Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Interpretacja przysięgi obywatelskiej

To tutaj dyskutujemy o polityce, gospodarce, sprawach naszego państwa oraz całego mikroświata

Re: Interpretacja przysięgi obywatelskiej

Postprzez Pawel Linde 20 maja 2021, o 10:44

Spoko, nie mnie oceniać, niemniej jest to nadal niesmaczne.

Tego typu oznaczenie osobnika stanowi tylko przestrogę dla innych. Jest to moja prywatna opinia na jego temat i jakkolwiek ona nie byłaby akceptowalna przez cudze oczęta, to i tak te dwa typy wiedzą albo dowiedzą się, że mam prawo ich tak nazywać. Te dwa osobniki dostąpiły wielokrotnie czynów haniebnych i uchodziło im to na sucho, więc proszę nie oczekiwać ode mnie, że ja będę ich traktował z jakimiś balsamikami. Brzeszczot, siekiera, łopata i kawałek ziemi na odludziu. To jest najlepsza metoda dla takich. Ja nie wierzę w resocjalizację. Bo oni najpierw strzelą, a potem "być może" pomyślą, ale Wać Pan już nie będzie mógł się przed takimi obronić, więc przyjdą czasy ostateczne, czasy rozliczeń i tym dwóm to gwarantuje.

Łajba zatonie, lepiej od razu kupić dwie. Tylko skąd Szanowny na to mamonę weźmie.

Pójdę do Wać Panny Fatimki - albo mi wypłaci w pieniądzu albo w inny sposób.

Czy wiem, czy to jest określenie rozleniwienia? Raczej bym powiedział, zapaści, wymarcia, wyginięcia.

Jak zapaść czy wyginięcie, to znaczy, że lud sarmacki jest zasiedziały w pokojach bez okien, żarówka im się też przepala, ledwo widzą i jedynym źródłem oświetlenia pokoju jest monitor. Po nową żarówkę nie ma sensu iść, bo ta jeszcze daje radę, sklep jest i tak daleko, a jak jest blisko, to i tak trzeba stać w kolejce wśród ludzi i w ogóle niefajna sytuacja. Tylko zamknąć się w pokoju i czekać na kuriera, aż przywiezie żarówkę pod wycieraczkę.

Słuszna uwaga, sam cierpię na konformizm. To faktycznie jest problematyczne.

Ja traktuje prawo jako zabawkę, które ktoś stworzył, żeby stwórca i Ci, którzy dotykają tego prawa mogli się nim bawić w sposób różnoraki. To jest tylko i wyłącznie zabawka, pewnego rodzaju gra, w którą trzeba umieć grać. Ludzie, niestety, są nauczeni przestrzegania prawa, bo jak nie przestrzegasz, to będzie kara, łomot od starych i ogólnie mnij piniążków za mandaty i inne wezwania do zapłaty. Ja traktuję każde przewinienie jako dobrą zabawę, grę, w której coś wygram albo przegram. Jednolinijne spojrzenie na prawo, że trzeba go przestrzegać jest przerażające - wielokrotnie zdarzały mi się sytuacje, że gdybym przestrzegał wytycznych, to straciłbym dużo pieniędzy albo po prostu zginął.

O to to to to... Jak się wyrywa słowa z kontekstu, to później się wcale nie dziwię, że wolę omijać szerokim łukiem. Może lepiej bawić się słowem w jakiejś twórczości, a nie w dyskusji?

Jeżeli Wać Pan poczuł się urażony pewnym sformułowaniem myśli przeze mnie, to dlaczego Pan ucieka? Chyba, że miał Pan za zadanie z tyłu głowy uknute, żeby mnie przekonać do czegoś, ale widzi Wać Pan, że nie ma sensu i stąd taka postawa.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Pawel Linde
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Fatimka 20 maja 2021, o 10:48

Pójdę do Wać Panny Fatimki - albo mi wypłaci w pieniądzu albo w inny sposób.

