?
Zbyszko Gustolúpulo
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Mistrzostwa Sarmacji w snookera

Postprzez RattusNrv-Ch 19 maja 2010, o 16:34

Dobra, miałem się zająć Calisto, ale chyba mi krzywdy nie zrobi, jak jeszcze 5 minut na napisanie posta poświęcę :D

Leszek dał pomysł z grupami - liczba grup w zależności od liczby uczestników. Więc możemy zrobić tak, żeby w każdej grupie była taka liczba graczy, aby później można było rozegrać fazę pucharową, z tymże, z jak najmniejszą liczbą uczestników, czyli 4 albo 8. Więcej chyba i tak nie damy rady, bo wtedy w fazie grupowej musiałaby być stosunkowo większa liczba graczy, a na sarmackie warunki, to nierealne.
Wtedy zasady w fazie grupowej takie, jak napisałem w pierwszym poście, natomiast w fazie pucharowej takie, jak później dopisałem. Statystyki do Tabeli Wszech Czasów liczyły by się tylko i wyłącznie z fazy pucharowej.
Czy to Wam odpowiada, jak tak, to jeszcze dzisiaj wieczorem wszystko ładnie połączę i dam do wglądu.
Pozdrawiam,
kpt. Rattus mar. Norvegicus-Chojnacki

#ZielonoMi #SzanujZieleń #PosadźDrzewo #PoszukiwaczeSkarbów
Nowe inicjatywy PASI! Warto czekać!

Właściciel PASI - Prywatnej Agencji Sensownych Inicjatyw.
Inicjatywy na najwyższym poziomie! Ciekawy? Zajrzyj!

Najprawdziwsze i jedyne źródło sarmackości wypływa z Gellonii i Starosarmacji.
Tylko to źródło zapewni Ci wieczne szczęście i dobrobyt.

Postprzez RattusNrv-Ch 19 maja 2010, o 16:36

zbbrow napisał(a):Cali, ale o co Ci chodzi? Co w tym złego, ze każdy dorzuca swoją sugestie i są to sugestie graczy, którzy bedą regularnie uczestniczyć w zawodach, wiec ich zdanie jest coś warte.

A Lukasz chyba nie czuje się ani trochę urazony?

Spokojnie, moja cierpliwość jest niezmierzona ;> Skoro nawet Calisto nie dała rady mnie wkurzyć :twisted:

EDIT: po kilku sekundach rozlega się wielkie AŁAAAA, Skarbie, no daj spokój :D:D
Pozdrawiam,

Postprzez Leszke 19 maja 2010, o 16:53

ry5i3kszczur napisał(a):Dobra, miałem się zająć Calisto, ale chyba mi krzywdy nie zrobi, jak jeszcze 5 minut na napisanie posta poświęcę :D

Leszek dał pomysł z grupami - liczba grup w zależności od liczby uczestników. Więc możemy zrobić tak, żeby w każdej grupie była taka liczba graczy, aby później można było rozegrać fazę pucharową, z tymże, z jak najmniejszą liczbą uczestników, czyli 4 albo 8. Więcej chyba i tak nie damy rady, bo wtedy w fazie grupowej musiałaby być stosunkowo większa liczba graczy, a na sarmackie warunki, to nierealne.
Wtedy zasady w fazie grupowej takie, jak napisałem w pierwszym poście, natomiast w fazie pucharowej takie, jak później dopisałem. Statystyki do Tabeli Wszech Czasów liczyły by się tylko i wyłącznie z fazy pucharowej.
Czy to Wam odpowiada, jak tak, to jeszcze dzisiaj wieczorem wszystko ładnie połączę i dam do wglądu.

To ja może swój projekt rozwinę i zaprezentuję na kilku przykładach, bo nie chcę żebyśmy się źle zrozumieli, ale najpierw dwie zasady jakie przyjmuję za podstawę:
1. Przewiduję fazę play-off zawsze tylko i wyłącznie dla 4 zawodników;
2. Liczba lig: 2 lub 4, ni mniej ni więcej;
Zasady motywuję przewidywaną/prawdopodobną/możliwą jak na nasze warunki liczbą graczy.

A teraz przykłady rozpiski ligowej:
1. Model "mały" czyli na obecnie zgłoszonych 11 graczy, działa do max 16 graczy (chociaż jeśli zechcecie ten zakres można zwiększyć). Dwie dywizje, jedna 5 graczy druga 6. W dywizji z 5 zawodnikami każdy gra 4 mecze co daje nam 20 meczów w całej dywizji. W 6-osobowej każdy zagra 5 meczów co daje nam 30 meczów w całości. Następnie z każdej dywizji awansuje dwoje najlepszych i grają Turniej Finałowy.
2. Model "duży" - od 16 wzwyż (liczba jest bardzo umowna, przypominam że zakresy można zmieniać). Cztery dywizje, po min. 4 lub więcej w zależności od liczby zgłoszeń. W wypadku takiego rozpisania z każdej dywizji awansuje tylko 1 osoba do play-off.

