Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zajazd na Scholandię!

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Zajazd na Scholandię!

Postprzez Andronik 11 paź 2019, o 00:31

Obrazek

NIECHAJ TRWA OSTATECZNA KRUCJATA!

Społeczności sarmacka!

Nazywam się Andronik i jestem Konsulem Sclavinii, a także głównodowodzącym Waffen-OK, jedynej w swoim rodzaju siły zbrojnej będącej zbrojną pięścią Ostatecznej Krucjaty. Przemawiam w tym dniu, w tej godzinie i w tym dziale po to, aby przekazać do wiadomości każdego z osobna, że jako Konsul postanowiłem zorganizować zbrojny zajazd na Królestwo Scholandii, aby jej tereny zabezpieczyć, skolonizować, częściowo oddać w ręce prawowitego jej władcy: Armina Gauleitera Kakulskiego, a część też spalić i wyzwolić.

Prowadzę reformę sclavińskiej wojskowości, chcąc dostosować ją do potrzeb wykonywania najdalej zakrojonych akcji zbrojnych. Waffen-OK jest jednak instytucją międzynarodową, tak jak międzynarodowym samorządem jest sama Sclavinia, która z multikulti czerpie swój rdzeń, którą to wielokulturowość połyka na śniadanie i którą żywi się by wzrosnąć w niebiosa. W obliczu tego prostego faktu, kontestując to z potrzebą nowych rekrutów...

Przystąp do Waffen-OK już jutro! (nie dziś, bo najpierw musi powstać Szkolenie Przygotowawcze) Niezależnie z jakiego jesteś samorządu, z jakiej mikronacji, jakiej jesteś kultury, jakiego wyznania i czy służysz już w innej armii, dołącz do nas i wraz z nami zwiedź krańce znanego świata krzewiąc Ostateczną Krucjatę, najedź Scholandię i wykrój sobie w szkolińskiej masie grono własnych poddanych, przyłącz się do Zajazdu na Scholandię i pokaż światu, że jesteś zdolny do wielkich czynów!

Wróg jest liczny: za przeżartą molami Scholandią stanie słaniający się na nogach Dreamland ze swoimi samorządami, siedziba mikroświatowej rewolucji Wandystan i któż wie jakie jeszcze abominacje. Musimy być liczni i musimy być silni, jeżeli mamy osiągnąć Ostateczne Zwycięstwo. A wierzcie mi — zdobycie Scholopolis jest jednym z kroków do jego realizacji, wiem co mówię.

Wesprzyj Zajazd na Scholandię dobrym słowem, przyłącz się do struktur Waffen-OK już jutro i śledź nasze poczynania! Nakłoń swoje samorządy do udzielenia walczącym wsparcia, gdy już ruszą do boju!

Z Odolanem!
/—/ Andronik
Kościół Diuczej Wiary

Re: Zajazd na Scholandię!

Postprzez Santi Vilarte 11 paź 2019, o 12:34

Ja bez żadnego trybu: czy żeby wyzwolić, trzeba koniecznie najpierw spalić?
W sumie, byłaby to nienajgorsza okazja do sprawdzenia gotowości bojowej dla GH.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr Paweł I 11 paź 2019, o 13:58

Ja myślę, że moglibyśmy się zgodzić na powstanie jakiejś Ochotniczych Sił Obrony Pokoju, które wsparłyby Waffen-OK - i rekrutowałaby się z żołnierzy GH. Raczej nie byłbym zwolennikiem przystępowania bezpośrednio do Waffen-OK.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 11 paź 2019, o 14:05

Ochotnicze siły pokoju, mające na celu spalenie ziem Scholandii... Ciekawe
Obrazek
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Andronik 12 paź 2019, o 08:34

Santi Vilarte napisał(a):Ja bez żadnego trybu: czy żeby wyzwolić, trzeba koniecznie najpierw spalić?
W sumie, byłaby to nienajgorsza okazja do sprawdzenia gotowości bojowej dla GH.

Oczywiście! Spalenie stawiających opór terytoriów scholandzkich jest najlepszym sposobem, aby poradzić sobie z niepokojami wśród ludności cywilnej. O ile nie zechcą zorganizować się sami w paramilitarne oddziały sympatyzujące z Waffen-OK w ramach V kolumny. A Gwardia Hasselandzka jest więcej niż mile widziana w szeregu wraz z bojownikami Waffen-OK!

Piotr Paweł I napisał(a):Ja myślę, że moglibyśmy się zgodzić na powstanie jakiejś Ochotniczych Sił Obrony Pokoju, które wsparłyby Waffen-OK - i rekrutowałaby się z żołnierzy GH. Raczej nie byłbym zwolennikiem przystępowania bezpośrednio do Waffen-OK.

Nawet ochotnicy coś znaczą. Potrzeba nam wieluset dodatkowych strzelców, aby utworzyć skuteczną linię frontu. Tym silniejsze będą nasze oddziały, im więcej zbierzemy narodów; tak działa Ostateczna Krucjata. A jeżeli Gwardia Hasselandzka przyłączy się do działań zbrojnych otwarcie po stronie Waffen-OK, to Hasseland może liczyć na uzyskanie zamorskich kolonii...

AFvTD napisał(a):Ochotnicze siły pokoju, mające na celu spalenie ziem Scholandii... Ciekawe

W jaki sposób nie jest to pokojowe? Walczymy o pokój!
/—/ Andronik, baron Grani
Wysoki Polemarcha Sił Lądowych Ostatecznej Krucjaty
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr Paweł I 12 paź 2019, o 12:10

AFvTD napisał(a):Ochotnicze siły pokoju, mające na celu spalenie ziem Scholandii... Ciekawe

Ależ nie - ochotnicze siły mające na celu zaprowadzenie pokoju, rzecz jasna! :twisted:
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 12 paź 2019, o 15:10

@PiotrdeZaym jak to było: "Będzie taka walka o pokój, że kamień na kamieniu nie zostanie!"

Zawsze można to zrobić też tak, jak chciałbym wobec GH: zmierzenie się ze sobą w jakiejś grze strategicznej/wojennej, a następnie ubranie rezultatów w narrację ;)

Santiago Vilarte
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr Paweł I 12 paź 2019, o 15:22

Można i tak, tylko czy druga strona zechce?
I jaka gra?
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 12 paź 2019, o 15:29

W zasadzie im większy mielibyśmy wachlarz gier, w które gramy, tym lepiej. Ja miałem dłuugą przerwę od jakichkolwiek strategii...Przedtem grałem np. w Age of Empires, trochę Europa Universalis. Ale nie wiem, czy w ogóle @Vann myślał o pójściu w tę stronę

Santiago Vilarte
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 12 paź 2019, o 15:35

Zdecydowanie tak, Europa Universalis 4, Total Wary, Crusader Kings 2 czy inne wielkie strategie nadałyby się do takiego sprawdzianu sił najlepiej. Rządca Scholandii, ekscelencja Dmowski, jest człowiekiem sensownym i wierzę, że zgodziłby się ma takie rozstrzygnięcia z paroma dodatkowymi zasadami; a i my w Sarmacji moglibyśmy spróbować.
/—/ Andronik, baron Grani
Wysoki Polemarcha Sił Lądowych Ostatecznej Krucjaty
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Polityka, zagranica