Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Koniec kadencji i kanclerzowania

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Koniec kadencji i kanclerzowania

Postprzez Hugo 29 kwi 2011, o 13:03

Koniec kadencji już nadchodzi, Rząd i jego Kanclerz kończą działalność. Czy działalność była całkiem zła? Uważam, że nie. Ale mogła być z pewnością lepsza. I biję się w pierś - to moja wina, że taka nie była.

Pewna Mądra Osoba, przychylna mi bardzo, doradziła, żebym planował swoje kanclerzowanie na dwie kadencje, a nie tylko ograniczał się do jednej. Kolejna Mądra Osoba doradziła mi, żebym nie porywał się z motyką na słońce i najpierw dopilnował stworzenie nowego systemu informatycznego dla Księstwa, a dopiero potem wziął się za system gospodarczy. Więc wziąłem sobie do serca obie porady i je połączyłem - w tej kadencji SI, w przyszłej SG. Samo założenie nie było złe i nawet dzisiaj to uważam. Niestety problemem było to, że… kompletnie nie znam się na systemach informatycznych. Ale powołałem w zamian za to w skład Ministerstwa Spraw Informatycznych (no, Ministra zawsze Książę powołuje, ale na wniosek Kanclerza) kompetentne osoby w tym temacie: Łukasza bar. Jakubowskiego, JKW Piotra Mikołaja, Mateusza Quadinę, a w ostatnim czasie - Macieja von Olsztyna. Jednak nie byłem w stanie ukierunkować prac ‘resortu informatycznego’, ponieważ dla mnie to raczej czarna magia; przynajmniej teraz nie jest czas, żeby tego liznął, poduczył się. Wszelkie zastoje w życiu wirtualnym ministrów czy sekretarzy, były automatycznie zastojami w pracach resortu. I nie winię za to moich Podwładnych - przecież każdy ma prawo do życia realnego. Po swoich doświadczeniach wiem (od dawna miałem takie przeczucie, teraz jestem pewien), że na czele Rządu, w dzisiejszych czasach, jakie nastały dla Księstwa, powinna stanąć osoba znająca się choćby na podstawach systemów informatycznych, wie co w trawie piszczy od strony technicznej.

Ale też nie można mówić, że w Rządzie panował tylko marazm, a Kanclerz biegał po zrujnowanym pustym domu. Wszyscy Członkowie Rządu są kompetentnymi i ciekawymi osobami, nie wyłączając z tego ‘resortu informatycznego’. A i resort ów nie jest pasmem porażek Rządu, jak mogło by się niektórym wydawać. Pracownicy MSI zrobili wiele rzeczy, żeby konserwować obecny system, uporządkować go, pozbawić wirusów, ale to są prace, które dzieją się, że się tak wyrażę - pod powierzchnią. Nikt ich nie widzi i nie odczuwa przy codziennym obcowaniu z Sarmacją, ale gdyby tych prac zabrakło - uwierzcie, że stałoby się dotkliwe dla Mieszkańców.
A pozostałe resorty uważam, że pracują sprawnie i są w większości aktywne, chociaż w niektórych przypadkach znowu można powiedzieć, ze ich praca nie wyszła ‘na powierzchnię’, więc może się niektórym osobom wydawać, że nic się nie dzieje.

Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego i Nauki, które było (i póki co wciąż jest) za sprawą jego Szefowej - Natalii Helena von Lichtenstein- Hergemon, perełką w moim Rządzie. Mnóstwo inicjatyw kulturalnych, integrujących społeczność sarmacką. Kultura dzięki Pani Minister kwitnie w Sarmacji. Dzielnie wspierał ją także Filip kaw. de Wieniawa. No i oczywiście Piotr diuk Kościński, współtwórca ustawy o Akademii, osoba, której leży na sercu los nauki w Sarmacji i która mam nadzieję, a wręcz pewność - przyczyni się do przywrócenia nauki na należne jej miejsce. Zaś kolejny Sekretarz MDNiN - Cysosz bnt Zenek sprawował pieczę nad aktualizacjami sclaviniawiki.

Ministerstwo Spraw Obywatelskich za sprawą Calisto diuczessy Kami-Chojnackiej zorganizowało na Forum Centralnym dział ‘Praca dla każdego’, w którym mogą się ‘spotkać’ i łatwo znaleźć przyszli pracownicy i pracodawcy. Na bieżąco witani są nowi mieszkańcy, ale też w zaawansowanym stadium prac jest portal dla nowych mieszkańców, który ma na celu zebranie najważniejszych informacji, linków w KS, pomóc w poruszaniu się po Księstwie. Nie można zapominać, że w pracach pani Minister pomagał Rufus Forseti. Szymon bar. Nowicki sprawował pieczę nad działalnością i aktualnością portali społecznościowych. Mikołaj mar. Arped-Muzyk próbował nawiązać kontakt z ‘martwymi duszami’ i próbował namówić je do powrotu. Nie można także zapominać o sporej pomocy Calisto diuczessy Kami-Chojnackiej w przygotowywanian Dni Dziedzictwa Narodowego (które nota bene są Jej 'dzieckiem' ;) ).