Nie prowokuj Pan i proszę bez takich.
(-) Fatima von Chamier-Gliszczyńska
sekretarz koronna
lord steward
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Pawel Linde 20 maja 2021, o 11:07

I znowu - zdarta płyta wciąż gra. Proszę się rozchmurzyć, przebiec po parku, wyjść z chaty, zjeść coś dobrego... Czas zagłady mija. 8-)
Pawel Linde

Postprzez Tomasz Liberi 20 maja 2021, o 20:00

Powiem krótko nie wchodząc w dyskusję. Zostając obywatelem Księstwa Sarmacji wypełnia się obowiązki jako obywatela. Czy to na polu politycznym czy cywilnym czy nawet wojskowym. Tak samo jest w realnym życiu: ma się prawa i obowiązki i jak wiadomo za niespełnienie niektórych są kary.
gen.bryg. Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Podprefekt Generalny
Poseł na Sejm
Prefektura Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Pawel Linde 20 maja 2021, o 23:44

Mam wrażenie, że się nie rozumiemy...

Przystępując do kraju jako obywatel chcę mieć pewność, że żaden frajer mnie nie odstrzeli z miejsca, bo coś mu nie przypasi w mojej słownej aktywności... Do dzisiaj ten, co złamał procedury pełni obowiązki Prefekta i chodzi dumnie po ulicach Sarmacji, że sobie może kogoś odstrzelić jak najdzie go taka ochota...

Dlatego przytoczyłem termin konformizmu, bo stwarza on zniewalające zacietrzewienie na punkcie prawa, jego przestrzegalności i wszelakich procedur z niego wynikających.
Pawel Linde

Postprzez K.W.v.Ch.G. 20 maja 2021, o 23:59

Pawel Linde napisał(a):Ja traktuje prawo jako zabawkę, które ktoś stworzył, żeby stwórca i Ci, którzy dotykają tego prawa mogli się nim bawić w sposób różnoraki. To jest tylko i wyłącznie zabawka, pewnego rodzaju gra, w którą trzeba umieć grać. Ludzie, niestety, są nauczeni przestrzegania prawa, bo jak nie przestrzegasz, to będzie kara, łomot od starych i ogólnie mnij piniążków za mandaty i inne wezwania do zapłaty. Ja traktuję każde przewinienie jako dobrą zabawę, grę, w której coś wygram albo przegram. Jednolinijne spojrzenie na prawo, że trzeba go przestrzegać jest przerażające - wielokrotnie zdarzały mi się sytuacje, że gdybym przestrzegał wytycznych, to straciłbym dużo pieniędzy albo po prostu zginął.

Brzmisz Pan jak socjopata. Poza tym nie trzeba być konformistą, nie ze wszystkim trzeba się zgadzać, by i tak zostać dobrze przyjętym przez daną społeczność. Sztuka życia z innymi ludźmi i wpływania na nich w kulturalny sposób jest trudna, ale warto się jej nauczyć, co i Panu zalecam.
Konrad von Chamier-Gliszczyński h. Trzy Gwiazdy
Kanclerz, Minister Sprawiedliwości, Poseł na Sejm, Asesor TK
kawaler Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny

Postprzez Pawel Linde 21 maja 2021, o 00:01

Rozumiem, że to komplement?
Pawel Linde

Postprzez K.W.v.Ch.G. 21 maja 2021, o 00:07

Jeżeli dla Pana nieironicznie prawo to zabawka i gra, a przed mordami i kradzieżami odstręcza Pana jedynie widmo pierdla, to zdecydowanie nie komplement... A nieszanowanie zasad kultury ku własnej uciesze, chociażby uwidocznione poprzez zachowanie w stosunku do Pani Fatimy, to nie nonkonformizm, którym Pan się chełpi, a zwykłe prostactwo i socjopatia.
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny

Postprzez Pawel Linde 21 maja 2021, o 00:12

Nie rozumiem tego argumentu z kradzieżami i mordami w sferze Sarmacji... Mógłby Wać Pan sprecyzować swój wywód?
Pawel Linde

Postprzez K.W.v.Ch.G. 21 maja 2021, o 00:16

Nie zostało to sprecyzowane do prawa Sarmacji, a idei prawa per se, stąd zrozumiałem, że traktuje Pan prawo ogólnie nie jako zbiór pewnych zasad, również etycznych i moralnych, tylko jak przysłowiową "pałkę nad głową". Dlatego Pana wywód zabrzmiał co najmniej socjopatycznie.
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Państwo i świat