Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zbiórka Makulatury i inne.

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

Zbiórka Makulatury i inne.

Postprzez Andrzej Swarzewski 30 kwi 2011, o 11:16

W związku z Sarmackim Tygodniem Ochrony Przyrody chciałbym ogłosić :
1) Zbiórkę makulatury. Można dawać wszystko, stare książki, gazety czy inne papiery. Lepiej dać je na zbiórkę, niż wyrzucać do zbiorowych koszy i zaśmiecać Sarmacką przyrodę. Za przyniesienie makulatury otrzymuje się 100 libertów, oraz jedno, wybraną roślinkę z Ogrodu Zielnyborskiego.
2) Zbiórkę plastiku. Zbieramy wszystko co jest z plastiku. Plastikowe butelki, zakrętki, plastikowe folie i wszystkie inne plastikowe rzeczy. Za przyniesienie plastiku otrzymuje się 150 libertów, oraz wybraną roślinkę z Ogrodu Zielnyborskiego.
3) Dostarczanie pojemników na różne śmieci do miast które się zgłoszą. Możemy zaoferować pojemniki na : makulaturę - niebieskie, szkło kolorowe- zielone, szkło bezbarwne -biały, metal - czerwone, plastik - żółte. Pojemniki w czasie STOP-u dostarczane będą darmowo, po tym tygodniu każdy pojemnik kosztować będzie 20 libertów.
4) Rozdawanie chętnym instytucją i domom pojemników na zużyte baterie. Każda instytucja może otrzymać za darmo pojemnik na zużyte baterie. Jest również możliwość wysłania miastu, również za darmo dowolną ilość pojemników.
5) Konkurs na najlepszego ekologa. Każdy Sarmata może wziąć udział w tym konkursie. Za przyniesienie makulatury jest 5 punktów, plastiku 10, za mieszkanie w mieście ma pojemniki na śmieci 10, wzięcie do domu(lub mieszkania) pojemnik na zużyte baterie 15, wymianę żarówki na świetlówkę - 15, prace w miejscu które wzięło pojemnik na zużyte baterie 15, założenia filtru na komin-20, wzięcie udział w Proteście Przeciw Niszczeniu Przyrody - 30, za opisanie stanu przyrody w mieście - 30 za każde miasto. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po Sarmackim Tygodniu Ochrony Przyrody.
EDIT : 6) Akcję "Wymień Żarówkę Na Świetlówkę". Akcja polega na wymianie zwykłych żarówek na świetlówki. Z okazji STOP-u żarówki wymienimy na świetlówki za darmo wszystkim firmom, urzędom i osobom prywatnym które zadeklarują się w tym wątku
7) Akcję "Ratuj przyrodę - załóż filtr na komin". Akcja polega na ratowaniu Sarmackiej przyrody poprzez zakładanie na kominy fabryk, elektrociepłowni, urzędów i domów filtry. W czasie trwania STOP-u filtry rozdajemy za darmo.
Ostatnio edytowano 1 maja 2011, o 15:33 przez Andrzej Swarzewski, łącznie edytowano 1 raz
Andrzej Swarzewski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Zbiórka Makulatury i inne.

Postprzez Filip de Wieniawa 30 kwi 2011, o 14:47

Uff, uff... Oto przynoszę 10.000 jednostek makulatury. Okrągły milion libertów się należy :D
Panie Swarzewski, doceniam ogromnie, że przejął Pan na swoje barki dziejową misję wskrzeszenia Sarmacji.
Niech jednak Pańskie inicjatywy następnym razem trochę bardziej dystansują się od absurdu, nie bardzo bowiem wiadomo jak tu odpowiedzieć na Pana apel. Śmiać się, płakać, czy może wepchnąć rzeczywiście tę makulaturę do CD-romu lub przesłać via e-mail? :D
Krótko mówiąc, ogarnij się Pan, Panie Swarzewski i stwórz Pan coś co rzeczywiście mieć będzie zastosowanie w wirtualiach.
Filip de Wieniawa
ongiś sędzia Sądu Najwyższego

Postprzez Andrzej Swarzewski 30 kwi 2011, o 14:52

Filip de Wieniawa napisał(a):Uff, uff... Oto przynoszę 10.000 jednostek makulatury. Okrągły milion libertów się należy :D

Nie chodzi o jednostki tylko o samo wzięcie udziału w akcji.
Filip de Wieniawa napisał(a):Panie Swarzewski, doceniam ogromnie, że przejął Pan na swoje barki dziejową misję wskrzeszenia Sarmacji.

Ja niczego nie wskrzeszam :lol:
Filip de Wieniawa napisał(a):Niech jednak Pańskie inicjatywy następnym razem trochę bardziej dystansują się od absurdu, nie bardzo bowiem wiadomo jak tu odpowiedzieć na Pana apel. Śmiać się, płakać, czy może wepchnąć rzeczywiście tę makulaturę do CD-romu lub przesłać via e-mail?

