Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Współczynnik Uchojnackowienia poszczegółnych książąt

To tutaj dyskutujemy o polityce, gospodarce, sprawach naszego państwa oraz całego mikroświata

Współczynnik Uchojnackowienia poszczegółnych książąt

Postprzez OlaChojnacka 9 maja 2021, o 08:07

Witajcie!

Zakończenie okresu elekcyjnego zbliża się wielkimi krokami, dlatego postanowiłam zrobić coś, co może wyjaśni stan Sarmacji przez ostatnie kilka lat: otóż w Księstwie jest za mało członków rodu Chojnackich powoływanych na stanowiska i pozycje.

Czy to Sejm, Rada Ministrów, Prefektura - jest moich krewniaków za mało.

Ktoś może mi zarzucić, że pieprzę kocopoły i zajmuję cenne bajty w bazie SQL forum - ale nie!

Otóż opracowałam metodę matematyczną na obliczenie Współczynnika Uchojnackowienia każdego z poprzednich Książąt (wliczając w to regentów i następujących po nich interreksów).

Co prawda robiłam to trochę po łebkach, bo DP, o ile jest nadal śliczny, to nie posiada przydatnych funkcji, takich jak np. "wybierz tylko akty prawne z okresu panowania Piotra III Łukasza, jego regentów i następującego/ych Czcigodnych Interreksów". Zapewne gdybym przesiedziała nad tym z tydzień-dwa, zamiast jedną noc, wyniki byłby inne.

Niemniej, nie przedłużając, bo pewnie już chcecie zamknąć tę kartę w przeglądarce: Idealny WU znajduje się w okolicach 1,3 - wtedy Sarmacja wzrasta w siłę, a obywatelom żyje się dostatnio.

Oto spis Książąt Sarmacji, uszeregowany od najwyższego WU do najniższego.

Daniel Łukasz, WU: 1,35
Tomasz Ivo Hugo, WU: 1,33
Helwetyk Romański, WU: 1,32
Robert Fryderyk, WU: 1,03
Piotr II Grzegorz (pierwsze panowanie), WU: 0,91
Piotr II Grzegorz (drugie panowanie), WU: 0,87
Andrzej Fryderyk, WU: 0,69
Michał Feliks, WU: 0,61
Mikołaj II Jan, WU: 0,45
Piotr III Łukasz i Filip I Gryf, obaj mają WU: 0,25
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka
Baronessa w Sarmacji, najfajniejsza skunksiczka w całym Pollinie.

Re: Współczynnik Uchojnackowienia poszczegółnych książąt

Postprzez Antoni 9 maja 2021, o 09:57

Z ciekawości - zechce Czcigodna Baronessa zdradzić nam, jak jest wyliczany współczynnik? ;)
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Trybunał Koronny
Dwór Jego Książęcej Mości
Starosarmacja

Re: Współczynnik Uchojnackowienia poszczegółnych książąt

Postprzez OlaChojnacka 9 maja 2021, o 12:35

((wartości+liczbowe)+(różnych)+(ludzi+na+okres+panowania)+(księcia))/ilość osób.
Wynik zaokrąglam do dwóch miejsc po przecinku.

Jeśli chodzi o wartości liczbowe:

Każda rzecz ma swoją wagę, przy czym ja je "zaliczam", tzn. jak jest cos podobnego po raz kolejny w czyjejś karierze to nie ma znaczenia, i tak jest raz.

Rzeczy sa pogrupowane arbitralnie, i nie wszędzie wszystko dobrze zrobiłam, ale geeeralnie wagi mają się tak:

1 - Książę
0,95 - Regent
0,90 - Ambasador/itp.
0,85 - Namiestnicy itp. główni zarządcy
0,75 - Asesorzy, sędziowie, prefekci, prokuratorzy, itp.
0,50 - członkowie Dworu, Kanclerzowie (ciągle o tym zapominałam przy spisywaniu ;/ )
0,25 - RM, senat/sejm, sejmiki lokalne, urzędnicy lokalni typu starości, burmistrzowie, itp.
0,20 - KSZ (j/w przy kanclerzach)
0,125 - wszelkie inne sytuacje (np. pracownicy IES)

Czyli jak ktoś był np. w RM i w Sejmie to się nie liczy jako 2 x 0,25, a po prostu 0,25.

EDIT: patrząc na moje drzewko, to liczę generalnie wszystkich zstępnych po Chojnackich, w tym Braci Arpedów i Ivana von Lichtensteina, ale za to nie liczyłam małżonków.
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka
Baronessa w Sarmacji, najfajniejsza skunksiczka w całym Pollinie.

Powrót do Państwo i świat