Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sarmacki Tydzień Ochrony Przyrody

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

Sarmacki Tydzień Ochrony Przyrody

Postprzez Andrzej Swarzewski 29 kwi 2011, o 17:54

Drodzy Sarmaci! Drogie Sarmatki!
Chciałbym wszystkim zaproponować udział w Sarmackim Tygodniu Ochrony Przyrody (STOP). STOP trwać będzie od 1 do 8 maja, celem inicjatywy jest ochrona Sarmackiej przyrody, a także po części aktywizacja Sarmatów. Z okazji tego tygodnia postanowiłem sporządzić Spis Obiektów Przyrodniczych Sarmacji (SOPS).
Chciałbym, aby wszyscy którzy współtworzyli takie obiekty, bądź je znają pisali o nich w tym wątku. W tej chwili przychodzi mi na myśl tylko Ogród Zielnyborski, oraz Rezerwat Smoków w Nadziei. Ważnym punktem STOP-u będzie Protest Przeciwko Niszczeniu Przyrody, w czasie którego objedziemy pojazdem zasilanym dzięki energii słonecznej zanieczyszczone miejsca w Sarmacji i będziemy w nich sprzątać. Znasz jakieś zanieczyszczone miejsce na terenie Sarmacji? NAPISZ - przyczyń się do ochrony Sarmackiej przyrody. Tytułem przewodnim tegorocznej akcji będzie hasło - "STOP zanieczyszczeniom - przyroda Sarmacka chce żyć!"
Ostatnio edytowano 29 kwi 2011, o 18:45 przez Andrzej Swarzewski, łącznie edytowano 1 raz
Andrzej Swarzewski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Sarmacki Tydzień Ochrony Przyrody

Postprzez Hugo 29 kwi 2011, o 18:39

Andrzej Swarzewski napisał(a):Drodzy Sarmaci! Drogie Sarmatki!
Chciałbym wszystkim zaproponować udział w Sarmackim Tygodniu Ochrony Przyrody (STOP). STOP trwać będzie od 1 do 8 kwietnia, celem inicjatywy jest ochrona Sarmackiej przyrody, a także po części aktywizacja Sarmatów. Z okazji tego tygodnia postanowiłem sporządzić Spis Obiektów Przyrodniczych Sarmacji (SOPS).

Co za optymizm - z rocznym wyprzedzeniem organizuje Pan akcję! :mrgreen:
Czy stwierdzono aż takie zanieczyszczenie sarmackiej przyrody?
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andrzej Swarzewski 29 kwi 2011, o 18:44

Oczywiście o maj chodziło. Zanieczyszczenia są, i prowadzimy akcję po to, by ich nie przybywało ;)
Andrzej Swarzewski

Postprzez Aleksander 29 kwi 2011, o 19:02

Hugo napisał(a):Czy stwierdzono aż takie zanieczyszczenie sarmackiej przyrody?

W Zielnyborze wykryto duże stężenia tlenków azotu i siarki. Więc trzebaby coś z tym zrobić ;-)
Aleksander

Postprzez Andrzej Swarzewski 29 kwi 2011, o 19:04

Panie Yaraehu! A czy mógłby mi Pan wskazać przynajmniej kilka zanieczyszczonych miejsc w Sarmacji? Byłbym zobowiązany.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Aleksander 29 kwi 2011, o 19:53

Oczywiście. Największe zanieczyszczenia panują obecnie w Srebrnym oraz w Grodzisku. Dodatkowo, duże zanieczyszczenia wód gruntowych i rzek.
Aleksander

Postprzez Natalia Wittelsbach 29 kwi 2011, o 20:37

A ta inicjatywa akurat przypadła mi do gustu. Dzisiaj jestem zmęczona, ale jutro przejdę się po okolicach i przejrzę biuro. Potem powiem Panu, co można by dodać do spisu.
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan

Postprzez Andrzej Swarzewski 29 kwi 2011, o 20:39

Dziękuję Pani.
Panie Yaraehu! Dziękuję, ale chodziło raczej o ulice.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Andrzej Swarzewski 30 kwi 2011, o 10:50

Wybrałem się na spacer po Zielnyborze, i na obrzeżach zobaczyłem nielegalne wysypisko. Są tam puszki i butelki po piwach i innych napojach, nie tylko wysokoprocentowych. Znalazłem tam też resztki jedzenia, cement, płytki po budowie lub remoncie domu, stare lampy, żarówki i baterie, szkło, plastik, makulaturę i różne inne rzeczy. Trzeba będzie to zebrać i posegregować.
W Zielnyborze widziałem też źle przymocowane śmietniki w centrum, widziałem jak jeden ze śmietników się przewrócił i wyleciały z niego śmieci - pozbierałem już ;)
W Auterze bardzo zaniedbana jest część plaży, na której można znaleźć praktycznie wszystko. Gdy to zobaczyłem, myślałem, że i w centrum zobaczę coś zaniedbanego, jednak się myliłem. Prawie wszystko jest tam zadbane. Brakuje jednak tam osobnych pojemników na różne śmieci.

Bardzo zawiodłem się, gdy przybyłem do Margon, ponieważ tam znalazłem, aż trzy nielegalne wysypiska. Na jednym z wysypisk znajdują się również bardzo wartościowe materiały, takie jak złote świeczniki, praktycznie nowa, niezniszczona blachodachówka. Lasy, których w Margon sporo są bardzo zaniedbane, prawie w ogóle nie ma tam zwierząt. Osobne pojemniki na różne śmieci znajdują się w tej miejscowości, jednak są poniszczone przez wandali.

W Ab'Dorst znalazłem w lasach wiele zatrutych zwierząt i roślin. Długo szukałem powodu tego niespotykanego zjawiska, aż w końcu zauważyłem w lesie ogromne, nielegalne wysypisko, zauważyłem, że niedawno musiało się tam palić, i to prawdopodobnie wyrządziło tak wiele szkód. W centrum miasta zobaczyłem różne śmietniki, występujące dość często i uważam, że akurat pod tym względem inne miasta powinny brać z Ab'Dorst przykład

W Srebrnym Rogu, który do niedawna można było pochwalić za niesamowity porządek w mieście i poszanowanie przyrody niestety mnie zawiódł. Zobaczyłem tam kłusowników polujących na rzadko występujące zwierzęta, oraz część lasu doszczętnie zniszczoną przez dymy z fabryk. Bardzo zanieczyszczone są wody w okolicach Srebrnego Rogu. Z tego co widziałem w wodzie tej znajdują się ogromne zanieczyszczenia które zabijają rzadkie gatunki ryb i foki.

Najbardziej zadbanym z wszystkich Teutońskich miast był Eltdorf. Tylko w niektórych miejscach można znaleźć pojedyncze śmieci. W wielu domach i firmach można zauważyć filtry na kominy i energooszczędne żarówki. Jedyne co można pod względem ekologicznym zarzucić Eltdorf, to to, że jest tam bardzo mało śmietników, oraz często są to śmietniki zbiorowe, do których wrzuca się wszystkie śmieci.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Andrzej Swarzewski 30 kwi 2011, o 11:36

Jeśli nikt nie zrobi tego wcześniej, to wkrótce opiszę także miasta Baridasu i Starosarmacji.
Andrzej Swarzewski

Następna strona

Powrót do Sport i rozrywka