Jeżeli macie zastrzeżenia - piszcie. Punkty w fazie ligowej tradycyjne.
Leszek diuk de Ruth

Postprzez t.demollari 19 maja 2010, o 17:18

Winheart napisał(a):Jak tak sobie czytam co piszecie, to zaczynam rozumieć, dlaczego w Sarmacji tak ciężko coś zorganizować.
Jest tylko jedna droga by coś zadziałało. PRZEDSTAWIĆ SWOJE NIE PODLEGAJĄCE DYSKUSJI ZASADY. Ci,
którym one pasują zostaną i zagrają... a reszta niech spada na szczaw. A tak, to ktoś się stara, poświęca
swój cenny czas, który mógłby lepiej spożytkować ze mną ( :twisted: ) a Wy na siłę staracie się to
zepsuć. Gratuluję postawy.

Witki mi opadły. Gratuluję ignorancji.
Timan Demollari
menadżer klubów RVT Hrabia Ruhnhoff [SLP] i Maozedonia Sanjang [LK]

Wandu-Wandu: 3609047
Obrazek
t.demollari

Postprzez t.demollari 19 maja 2010, o 17:20

ry5i3kszczur napisał(a):Leszek dał pomysł z grupami - liczba grup w zależności od liczby uczestników. Więc możemy zrobić tak, żeby w każdej grupie była taka liczba graczy, aby później można było rozegrać fazę pucharową, z tymże, z jak najmniejszą liczbą uczestników, czyli 4 albo 8. Więcej chyba i tak nie damy rady, bo wtedy w fazie grupowej musiałaby być stosunkowo większa liczba graczy, a na sarmackie warunki, to nierealne.

Brzmi nieźle ;)
Timan Demollari
menadżer klubów RVT Hrabia Ruhnhoff [SLP] i Maozedonia Sanjang [LK]

Wandu-Wandu: 3609047
Obrazek
t.demollari

Postprzez Winheart 19 maja 2010, o 18:54

zbbrow napisał(a):Cali, ale o co Ci chodzi? Co w tym złego, ze każdy dorzuca swoją sugestie i są to sugestie graczy, którzy bedą regularnie uczestniczyć w zawodach, wiec ich zdanie jest coś warte.

No ja rozumiem sugestie :-) Chociaż osobiście odebrałam to tak: "Kiedyś było tak, tak było najlepiej we
Wszechświecie, teraz też ma tak być".
(-) Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Sołtys Nadziei
Obrazek

Postprzez RattusNrv-Ch 19 maja 2010, o 19:26

t.kiechajas napisał(a):
ry5i3kszczur napisał(a):Leszek dał pomysł z grupami - liczba grup w zależności od liczby uczestników. Więc możemy zrobić tak, żeby w każdej grupie była taka liczba graczy, aby później można było rozegrać fazę pucharową, z tymże, z jak najmniejszą liczbą uczestników, czyli 4 albo 8. Więcej chyba i tak nie damy rady, bo wtedy w fazie grupowej musiałaby być stosunkowo większa liczba graczy, a na sarmackie warunki, to nierealne.

Brzmi nieźle ;)

To jak? Przyjmujemy ten system? Jeśli tak, to jeszcze dzisiaj ładnie to ułożę. W piątek zamknę rejestrację na pierwszy turniej i jeszcze pewnie tego samego dnia ułożę harmonogram. Nie będzie aż tak bardzo sztywny, jak przy wyłącznie systemie pucharowym, ale jakieś terminy być muszą, bo inaczej będziemy grać w nieskończoność :D
Pozdrawiam,

Postprzez Winheart 19 maja 2010, o 19:31

t.kiechajas napisał(a):Witki mi opadły. Gratuluję ignorancji.
A Tobie to się dziwię. Odpadłeś z walki o 1 miejsce w turnieju Nadziei tylko dlatego, że ja farta miałam...
(-) Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Sołtys Nadziei
Obrazek

Postprzez RattusNrv-Ch 21 maja 2010, o 18:28

Do dzisiaj miały być zapisy i jako że wydaje mi się, iż już nikt się nie zgłosi, zamykam je.

W pierwszym poście aktualna liczba uczestników.

Co z zasadami?... bo ostatnio wywołały one swego rodzaju burzę... Otóż chyba najbardziej spodobał się projekt mieszany zaproponowany przez Leszka. Pokrótce wygląda to tak, iż najpierw rozgrywamy - w tym wypadku, do 16 zawodników) - dwie grupy, w których każdy zawodnik z każdym rozgrywa mecze, a następnie z oby grup dwie osoby ze szczytu tabeli awansują do fazy pucharowej i walczyć będą o miano mistrza Pierwszego Turnieju Mistrzostw Sarmacji. Szczegóły, zasady w pierwszym poście kilka chwil po opublikowaniu tej wiadomości.
Jeśli będą jakieś wątpliwości, co do systemu rozgrywek, to wprowadzimy je dopiero od drugiego turnieju, bo nie chciałbym, aby rozpoczęcie pierwszego się opóźniło. Dodatkowo nie zanotowałem żadnych sprzeciwów co do systemu mieszanego, więc przyjmuję, iż każdy z zawodników się z nim zgadza.
Pozdrawiam,

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport i rozrywka