Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kto jest czyim klonem? - o bieżących problemach

To tutaj dyskutujemy o polityce, gospodarce, sprawach naszego państwa oraz całego mikroświata

Re: Kto jest czyim klonem? - o bieżących problemach

Postprzez Henryk von Wattzau 4 maja 2021, o 12:13

Antoni napisał(a):
Henryk von Wattzau napisał(a):Czyli powinienem poprosić o wymazanie tamtego konta? Przepraszam, że pytam tutaj, no ale akurat nadarzyła się okazja.

W świetle obecnych przepisów oczywiście nie ma takiej potrzeby.

Dziękuję
Henryk von Wattzau
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Staszek 6 maja 2021, o 11:28

Kloning i ogólnie multikonciarstwo od zawsze było obecne, kiedyś bardziej negatywnie traktowane vide kazus Zermatta, starano się raczej piętnować takie zachowania. Dzisiaj jak patrzę jest większa akceptacja dla takich zachowań. Moim zdaniem każdy powinien się starać raczej operować jedną postacią, ale jeśli już ktoś naprawdę chce zacząć od nowa, raczej nie powinno się tworzyć przeszkód. Byle to nie było nadużywane i to w niecnych celach. Bo wyobraźmy sobie taki przykład, ktoś odsiaduje w więzieniu i tworzy sobie nowe konto, które ma czysto w papierach i może korzystać z wszystkich swoich uprawnień, takie sytuacje mogą się zdarzać (być może jest to już uregulowane w sarmackim prawie, nie zapoznałem się jeszcze z prawem w tej kwestii).
Stanisław Dmowski
emeryt

Postprzez AJMaat 6 maja 2021, o 11:40

Staszek napisał(a):Kloning i ogólnie multikonciarstwo od zawsze było obecne, kiedyś bardziej negatywnie traktowane vide kazus Zermatta, starano się raczej piętnować takie zachowania. Dzisiaj jak patrzę jest większa akceptacja dla takich zachowań. Moim zdaniem każdy powinien się starać raczej operować jedną postacią, ale jeśli już ktoś naprawdę chce zacząć od nowa, raczej nie powinno się tworzyć przeszkód. Byle to nie było nadużywane i to w niecnych celach. Bo wyobraźmy sobie taki przykład, ktoś odsiaduje w więzieniu i tworzy sobie nowe konto, które ma czysto w papierach i może korzystać z wszystkich swoich uprawnień, takie sytuacje mogą się zdarzać (być może jest to już uregulowane w sarmackim prawie, nie zapoznałem się jeszcze z prawem w tej kwestii).

Jest uregulowane jako "wprowadzanie organów publicznych w błąd".
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Janusz Zabieraj 6 maja 2021, o 11:59

Kloning to równoczesne funkcjonowanie dwóch emanacji jednego ja realnego w mikroświecie. Natomiast tworzenie nowej emanacji po zakończeniu emanacji poprzedniej nie jest niczym złym. Pisałem o tym wiele prac, sam zresztą jestem tego przykładem.
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 6 maja 2021, o 12:32

W moim konkretnym przypadku - cóż, to nie jest jakaś wielka tajemnica - moim klonem (choć pierwotnie miał być współdzielony) był kiedyś Poul Morthensen. Można powiedzieć, że żadnej władzy nie wprowadziłem w błąd - bo to ja wówczas byłem władzą Hasselandu... Morthensen nie robił niczego szczególnego ani bulwersującego - jednak ujawnienie, że jest klonem, wywołało w Hasselandzie i poza nim wielką aferę.
Później przypisywano mi jakiś absurdalny multikloning. Ale czegoś takiego nie było. Owszem, pojawił się Jerzy Zermatt, ale nie był klonem, a pseudonimem, pod jakim czasem pisałem artykuły w "Gazecie Hasselandzkiej". No ale niestety są ludzie dla których słowo "pseudonim artystyczny" jest niezrozumiałe. Zermatt nigdy nie był wymieniony wśród mieszkańców Hasselandu, nigdy nie wypowiadał się na żadnym forum - więc nie ma mowy o klonie. Moi przeciwnicy z zagranicy po jakimś czasie w każdym mieszkańcu Hasselandu dostrzegali mojego klona, co z początku nieco mnie denerwowało, ale potem zaczęło śmieszyć, a jeśli ktoś dziś wysuwa argument o Zermatcie, to znaczy, że albo nie rozumie kim Zermatt był (a może wciąż jest?...), albo po prostu celowo kłamie.
Według mnie kloning jest dopuszczalny - pod warunkiem, że będzie jasność, kto jest "osobą nr 1" - a więc może zostać obywatelem i objąć różne urzędy, a kto "osobą nr 2, 3 lub 5", stworzoną dla celów wyłącznie narracyjnych.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 6 maja 2021, o 16:58

Widzę, że już @PiotrdeZaym wskazał na to, o czym i ja myślę - niezależnie od celu drugiego i ew. kolejnych kont, dla mnie warunkiem sine qua non jest, żeby dało się łatwo zrozumieć zależność tych kont od siebie. Technicznie - żeby np. na profilu stworzonym na potrzeby jakiejś akcji narracyjnej była informacja, z jakim "podstawowym" kontem jest związany (albo jeżeli dana akcja wymaga takiej niewiedzy - żeby przez jej czas taka informacja była stale dostępna adminom).

I ogólnie jeśli chodzi o działanie dwóch kont danej osoby jednocześnie, dopuszczałbym to tylko wyjątkowo w przypadku jakichś czasowych akcji narracyjnych. W każdym innym przypadku założenie nowego profilu = nowa osobowość wymagałyby pozostawienia w nowym profilu info o relacji ze starym.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Pawel Linde 6 maja 2021, o 21:20

Ciekawszym zagadnieniem od tworzenia klonów jest to dlaczego w ogóle one powstają. Niegdyś w Królestwie Wurstlandii tworzyło się postaci fikcyjne, które prowokowały narrację w określonym kierunku. Ostatecznie skończyło się to tym, że tym, którym się chciało angażować w narrację, to brali w niej udział, Ci, którzy nie chcieli, to tylko patrzyli zajadając frykasy. Na końcu uznano, że to nie jest dobry kierunek i postanowiono ściąć na szafocie osobę, która robiła najwięcej szumu.

Żeby napisać narrację, to trzeba się troszkę napocić, trzeba użyć wyobraźni, stworzyć sytuację realną bądź nierealną, wymyślić bohaterów, nawiązać do elementów z danego v-kraju...

Ale sądzę, że bez krowie na rowie się chyba nie obędzie...
Pawel Linde

Postprzez Prokrustes 8 maja 2021, o 12:21

Pawel Linde napisał(a):Ale sądzę, że bez krowie na rowie się chyba nie obędzie...

Nie zrozumiałem tej ostatniej myśli kończącej bardzo rozsądną wypowiedź.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Ivan Kubasov-Wronsky 8 maja 2021, o 18:18

Prokrustes napisał(a):
Pawel Linde napisał(a):Ale sądzę, że bez krowie na rowie się chyba nie obędzie...

Nie zrozumiałem tej ostatniej myśli kończącej bardzo rozsądną wypowiedź.

Mogę się mylić ale chyba chodzi o to że "bez tłumaczenia się nie obędzie"
Obrazek

Poprzednia strona

Powrót do Państwo i świat