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a przede wszystkim szef resortu - Michael diuk von Lichtenstein, podjął się pracy przywracania Sarmacji na arenie międzynarodowej na należne jej miejsce. Nie wszystkich interesuje w mikroświecie coś poza Sarmacją, nie wszystkim wydaje się potrzebna polityka zagraniczna. Ale moim zdaniem jest to racja stanu każdego Rządu - Sarmacja nie jest pępkiem mikroświata i ważne są stosunki z innymi państwami, a potęgę w mikroświecie buduje się na podstawie kontaktów i stosunków z nimi. Dlatego postawiłem na najlepszego specjalistę w tej dziedzinie, a pracę z Nim ułatwiał mi fakt, iż od dawna nasze stosunki są bardzo dobre, wręcz przyjacielskie. Minister działa na forum OPM, prowadzi rozmowy z przedstawicielami władz innych mikronacji, negocjuje traktaty o współpracy. Wraz z Sekretarzem MSZ Mateuszem bnt. Kozłowski m opracowali koncepcję powołania i utworzenia korpusu dyplomatycznego Księstwa, który powoli wprowadzają w życie.

Minister Informacji - Mikołaj bnt Wiśnicki, nasza tuba propagandowa ;) zawsze na posterunku, piszący sprawozdania z działalności. Ostatnio może mniej, ale i mniej działo się w Rządzie. Jednak jako rzecznik – niezastąpiony.

Ministerstwo Spraw Samorządowych, to był z kolei mój eksperyment. Czy się udał? Na pewno różne, odmienne opinie można by znaleźć na ten temat. Minister Michał hr. Michaelus dobrze sobie radził z tą materią, ale nie zawsze znajdował zrozumienie wśród Samorządowców, którzy nastawieni z gruntu przeciw nowej Konstytucji, odrzucali czasem możliwość współpracy z Rządem, w którym upatrywali przeciwnika czy ciemiężcę.

Dziękuję wszystkim Członkom Rządu za ich pracę na rzecz Księstwa i Rządu. Doceniam Waszą pracę i chciałbym, żebyście wiedzieli, że dobrze mi się z Wami pracowało. Może jeszcze kiedyś, w innych okolicznościach ;)

Dziękuję wszystkim, którzy mi sprzyjali - za Wasze wsparcie i przepraszam, że zawiodłem Wasze nadzieje, nie sprostałem celom mi stawianym. Tak jak obiecałem - moje podstawowe założenie się nie udało, więc nie będę kandydował do Sejmu. Po ok. 10 miesiącach posłowania oddam pola innym, może lepszym ode mnie.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Re: Koniec kadencji i kanclerzowania

Postprzez Prokrustes 29 kwi 2011, o 17:44

Dobrze wiedzieć , że sprawa systemu informatycznego całkiem nie zdechła. Tego co na pierwszy rzut oka mi brakuje, to kilka spraw które uważam za podstawowe funkcje życiowe v-państwa a więc np.

- całkowita nieaktualność danych na stronie Księstwa (np. władze)
- brak działalności oficjalnej agencji prasowej

Nie pamiętam co jeszcze zaliczałem w ten zestaw ale pewnie by się znalazło.

Btw. Czemu zrezygnowano z banerów na stronie głównej ?
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Dwór Jego Książęcej Mości
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Mikołaj Jan 29 kwi 2011, o 17:46

skarbniq napisał(a):Dobrze wiedzieć , że sprawa systemu informatycznego całkiem nie zdechła. Tego co na pierwszy rzut oka mi brakuje, to kilka spraw które uważam za podstawowe funkcje życiowe v-państwa a więc np.

- całkowita nieaktualność danych na stronie Księstwa (np. władze)
- brak działalności oficjalnej agencji prasowej

Nie pamiętam co jeszcze zaliczałem w ten zestaw ale pewnie by się znalazło.

Btw. Czemu zrezygnowano z banerów na stronie głównej ?