Z czego się śmiać? Z tego, że aktywnie działam?
Płakać? Z tego powodu, że aktywnie działam?
Z tą makulaturą i resztą chodzi o to, żeby trochę upodobnić się do reala. Nie wiem jak innych, ale mnie ciekawią takie akcje.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Filip de Wieniawa 30 kwi 2011, o 15:03

No właśnie, Panie Swarzewski, nim Pan coś wygeneruje, warto sprawdzić czy nie będzie Pan jedynym entuzjastą własnych koncepcji.
Nie śmieję się z Pańskiego zapału, bo świadczy o tym, że Panu na czymś zależy. Po raz wtóry jednak adresuję do Pana apel - przed wyprodukowaniem (bo zaczynam zastanawiać się czy prymat ma tu ilość nad jakością...) kolejnej inicjatywy, niech Pan zastanowi się na ile ona komukolwiek posłuży, jak będzie wyglądała jej realizacja itp.
Filip de Wieniawa
ongiś sędzia Sądu Najwyższego

Postprzez Andrzej Swarzewski 30 kwi 2011, o 15:17

Ja nie produkuję inicjatyw, już kiedyś ktoś mi to zarzucałem. Wtedy była to prawda, na początku mojego życia w Sarmacji produkowałem je, ale teraz już tak nie jest. Z tego co ja rozumiem ideę mikronacji, to chodzi tutaj, żeby się przede wszystkim dobrze bawić. STOP to inicjatywa, natomiast te zbiórki i reszta to jej realizacja. Właśnie w tej inicjatywie chodzi o to, żeby nawiązać trochę do Dnia Ziemi z reala oraz aktywizować Sarmatów i Sarmackie miasta.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Natalia Wittelsbach 30 kwi 2011, o 15:18

Uff, uff... Oto przynoszę 10.000 jednostek makulatury. Okrągły milion libertów się należy
Panie Swarzewski, doceniam ogromnie, że przejął Pan na swoje barki dziejową misję wskrzeszenia Sarmacji.
Niech jednak Pańskie inicjatywy następnym razem trochę bardziej dystansują się od absurdu, nie bardzo bowiem wiadomo jak tu odpowiedzieć na Pana apel. Śmiać się, płakać, czy może wepchnąć rzeczywiście tę makulaturę do CD-romu lub przesłać via e-mail?
Krótko mówiąc, ogarnij się Pan, Panie Swarzewski i stwórz Pan coś co rzeczywiście mieć będzie zastosowanie w wirtualiach.

To, że Pan nie wie, jak to wykorzystać w wirtualu nie znaczy, że jest to absurdalne. Nie musimy rzucać sie na pieniądze, a pomysł z ekologią jest jak najbardziej ciekawy.

1) Zbiórkę makulatury. Można dawać wszystko, stare książki, gazety czy inne papiery. Lepiej dać je na zbiórkę, niż wyrzucać do zbiorowych koszy i zaśmiecać Sarmacką przyrodę. Za przyniesienie makulatury otrzymuje się 100 libertów, oraz jedno, wybraną roślinkę z Ogrodu Zielnyborskiego.

Przejrzałam bibliotekę i poprosiłam kilka osób, żeby zrobiły porządek w ratuszu. Przekazuję wszelką makulaturę na akcję.

Obrazek

3) Dostarczanie pojemników na różne śmieci do miast które się zgłoszą. Możemy zaoferować pojemniki na : makulaturę - niebieskie, szkło kolorowe- zielone, szkło bezbarwne -biały, metal - czerwone, plastik - żółte. Pojemniki w czasie STOP-u dostarczane będą darmowo, po tym tygodniu każdy pojemnik kosztować będzie 20 libertów.

Oczywiście chciałabym prosić o dostarczenie wszelkich niezbędnych kontenerów do Zielnyboru. Przydałyby się w kilku dzielnicach: Na ulicy Kronikarza Vladimira, Karola barona Nosewicza oraz Gwardii Teutońskiej.

4) Rozdawanie chętnym instytucją i domom pojemników na zużyte baterie. Każda instytucja może otrzymać za darmo pojemnik na zużyte baterie. Jest również możliwość wysłania miastu, również za darmo dowolną ilość pojemników.

Poprosiłabym o taki pojemnik do Muzeum Motoryzacji. Gdzieś to trzeba składować.
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan

Postprzez Andrzej Swarzewski 30 kwi 2011, o 15:27

Dziękuję za makulaturę. Jako, że jest Pani Burmistrzem Zielnyboru, czyli de facto szefową Ogrodu Zielnyborskiego może sobie Pani wziąć, aż dwie roślinki ;)
Co do kontenerów zamiast żółtego, będzie pomarańczowy :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Obrazek

Przesyłam też pojemnik na zużyte baterie firmy "Rychu"
Obrazek

Andrzej Swarzewski

Postprzez Aleksander 30 kwi 2011, o 19:06

W Eltdorfie mamy pełno butelek szklanych. Gdzie możemy je przywieźć?
Aleksander

Postprzez Skywalker 30 kwi 2011, o 19:08

Zacna inicjatywa, ratujmy świat od śmieci! Bo przecież..:

http://www.youtube.com/watch?v=a0jZzBEKIMc

boom de ah da!
Obrazek

szer. Administracji KSZ
When I get sad I stop being sad and be AWESOME instead.
True story..

Postprzez Andrzej Swarzewski 30 kwi 2011, o 20:00

Yaraeh napisał(a):W Eltdorfie mamy pełno butelek szklanych. Gdzie możemy je przywieźć?

Może chce Pan, żeby zamontować u Pana te same kontenery co w Zielnyborze? Jeden z kontenerów jest na szkło.
Andrzej Swarzewski

Następna strona

Powrót do Sport i rozrywka