Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Chce być Wiceksięciem !

To tutaj dyskutujemy o polityce, gospodarce, sprawach naszego państwa oraz całego mikroświata

Re: Chce być Wiceksięciem !

Postprzez von Thorn-Janiczek 12 maja 2021, o 11:28

Problem z Hansem jest taki, że jemu do sensownej roboty niespieszno, a chce frukta. Jego pierwsze pytania to zawsze "co dostanę". Chce mieć tytuły i zaszczyty, ale do sensownej roboty się nie pali. Stąd podejście do jego osoby.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Bocian 12 maja 2021, o 13:27

von Thorn-Janiczek napisał(a):Problem z Hansem jest taki, że jemu do sensownej roboty niespieszno, a chce frukta. Jego pierwsze pytania to zawsze "co dostanę". Chce mieć tytuły i zaszczyty, ale do sensownej roboty się nie pali. Stąd podejście do jego osoby.

Nieco to rozjaśnia sytuację, jednak nie zmieniłem zdania, że może jednak udałby się jakoś wykorzystać potencjał, tym bardziej, że patrząc kto do kogo się zgłasza, to - jak się wydaje - władza jest teraz w uprzywilejowanej pozycji, bo zamiast odpowiadać na pytanie "co dostanę" sama może zapytać się "co możesz dla nas zrobić" :)
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 12 maja 2021, o 23:22

Bocian napisał(a):
Tak czytam i czytam i zastanawiam się czy naprawdę te wszystkie prześmiewcze wypowiedzi są potrzebne.

Nie ma co się oszukiwać - Hans uważa, że jego potencjał nie jest w pełni wykorzystywany i chciałby zdobyć jakieś ważne stanowisko. W tym wątku (może nieco niefortunnie zatytułowanym, bo każdy się na tym skupił) pogratulował konkurentowi o książęcy tron wygranej i zaoferował chęć działania praktycznie na każdym polu. Wydaje mi się, że wystarczyłoby odmówić i tyle. Tymczasem merytorycznych wypowiedzi jest jak na lekarstwo: "Nie wiem, czy tak się da" (@Henryk) lub (ironiczne?) "mam nadzieję, że ktoś znajdzie JE Krzystofowi Hansowi jakieś bardzo ambitne zadanie" (Paweł Linde). Reszta jest moim zdaniem niepotrzebna.

Ja nie utożsamiam się z poglądami @KrzysztofHans, a wręcz prowadzona vendetta przeciwko Sclavinii jest dla mnie męcząca, ale staram się nie komentować wypowiedzi jeżeli mnie bezpośrednio nie dotyczą lub wyrażam swoje zdanie w bardziej powściągliwy sposób.Chcecie wykorzystać jego potencjał - to wykorzystajcie. Jeśli nie chcecie - odmówcie.

Pamiętacie sytuację Powietrznego? Ja pamiętam, bo przybył do KS prawie w tym samym czasie co ja. Też chciał "zdobyć" jak najwięcej, a po jego wypowiedziach i działaniach wylano na niego wiadro pomyj. Gdy przepraszając za swoje zachowanie przyznał (szerze lub nie) że ma tylko 10 lat, to nagle wszyscy w komentarzach stali się do "rany przyłóż" próbując zrozumieć zachowanie i dając mu rady na przyszłość.

Teraz robimy to samo. Zamiast spróbować ukierunkowywać Krzysztofa Hansa w kierunku który by nam odpowiadał (lub przynajmniej byłby akceptowalny i mało szkodliwy), to zniechęcamy go w niezbyt przyjazny sposób do aktywności. Oczywiście nie zakładam, że Prześwietny Hans jest w takim samym wieku jak Powietrzny ani nie wiem czy już takiej próby nie podejmowano wcześniej ;-) Zapewne też Hans po tylu latach jest już przyzwyczajony i spływa to po nim jak po kaczce, ale pewnie wielu innych (łącznie ze mną na czele), po takich wypowiedziach zaczęło by się zastanawiać nad sensem istnienia w społeczności sarmackiej, co w obecnej v-sytuacji demograficznej nie byłoby dobrą decyzją dla KS.

Nie mam 10 lat a wręcz przeciwnie - prawie trzy razy tyle. :mrgreen:
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i kilkukrotny Poseł Księstwa Sarmacji (także obecnej kadencji)
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez von Thorn-Janiczek 13 maja 2021, o 00:36

Bocian napisał(a):
von Thorn-Janiczek napisał(a):Problem z Hansem jest taki, że jemu do sensownej roboty niespieszno, a chce frukta. Jego pierwsze pytania to zawsze "co dostanę". Chce mieć tytuły i zaszczyty, ale do sensownej roboty się nie pali. Stąd podejście do jego osoby.

Nieco to rozjaśnia sytuację, jednak nie zmieniłem zdania, że może jednak udałby się jakoś wykorzystać potencjał, tym bardziej, że patrząc kto do kogo się zgłasza, to - jak się wydaje - władza jest teraz w uprzywilejowanej pozycji, bo zamiast odpowiadać na pytanie "co dostanę" sama może zapytać się "co możesz dla nas zrobić" :)

Widzisz, kiedyś do mnie pisał, że bardzo chciałby się zająć Harzem. Gdy zapytałem o konkrety, co chciałby zrobić - brak większych konkretów. I co? I temat umarł. Ale miejsce burmistrza zająć chciał gładko...
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Sorcha 14 maja 2021, o 08:35

Popieram autora tematu, mam nadzieję na śpiewające rządy, a dziennik ustaw będzie bardziej przyjazny, miast pisać ustawy wkleimy link do piosenki. ;)
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Poprzednia strona

Powrót do Państwo i świat