Akurat strona z władzami na stronie głównej KS jest aktualna. Z innymi gorzej.
A z bannerów nie zrezygnowano. Aktualnie po prostu nie ma żadnego.
(—) Mikołaj Jan

Postprzez Aleksander 29 kwi 2011, o 17:47

Nie zrezygnowano. Po prostu nie ma nic nowego.
Aleksander

Postprzez Prokrustes 29 kwi 2011, o 21:52

Oceniłem aktualność patrząc po sobie ;)

Matwiej Skarbnikow (Kanclerz Rządu Księstwa )
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Dwór Jego Książęcej Mości
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Michaelus 29 kwi 2011, o 23:21

Cóż ocenię swoją działalność z pełną odpowiedzialnością na 0. Niby zrobiłem debatę, ale nie pociągnąłem sprawy dalej przygnieciony przez Wielki Marazm.
Michał Michaelus - filatelista, sportowiec, gość z Mandragoratu
Obrazek

Postprzez Kryspin 30 kwi 2011, o 07:33

Hugo napisał(a):Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a przede wszystkim szef resortu - Michael diuk von Lichtenstein, podjął się pracy przywracania Sarmacji na arenie międzynarodowej na należne jej miejsce. (...) Minister działa na forum OPM, (...)

Ekscelencjo, sformułowanie "działa" jest nad wyraz przesadzone. Można by napisać, że diuk von Lichtenstein jest obecny w pracach Sekretariatu Organizacji Polskich Mikronacji z racji pełnionych funkcji w Departamencie Sprawiedliwości Międzynarodowej (Dyrektor i Rzecznik Trybunału Arbitrażowego) ale nie, że jako przedstawiciel Księstwa Sarmacji. Muszę napisać, iż Księstwo Sarmacji od dłuższego czasu jest jakby nieobecne w Organizacji Polskich Mikronacji, co zresztą nie ja jeden zauważam. Udział Księstwa Sarmacji jest wręcz marginalny w Organizacji Polskich Mikronacji i sprowadza się jedynie do głosowań oraz pojedynczych uwag na "finishu" debat.
Z mojej strony nie są to oskarżenia bo do takich mi daleko, ale jako Sarmatę boli mnie podejście Księstwa w polityce zagranicznej.
Od marca diuk Piotr Kościński próbuje zdobyć informacje ile w jakim państwie zamieszkuje aktywnych mieszkańców (w tym podział na grupy 'ile jest gimnazjalistów, licealistów, studentów, młodzieży pracującej, osób starszych aniżeli młodzież...'). Niestety Księstwo Sarmacji takowych danych nie przedstawiło, co więcej nie ma przygotować aby w sposób rzetelny móc sporządzić raport http://gmach.opm.org.pl/thread-571-page-1.html

Chyba, że zapomniano o uczestnictwu Księstwa Sarmacji w strukturach Organizacji Polskich Mikronacji. Delegacja Sarmacka jest trzyosobowa w Gmachu Narodów... nie(!)jedno.
Wake up dyplomacjo Sarmacka...

Druga sprawa...
Czy rząd wypłaca laureatom konkursów nagrody? Odkąd wziąłem udział w pierwszym konkursie pod szyldem wsparcia rządu, to do tej pory nie dostałem ani liberta. Nie pamiętam jakie to konkursy, ale to nie ja mam pamiętać.
mgr jur. net. Kryspin van Buuren

Postprzez Hugo 30 kwi 2011, o 09:58

Kryspin napisał(a):Druga sprawa...
Czy rząd wypłaca laureatom konkursów nagrody? Odkąd wziąłem udział w pierwszym konkursie pod szyldem wsparcia rządu, to do tej pory nie dostałem ani liberta. Nie pamiętam jakie to konkursy, ale to nie ja mam pamiętać.

Wziął Pan udział, jako Pan w Piórze Feniksa i rzeczywiście, przepraszam, sprawa naprawiona - liberty przelane.
Jako Srebrny Róg, jego przedstawiciel, wziął Pan udział w Pojedynku Miejscowości i Srebrny Róg otrzymał nagrodę.
Tomasz Ivo Hugo
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kryspin 30 kwi 2011, o 13:20

Hugo napisał(a):
Kryspin napisał(a):Druga sprawa...

Wziął Pan udział, jako Pan w Piórze Feniksa i rzeczywiście, przepraszam, sprawa naprawiona - liberty przelane.
Jako Srebrny Róg, jego przedstawiciel, wziął Pan udział w Pojedynku Miejscowości i Srebrny Róg otrzymał nagrodę.

Skoro już załatwiamy zaległe sprawy, zakończmy je. Podczas prezentacji książki kucharskiej w dniu festiwalu kulinarnego (styczeń 2011) również brałem udział w konkursie - nie pamiętam kwoty wygranej.
mgr jur. net. Kryspin van Buuren

Postprzez Hugo 30 kwi 2011, o 13:45

Niech się Pan czasem zastanowi i pomyśli, policzy, a i pokory by się trochę przydało. To nie temat na załatwianie pańskich zaległości, a ja nie jestem adresatem ostatnich pretensji.
Tomasz Ivo Hugo
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Polityka, zagranica