Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Liga żużlowa

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

Re: Liga żużlowa

Postprzez vhris 11 maja 2010, o 15:22

zbbrow napisał(a):Łał! Brzmi naprawdę solidnie! Tylko na początek proponowałbym się skupić na jednej lidze, bo będzie większy fun, a ligi prywatne możemy dla Ciebie testowac.

Zasadniczo to właśnie taki mam zamiar - zacząć od jednej ligi głównej. Później przyjdzie czas na ligi prywatne. Nie da się wszystkie zrobić w jednym czasie :)
W pierwszym terminie chcę uruchomić rejestrację managerów i wnioskowanie o drużyny oraz generowanie struktury ligi - chociaż na start podzielę pewnie wszystkie drużyny na 8-mio osobowe grupy i dopiero później będzie podział na poszczególne dywizje...

zbbrow napisał(a):A jest opcja, żeby robić turnieje pomiędzy drużynami z różnych lig? Dajmy na to Sarmacja ma jedna, a Scholandia druga, a Dreamland trzecia i chcemy rozegrać Mistrzostwa. Da radę?

Wszystko da radę bo to ja pisze kod :)
Jeśli chodzi o mistrzowstwa to musiałbym mieć coś bardziej doprecyzowane. Raczej bym widział coś na kształ Ligi Mistrzów. Powstaje twór podobny do ligi prywatnej ale nie można się tam zapisać jako zespół. Admin takiej ligi zaprasza adminów innej ligi do włączenia się w rozgrywki LM. I wtedy admin LM ustala, że na przykład 2 pierwsze zespoły z zaproszonej ligi biorą udział w rozgrywkach. Rozgrywki w takiej lidze zawsze byłyby dwuetapowe: rozgrywki grupowe eliminujące nadmiar druzyn, rozgrywki play off metodą pucharową poprzez losowanie (albo z rozpiski zależnie od ustawień)

Mozna zrobic jeszcze inny trick - teraz mi przyszedł do głowy - w każdej lidze będą rozgrywki indywidualne typu Grand Prix. Pierwsza ósemka reprezentowałaby daną ligę na zewnątrz. Czyli mamy:
1. Liga Sarmacka
2. Liga Scholandzka
3. Liga Natańska
Załóżmy, że chcemy rozegrać turniej "międzypaństwowy" Sarmacja - Scholandia - Natania. Wtedy z każdego państwa najlepsza 8 zawodników wyłoniona w GP reprezentuje dany kraj. Admin ligi danego kraju sam kieruje takim teamem lub wybiera odpowiedniego managera, który to zrobi za niego.
Jest tu tylko jeden problem - ligi, które będą dłużej w grze będą miały lepszych zawodników - ale to już jest problem innych :)

Jak ktoś ma jakieś pomysły racjonalizatorskie to jestem otwarty - chcę napisać dobry system. A może kiedyś uda mi się z tego utrzymać? ;)
markiz Krzysztof Macak h. Pobóg
Wielki Mistrz Zakonu Sigmara Młotodzierżcy Sigmarus IX
ppłk rez. Książęcych Sił Zbrojnych
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Sarmacja: Re: Liga zuzlowa

Postprzez vhris 11 maja 2010, o 15:24

Naczelnik napisał(a):Od: Patryk Kroll
Witam
Ja jestem chętny do startu w lidze żużlowej :)
Jeżeli jest mozliwośc to zapytam czy ktoś z Natanii byłby chętny.

Witam - bardzo się cieszę, że już są chętni ale najwcześniej gdzieś za miesiąc będzie można mówić o zapisach. Na razie powstaje system :)
Póki co testuję system zarządzania użytkownikami oraz panel użytkownika.
markiz Krzysztof Macak h. Pobóg
Wielki Mistrz Zakonu Sigmara Młotodzierżcy Sigmarus IX
ppłk rez. Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez RattusNrv-Ch 11 maja 2010, o 15:41

W sumie to ja też jestem chętny :)
Pozdrawiam,
kpt. Rattus mar. Norvegicus-Chojnacki

#ZielonoMi #SzanujZieleń #PosadźDrzewo #PoszukiwaczeSkarbów
Nowe inicjatywy PASI! Warto czekać!

Właściciel PASI - Prywatnej Agencji Sensownych Inicjatyw.
Inicjatywy na najwyższym poziomie! Ciekawy? Zajrzyj!

Najprawdziwsze i jedyne źródło sarmackości wypływa z Gellonii i Starosarmacji.
Tylko to źródło zapewni Ci wieczne szczęście i dobrobyt.

Postprzez AD274 19 maja 2010, o 14:55

Też jestem chętny do prowadzenia drużyny
AD274

Postprzez Hugo 21 maja 2010, o 13:02

No to ja się zgłaszam na chętnego do prowadzenia drużyny :)
Na testera programu też ;) :mrgreen:
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Leszke 23 maja 2010, o 23:18

zbbrow napisał(a):Łał! Brzmi naprawdę solidnie! Tylko na początek proponowałbym się skupić na jednej lidze, bo będzie większy fun, a ligi prywatne możemy dla Ciebie testowac.

A jest opcja, żeby robić turnieje pomiędzy drużynami z różnych lig? Dajmy na to Sarmacja ma jedna, a Scholandia druga, a Dreamland trzecia i chcemy rozegrać Mistrzostwa. Da radę?

Już mi się marzą sukcesy sarmackiej repry na takich mistrzostwach:D
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Kedar 24 maja 2010, o 23:56

Witaj Vhris

Jak to bedzie podobny system do X11 to bedzie ekstra :)
Jak tylko zechcesz moge być testerem no i oczywiscie menago.

Pozdrawiam
mar. Kedar via Margończyk
Grajcie w SLP

Poprzednia strona

Powrót do Sport i rozrywka